Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 15-03-2023
Auteur: Marc Gerlings

Uitstoot Europa moet van 30 naar 40% omlaag in 2030

Uitstoot Europa moet van 30 naar 40% omlaag in 2030

Met de herziene wet die gister is aangenomen, wordt de emissiereductiedoelstelling van de EU voor 2030 verhoogd van 30 % naar 40 % ten opzichte van het jaar 2005. Voor het eerst moeten alle EU-landen hun broeikasgasuitstoot verminderen met streefcijfers tussen de 10 en 50 %. Gesjoemel met emissierechten wordt tegengehouden.


De streefcijfers voor 2030 voor elke lidstaat zijn gebaseerd op het bbp per hoofd van de bevolking en op kosteneffectiviteit. Ook zullen de lidstaten ervoor moeten zorgen dat zij hun jaarlijkse emissieruimte niet overschrijden.


In de wet wordt een evenwicht gevonden tussen twee vereisten: enerzijds moeten de EU-landen de flexibiliteit hebben om hun doelstellingen te halen en tegelijk een eerlijke en sociaal rechtvaardige transitie tot stand te brengen, anderzijds moeten er mazen worden gedicht zodat de algemene doelstelling van de EU wordt gehaald.


Daarom rust er een limiet op hoeveel emissierechten de lidstaten mogen opsparen van voorgaande jaren, hoeveel zij er mogen lenen van komende jaren en hoeveel zij er mogen verhandelen met andere lidstaten.

 

Topics:Beleid
Trefwoorden: klimaat, beleid, transitie

CELTH



||| Nieuws |||

02/06/25
Bewuster reisgedrag: 39% kiest voor dichtbij, lange verre reizen nemen toe
Volgens onderzoek van Riksja Travel kiezen steeds meer mensen voor bestemmingen binnen 6000 km en wie verder reist, blijft langer weg.
02/06/25
FlixTrain bestelt 65 nieuwe hogesnelheidstreinen voor Europese uitbreiding
FlixTrain bestelt 65 nieuwe hogesnelheidstreinen. Met deze investering speelt FlixTrain in op de groeiende vraag naar snelle en betaalbare treinverbindingen.
02/06/25
APG investeert €250 miljoen in duurzame vliegtuigbrandstof SkyNRG
Pensioenuitvoerder APG investeert namens ABP tot €250 miljoen in SkyNRG, een Nederlandse pionier in duurzame vliegtuigbrandstof (Sustainable Aviation Fuel, SAF). De investering ondersteunt de uitbreiding van SkyNRG’s activiteiten en draagt bij aan de wereldwijde verduurzaming van de luchtvaart.
26/05/25
Nieuwe route in Nationaal Park De Alde Feanen verbindt natuur, gezondheid en toerisme
Op 23 mei is in Nationaal Park De Alde Feanen een bijzondere nieuwe wandelroute geopend die bezoekers uitnodigt om bewust te vertragen, tot rust te komen en zich te verbinden met de omgeving. De minfulness Route.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
13/05/25
Klimaatrisico’s voor toeristische bestemmingen ontrafeld
CELTH onderzoekt samen met de Travel Foundation en Risklayer de klimaatrisico’s die bestemmingen lopen. Inmiddels doen wereldwijd zes bestemmingen mee aan de pilot die nog open staat voor meer deelnemers.
13/05/25
De vernieuwde LF Basiskaart is er - onmisbare kaartenset voor fietsvakanties
Stichting Landelijk Fietsplatform lanceert een vernieuwde versie van de populaire fietsatlas met een actueel overzicht van alle LF-routes en knooppunten.
08/05/25
Elektrische Efteling-stoomtrein rijdt eerste rondje
Na een jaar in Engeland te zijn geweest voor een onzichtbare metamorfose reed Aagje haar eerste rondje met een elektrische aandrijving.