Geplaatst op: 26-01-2023
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Steeds meer mensen gaan er samen tussenuit

Steeds meer mensen gaan er samen tussenuit

Sinds afgelopen zomer ziet Groepen.nl een sterke toename in de vraag naar het verblijf in groepsaccommodaties. Deze trend naar gezamenlijk verblijf zet ook dit jaar (2023) sterk door. Waar in eerste instantie werd gedacht dat de sterke inflatie en economische onzekerheden dit tevens gevolgen zou hebben voor interesse in groepsaccommodaties, ziet Groepen.nl juist het tegenovergestelde. De verhuurorganisatie ziet het aantal geboekte groepsaccommodaties zelfs records verbreken.

 

Mede vanwege de hoge inflatie, de problemen op Schiphol, de stijgende benzineprijzen én het mooie zomerweer van afgelopen jaar zag Groepen.nl in afgelopen zomer al een stijging in het aantal gereserveerde groepsaccommodaties. Nu blijkt dit geen tijdelijke trend te zijn. ‘’De afgelopen maanden zijn er 20% meer boekingen gerealiseerd dan dezelfde periode in voorgaande jaren voor de Covid-19 uitbraak’’, aldus Algemeen Directeur Eugène Westerink. 


Groepsaccommodaties in verhouding vele malen goedkoper 

Uit eerdere ervaring weten we dat mensen zichzelf in (economisch)moeilijkere tijden zichzelf graag verwennen en willen ontsnappen aan de realiteit. Om dit mogelijk te maken, worden vaak de portemonnees gebundeld met vrienden of familie. "Een groepsaccommodatie biedt veelal dezelfde faciliteiten als een hotel, echter verblijf je met je eigen gezelschap in een locatie. ‘’Een groepsaccommodatie kost gemiddeld per persoon €22,- per nacht. Kijkend naar een verblijf in een hotel of een bungalow op een park, liggen deze tarieven vaak minimaal 5 tot 10 keer hoger. Op deze manier kunnen groepen toch samen genieten van de tijd voor elkaar.’’

Link: https://www.groepen.nl
Trefwoorden: Groepsaccommodaties

||| Blogs |||

13/01/22
Toerisme & Gastvrijheid nieuw thema in onderzoeksambities hogesholen
Op 23 november presenteerden de hogescholen hun onderzoeksambities aan demissionair minister van ond...
15/12/21
Never let a good crisis go to waste
Het is alweer ruim anderhalf jaar geleden dat het Corona virus het land, en daarmee ook de reisbranc...
30/11/17
Customer Journey “Teaching 3 weeks on Leisure & Events Management and Tourism in Shanghai”
De pre-exposure fase Een uitnodiging om les te gaan geven als visiting professors bij Shanghai N...
04/03/16
Richting geven aan de groei. Column Jos Vranken
In ieder nummer van Recreatie & Toerisme maakt de redactie ruimte vrij voor een Bedrijfscolumn. ...
23/11/15
Joie de vivre
Joie de vivre
23/11/15 · Onderzoek · Nienke van Boom | Lees meer
Vrijetijd - of ‘leisure’ - wordt vaak geassocieerd met plat vermaak, hedonistisch consumentisme...

||| Twitter |||

||| Nieuws |||

23/03/23
Meer Nederlandse wintersporters naar Oostenrijk
Oostenrijk is met een groei van 15 procent helemaal terug als meest populaire wintersportbestemming na onderzoek van creditcardtransacties. De transacties in Frankrijk zijn met -9 procent flink gedaald.
23/03/23
Trendcongres 2023: Tourism Futures
Na de pandemie gaan we eindelijk weer live met het Trendcongres. Het team van NRIT heeft samen met de hogescholen een mooi programma gemaakt rond het thema Tourism Futures.
21/03/23
Exclusief voor leden
Finland gelukkigste land, Nederland op plaats 5
Ondanks alle crises in de wereld blijft het geluk van de wereldburgers redelijk stabiel. Finland blijft het gelukkigste land met Nederland op een vijfde plaats. Ongelukkigste landen zijn Afganistan en Libanon. Dat staat in het World Happiness Report.
13/03/23
Wat leverde de pilot verplaatsingsgedrag buitenlandse bezoekers op?
Kun je met GPS-tracking het verplaatsingsgedrag van buitenlandse bezoekers in Nederland in kaart brengen en daarmee traditioneel onderzoek vervangen? Die vraag stond centraal in een pilot van de Landelijke Data Alliantie. De pilot met Duitse bezoekers is nu afgerond en gaf heel wat stof tot nadenken.
10/03/23
Onderzoek naar Limburgse doorfietsroutes
Binnenkort treffen gebruikers van de Doorfietsroutes in de provincie Limburg (traject Beek-Meerssen, Brightlands Chemelot Campus Urmond-Beek, Meerssen-Maastricht en Nederweert-Weert) vertegenwoordigers aan van Team #posifiets Limburg, die graag horen hoe fietsers de routes ervaren.
08/03/23
Vrijetijdsbestedingen in januari hoger dan jaar geleden
Consumenten hebben in januari 2023, voor prijsveranderingen gecorrigeerd, 12,2 procent meer besteed aan diensten dan in januari 2022. Toen moesten horeca, bioscopen, theaters en musea echter bijna de hele maand hun deuren dicht houden. Bestedingen aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen door huishoudens uit, blijkt uit CBS-data.
06/03/23
Particuliere verhuur inzichtelijk
Hoeveel gasten overnachten in 2021 in particuliere accommodaties in ons land?
24/02/23
Natuur- en recreatiegebieden in provincie Utrecht scoren gemiddeld een 7,9
Onderzoek naar de waardering van bezoekers van natuur- en recreatiegebieden in de provincie Utrecht.