Geplaatst op: 28-03-2023
Auteur: Marc Gerlings

Nationaal Park van eiland Rügen opent skywalk

Nationaal Park van eiland Rügen opent skywalk
Visualisatie toegang nieuwe Skywalk Königsstuhl NZK-Liebnau. Foto: Tourismusverband Mecklenburg-Vorpommern.

Het in de Oostzee gelegen eiland Rügen trekt jaarlijks veel bezoekers met het Nationaal Park Jasmund en zijn indrukwekkende witte krijtrotsen. Dat aantal zal zeker toenemen met de opening van een attractie. Vanaf 22 april is er een nieuwe hotspot op het eiland, de ‘Skywalk Königsstuhl’, een zwevend uitkijkplatform op 122 meter hoogte.

 

Het nieuwe platform biedt een spectaculair uitzicht op de krijtkust, de Oostzee en de Königsstuhl, de grootste krijtrots. Het platform is een 185 m lange lusvormige rondweg die plaats biedt aan 1.1000 mensen. De bouw begon in de eerste helft van 2021 uit de noodzaak om de erosieprocessen bij de toegang tot de Königsstuhl te overwinnen en het wereldberoemde uitkijkpunt te behouden.


Bezoekerscentrum voegt multimedia toe

Op 6 april, net voor het paasweekend, wordt ook de multimediatentoonstelling in het bezoekerscentrum Nationaalpark Königsstuhl heropend. Het gehele pand is gemoderniseerd en viertentoonstellingszalen volledig opnieuw ingericht. Hier komt de bezoeker alles te weten over de dynamiek van de krijtkust, de bescherming van soorten en biodiversiteit en het unieke karakter van de nationale parken in Duitsland en wereldwijd. Er is aandacht voor actuele milieu- en klimaatbeschermingsthema’s en buiten zijn er nieuwe milieu-educatieve activiteiten. De audiotour is ook in het Nederlands beschikbaar.


Het bezoekerscentrum en daarmee de nieuw skywalk zijn goed verbonden met wandelroutes. Een bezoek aan het Nationaal Park Jasmund is goed te combineren met een wandeling langs de Hochuferweg (12 km), die een uitzicht biedt op de oude groene beukenbossen, de blauwe zee en de witte krijtkust. De hele maand april vindt de ‘Wanderfrühling’ plaats. Bezoekers kunnen het eiland tijdens het Rügense lentewandelseizoen ontdekken via de rond- of langeafstandswandelingen.

Ook de bekende Ostseeküsten Radweg, een meer dan 1140 km lange fietsroute voert langs de Skywalk Königsstuhl.


Rügen, het grootste eiland van Duitsland, biedt meer toeristische highlights. Denk aan badplaats Binz met zijn oude badhuizen en het Boomtoppenpad, en aan de oude pier van Sellin. Of een ritje met de ‘Rasender Roland’, een stoomtrein uit 1895 die de bezoekers van Putbus naar Göhren brengt.

 

Trefwoorden: toerisme, attractie, natuur, skywalk, bezoekerscentrum

CELTH



Trendrapport

||| Nieuws |||

09/06/23
Exclusief voor leden
Arriva ziet kans voor internationale treinverbinding Groningen - Amsterdam
OV-vervoerder Arriva heeft een aanvraag ingediend bij de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om vanaf 2026 de internationale treinverbinding tussen Groningen en Parijs te rijden. Met deze treindienst speelt het vervoersbedrijf in op de groeiende vraag naar duurzaam vervoer op afstanden tot rond de 500 km. Door regelgeving moest Arriva deze wens vroeg bekendmaken.
09/06/23
Divi Resorts maakt schoolontbijt mogelijk
Het Aruba ontbijtproject is op 1 juni van start gegaan en wordt mogelijk gemaakt door Divi Resorts, dat met een 7-tal hotels in de Caribbean betrokken is bij de lokale gemeenschappen. Het initiatief valt onder het Divi Cares programma.
07/06/23
Datalandschap Wegwijzer gepresenteerd
Gisteren is op de LDA Kennisdag de ‘Datalandschap Wegwijzer’ gepresenteerd. In deze publicatie van de Landelijke Data Alliantie zijn rond drie thema’s de belangrijkste databronnen opgenomen.
07/06/23
Corendon mismatch label voor kleinschalige vakanties
Toeristenreus Corendon en kleinschalige vakanties, dat lijkt een vreemde match. Toch probeert Corendon dat maar het oude label voor dit type vakanties Karin’s Choice wordt ingeruild voor de merknaam By June.
06/06/23
Exclusief voor leden
Tour de France belangrijk voor campings
In de directe omgeving van de etappes van de Tour de France van 2023 heeft aanbieder van kampeeraccommodaties Vacansoleil 54 campings geselecteerd. Wielerfans kunnen hier de koers combineren met comfortabel vakantie vieren op een camping.
05/06/23
Exclusief voor leden
Reissommen stijgen met paar honderd euro
Driekwart van de Nederlanders gebruikt zijn vakantiegeld dit jaar daadwerkelijk voor de vakantie. Bijna de helft heeft die echter nog niet geboekt, meent boekingssite Zoover op basis van eigen data. Dat kan te maken hebben met de gestegen reissommen, die gemiddeld een paar honderd hoger ligt dan vorig jaar.
01/06/23
Nog veel boekingen voor de zomervakantie van 2023 boven de markt
Uit onderzoek van reissite Skyscanner blijkt dat 86 procent van de Nederlanders van plan is om deze zomer op vakantie te gaan. Iets meer dan een derde (37%) heeft de zomervakantie nog niet geboekt.
31/05/23
Toscane meest genoemde destinatie van Italië
Toscane is nog altijd favoriet als bestemming. Zo blijkt uit een online onderzoek dat Italiëmagazine ‘Dit is Italië’ deze maand uitvoerde en dat door 853 respondenten uit Nederland en Vlaanderen werd ingevuld.

||| Agenda |||

04/07/23
04/07/23 t/m 04-07-23: Inspiratiesessie Natuurinclusiviteit in het vrijetijdsdomein
Natuur is de basis voor een bloeiende vrijetijdseconomie. Op dinsdagmiddag 4 juli 2023 is...
25/09/23
25/09/23 t/m 25-09-23: Toerisme Top 2023
De Toerisme Top 2023 wordt dit jaar in Drenthe georganiseerd op maandag 25 september. De Toeris...
14/11/23 t/m 16-11-23
14/11/23 t/m 16-11-23: Recreatie Vakbeurs 2023
Dé vakbeurs voor een toekomstbestendige recreatiebranche.   Op 14, 15 en 16 novemb...