Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 28-03-2023
Auteur: Marc Gerlings

Nationaal Park van eiland Rügen opent skywalk

Nationaal Park van eiland Rügen opent skywalk
Visualisatie toegang nieuwe Skywalk Königsstuhl NZK-Liebnau. Foto: Tourismusverband Mecklenburg-Vorpommern.

Het in de Oostzee gelegen eiland Rügen trekt jaarlijks veel bezoekers met het Nationaal Park Jasmund en zijn indrukwekkende witte krijtrotsen. Dat aantal zal zeker toenemen met de opening van een attractie. Vanaf 22 april is er een nieuwe hotspot op het eiland, de ‘Skywalk Königsstuhl’, een zwevend uitkijkplatform op 122 meter hoogte.

 

Het nieuwe platform biedt een spectaculair uitzicht op de krijtkust, de Oostzee en de Königsstuhl, de grootste krijtrots. Het platform is een 185 m lange lusvormige rondweg die plaats biedt aan 1.1000 mensen. De bouw begon in de eerste helft van 2021 uit de noodzaak om de erosieprocessen bij de toegang tot de Königsstuhl te overwinnen en het wereldberoemde uitkijkpunt te behouden.


Bezoekerscentrum voegt multimedia toe

Op 6 april, net voor het paasweekend, wordt ook de multimediatentoonstelling in het bezoekerscentrum Nationaalpark Königsstuhl heropend. Het gehele pand is gemoderniseerd en viertentoonstellingszalen volledig opnieuw ingericht. Hier komt de bezoeker alles te weten over de dynamiek van de krijtkust, de bescherming van soorten en biodiversiteit en het unieke karakter van de nationale parken in Duitsland en wereldwijd. Er is aandacht voor actuele milieu- en klimaatbeschermingsthema’s en buiten zijn er nieuwe milieu-educatieve activiteiten. De audiotour is ook in het Nederlands beschikbaar.


Het bezoekerscentrum en daarmee de nieuw skywalk zijn goed verbonden met wandelroutes. Een bezoek aan het Nationaal Park Jasmund is goed te combineren met een wandeling langs de Hochuferweg (12 km), die een uitzicht biedt op de oude groene beukenbossen, de blauwe zee en de witte krijtkust. De hele maand april vindt de ‘Wanderfrühling’ plaats. Bezoekers kunnen het eiland tijdens het Rügense lentewandelseizoen ontdekken via de rond- of langeafstandswandelingen.

Ook de bekende Ostseeküsten Radweg, een meer dan 1140 km lange fietsroute voert langs de Skywalk Königsstuhl.


Rügen, het grootste eiland van Duitsland, biedt meer toeristische highlights. Denk aan badplaats Binz met zijn oude badhuizen en het Boomtoppenpad, en aan de oude pier van Sellin. Of een ritje met de ‘Rasender Roland’, een stoomtrein uit 1895 die de bezoekers van Putbus naar Göhren brengt.

 

Trefwoorden: toerisme, attractie, natuur, skywalk, bezoekerscentrum

CELTH



||| Nieuws |||

14/05/25
Exclusief voor leden
Tweede XL klompenpad gaat open
Zaterdag 24 mei 2025 is in Neder-Betuwe de feestelijke opening van Klompenpad XL: het Spanjaardspad. Wethouder Herma van Dijkhuizen van gemeente Neder-Betuwe en projectleider Martijn Grievink van Stichting Landschapsbeheer Gelderland onthullen het startpaneel in Opheusden.
02/05/25
Nominaties geopend voor Recreatie Verkiezingen 2025
Tot en met 14 september kunnen leerbedrijven, praktijkopleiders en medewerkers binnen de recreatiesector genomineerd worden voor de Recreatie Verkiezingen 2025.
24/04/25
BinnenhofBuiten doneert spiegelend kunstwerk aan Flora Restaurant en Filmhuis
Het Haagse stadsprogramma BinnenhofBuiten schenkt een monumentaal kunstwerk van de Haagse kunstenaar Marleen Sleeuwits aan Flora Restaurant en Filmhuis.
22/04/25
Twee Utrechtse informatiepunten open Hollandse Waterlinies en Neder-Germaanse Limes
In de provincie Utrecht zijn twee nieuwe informatiepunten geopend over het UNESCO Werelderfgoed: de Hollandse Waterlinies en de Neder-Germaanse Limes.
18/04/25
Nationale Campermarkt trekt ruimt 3.200 bezoekers
De grootste particuliere campermarkt van Europa laat 25% van de campers van eigenaar wisselen
17/04/25
Exclusief voor leden
Waar ga je naartoe op je eerste date?
Eerste dates brengen altijd onzekerheid met zich mee: het is niet makkelijk om overeenkomsten te vin...
15/04/25
Ahoy location of the year
In Venray zijn de Live Entertainment Production Awards (LEPA) uitgereikt. Rotterdam Ahoy mocht de prestigieuze titel 'Location of the Year 2024’ in ontvangst nemen.
15/04/25
Exclusief voor leden
Unseen verhuist naar NDSM
Voor de editie van september 2025 verhuist kunstbeurs Unseen naar een nieuwe locatie: de NDSM Loods....

||| Agenda |||

27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...