Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 16-05-2023
Auteur: Marc Gerlings

Transavia past vluchtschema aan voor stabiliteit

Transavia past vluchtschema aan voor stabiliteit

Transavia neemt extra maatregelen voor een stabiele planning en operatie. De reservestelling was voor het zomerseizoen al verhoogd en zal nogmaals worden uitgebreid om zekerheid aan vakantiegangers, reisorganisaties en touroperators te bieden.

 

Transavia kampt met problemen zoals vliegtuigen die worden ingefaseerd, komen te laat binnen. Daarnaast kampt Transavia met uitloop van onderhoudswerkzaamheden en lange doorlooptijd om schades te repareren omdat de levering van verschillende vliegtuigonderdelen is vertraagd.

 

Meer vliegtuigen beschikbaar

De laatste weken merkt Transavia dat het aantal vliegtuigen dat aan de grond moet blijven gestaag afneemt. Momenteel zijn nog vijf toestellen van de maatschappij niet beschikbaar. De verwachting is dat de komende weken meer vliegtuigen inzetbaar worden. 

 

Om extra zekerheid in te bouwen wordt de capaciteit in juni verlaagd met 5%. Ruim 95 procent van de vluchten zal volgens schema worden uitgevoerd. Transavia heeft voor bijna 80 procent van de gedupeerde passagiers een redelijk alternatief gevonden. Voor een beperkte groep passagiers is dit helaas niet gelukt.

 

"We bouwen voor de zomer meer garantie in dat een vlucht gewoon wordt uitgevoerd. Passagiers en partners die bij ons boeken, moeten er vooral zeker van kunnen zijn dat ze de reis krijgen die ze met onze vliegmaatschappij willen maken”, aldus CEO Marcel de Nooijer van Transavia. "Dat we het vluchtschema nu aanpassen, zorgt dat er duidelijkheid is die iedereen wenst.” 

 

Zomermaanden 2023

Ook in de zomermaanden wordt het vluchtschema bijna geheel gevlogen. Zoals het er nu naar uitziet wordt minder dan 2 procent van de vluchten in juli en augustus gewijzigd. Passagiers en partnerbedrijven worden daarover binnenkort ingelicht.

 

Transavia voegt toe aan de situatie van dit moment: "Wij zijn dankbaar voorde inspanningen die reisorganisaties en touroperators uitvoeren om er samen met ons voor te zorgen dat veel passagiers alsnog op vakantie kunnen gaan. Deze inspanningen willen we niet onderbelicht laten.”

Trefwoorden: Transavia, vliegen, onderhoud, vliegtuig

CELTH



||| Nieuws |||

10/06/25
Exclusief voor leden
Maatregelen handbagage laat Nederlanders nadenken over vliegreis
Vliegmaatschappijen scherpen de handbagageregels verder aan, waardoor reizigers meer betalen voor ingecheckte bagage en minder kunnen meenemen. Als gevolg daarvan overweegt een grote groep Nederlanders (37%) met een ander vervoermiddel op vakantie te gaan in plaats van te vliegen.
04/06/25
Barbara Oomen bij afscheid: praktijkgericht onderzoek belangrijk voor de regio
Barbara Oomen nam op dinsdag 3 juni afscheid als voorzitter van het College van Bestuur van HZ University of Applied Sciences. Ze deed dat met studenten, collega’s en relaties uit het werkveld in het atrium van de HZ in Vlissingen.
04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Collectief van toonaangevende horecapartners lanceert cruciaal onderzoek naar digitale toekomstbestendigheid sector
Vandaag start het eerste nationale Horeca 2.0 onderzoek. Het onderzoek komt op een kritiek moment voor een sector die kampt met een ongekende combinatie van personeelstekorten, stijgende kosten en veranderende consumenteneisen
02/06/25
HZ Kenniscentrum zoekt onderzoeker toerisme
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme is dé kennispartner van de Zeeuwse vrijetijdssector zoekt een onderzoeker toerisme.
02/06/25
Bewuster reisgedrag: 39% kiest voor dichtbij, lange verre reizen nemen toe
Volgens onderzoek van Riksja Travel kiezen steeds meer mensen voor bestemmingen binnen 6000 km en wie verder reist, blijft langer weg.
02/06/25
Exclusief voor leden
Vlaanderen blijft geliefd bij buitenlandse reizigers, maar mist verrassende troeven
Uit het 'Reputatieonderzoek Vlaanderen 2024' blijkt dat Vlaanderen nog steeds een sterke reputatie geniet als toeristische bestemming, vooral op het vlak van cultuur, erfgoed en gastronomie. Maar er zijn ook aandachtspunten.
26/05/25
Finalisten ‘Beste Bed & Breakfast van Nederland’ zijn bekend
De genomineerden voor de titel ‘Beste B&B van Nederland 2025’ zijn door Stichting Bed & Breakfast Nederland bekendgemaakt. De genomineerden bevinden zich in de hoogste kwaliteitsklasse van het officiële B&B-classificatiesysteem.

||| Agenda |||

27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...