Geplaatst op: 14-12-2022
Auteur: Marc Gerlings

Debat: Zorg voor klimaatoplossing in toerisme

Debat: Zorg voor klimaatoplossing in toerisme
Brugge.

Donderdag 15 december organiseert de opleiding Toerisme en recreatiemanagement van de Belgische hogeschool VIVES een eerste klimaatdebat in Brugge. Het debat kadert in de voortdurende zorg en aandacht voor duurzaamheid in de opleiding.

Studenten en docenten gaan hiervoor in dialoog met klimaatexpert Pieter Boussemaere, auteur en docent Klimaat en Wereldgeschiedenis bij VIVES.


Boussemaere geeft alvast een vooruitblik. "Hoofd- van bijzaken onderscheiden. Dat is niet altijd evident, en al zeker niet als het gaat om complexe materie zoals de klimaatkwestie. Toch doet deze lezing daartoe een moedige poging. Je krijgt niet alleen de essentie van het klimaatprobleem op een dienblad aangeboden. Vooral de essentie van de klimaatoplossing komt aan bod: kan de wereld/Europa draaien op groene energie alleen? Is kernenergie noodzakelijk? Wat met gascentrales, waterstof, enzovoort. Je verneemt er ook hoever we (Europa en de wereld) ondertussen staan met het tegengaan van de klimaatopwarming & hoe je als individu een deel van de oplossing kunt zijn.”


Naast toerismestudenten is ook het publiek welkom op de lezing. Die gaat door in campus Brugge, Xaverianenstraat 10, St.Michiels, van 13u45 tot 15u45 in aula Vives.

 

Trefwoorden: toerisme, klimaat

CELTH



||| Nieuws |||

21/09/26
Veel interesse voor Corendon cruise actie
Zeven dagen lang testen of een cruisevakantie bij je past? Dat idee spreekt veel Nederlanders aan. In nog geen drie weken ontving touroperator Corendon maar liefst 50.000 unieke aanmeldingen voor de actie ‘Proefslapers gezocht’.
21/09/26
Exclusief voor leden
45% geïnteresseerd in lokale keuken tijdens vakantie
Uit recent onderzoek (1) van Airbnb blijkt dat voor bijna de helft van de Nederlanders (45%) de lokale keuken een belangrijke reden is om te reizen.
21/09/26
Exclusief voor leden
2026 topzomer vakantieparken met meerdere boekingstrends
Steeds meer Nederlanders boeken hun vakantiepark pas kort voor vertrek. Dat blijkt uit een analyse van de boekingsdata van BungalowSpecials over Nederlandse boekingen in juli en augustus 2026 ten opzichte van dezelfde periode twee jaar eerder.
18/09/26
Exclusief voor leden
Structureel meer flexwerk in evenementen
LVM Agency, een hospitality- en recruitmentbureau uit Nederland, reageert op cijfers die het CBS in juni publiceerde. Die cijfers laten zien dat het aantal jonge oproep- en invalkrachten in Nederland opnieuw is gestegen. Volgens LVM Agency past die groei bij een structurele verschuiving in de horeca- en evenementenbranche.
18/09/26
Exclusief voor leden
Dekkers en Cycle Center openen gezamenlijke vestiging in Valkenburg
Dekkers Tweewielers en Cycle Center hebben op vrijdag 11 september officieel hun nieuwe gezamenlijke vestiging op het Par’Course-terrein in Valkenburg geopend. Fietsen en toerisme is een belangrijke schakel in hun verdienmodel.
18/09/26
Gedeeltelijk groen licht voor GoVolta
De ACM heeft op aanvraag van spoorbedrijf NS een economisch evenwichtstoets (EET) uitgevoerd voor de nieuwe treindiensten van GoVolta Exploitation B.V. Dit betreft diensten van Den Haag Centraal naar Luxemburg en Straatsburg v.v., Den Haag Centraal naar Keulen v.v. en Amsterdam Centraal naar Parijs over de hogesnelheidslijn v.v. ACM ziet geen bezwaar tegen deze verbindingen.
18/09/26
Exclusief voor leden
Van klederdracht tot lounges: Lufthansa in stijl Oktoberfest
Het Oktoberfest is in Nederland groot maar in Duitsland een icoon onder de evenementen. Dit inspireerde Lufthansa om de crews in de vliegtuigen in traditionele outfit te steken en de lounges in stijl aan te kleden.
17/09/26
Hoe krijg je je team mee in de verduurzaming van je organisatie?
Veel toerisme- en recreatieondernemers weten wat er moet veranderen. Minder plastic, meer duurzame mobiliteit, een andere manier van werken met seizoenspersoneel. De strategie is vaak helder — maar de praktijk weerbarstig. Want hoe zorg je dat je medewerkers niet alleen de nieuwe koers kennen, maar er ook écht in meegaan?

||| Agenda |||

21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...