Geplaatst op: 14-11-2022
Auteur: Marc Gerlings

Lichte stijging faillissementen

Horeca 30 bedrijven ten onder

Lichte stijging faillissementen
Lichte stijging aantal faillissementen. Bron: CBS
Het aantal failliet verklaarde bedrijven, voor zittingsdagen gecorrigeerd, is voor de tweede maand op rij gestegen. Maar het algemene beeld is dat het aantal faillissementen nog steeds laag is in vergelijking met de jaren voor de coronacrisis.

Er zijn in oktober 45 bedrijven meer failliet verklaard dan in september, meldt het CBS. Het aantal faillissementen lag op het hoogste niveau in ruim twee jaar, maar bleef laag vergeleken met de periode voor het uitbreken van corona.

In de eerste 10 maanden van dit jaar was het aantal faillissementen ruim 10 procent hoger dan in dezelfde periode van 2021. Vorig jaar was het aantal faillissementen historisch laag.

Het aantal uitgesproken faillissementen piekte met 911 in mei 2013. Daarna nam het aantal faillissementen tot en met augustus 2017 af. Vervolgens bleef de trend tot medio 2020 redelijk vlak. Sindsdien is het aantal faillissementen verder afgenomen en bereikte in augustus 2021 een laagterecord. De afgelopen maanden nam het aantal faillissementen weliswaar toe tot het hoogste niveau na juli 2020, maar bleef laag vergeleken met de periode voor corona.

De 'handel' ziet het hoogste aantal faillissementen (32, vorig jaar in dezelfde maand ook 32). Opvallend voor de vrijetijdssector is de stijging bij de horeca. In september 2021 waren dat 20 bedrijven en dit jaar in september is het gestegen naar 30 bedrijven.

In 'Cultuur, sport en recreatie' was zelfs een daling te zien. In september 2021 waren het slechts 5 bedrijven. In september 2022 werden 3 faillissementen genoteerd.
Trefwoorden: faillissement, onderzoek, horeca, recreatie, cbs

CELTH



||| Nieuws |||

18/09/26
Exclusief voor leden
Structureel meer flexwerk in evenementen
LVM Agency, een hospitality- en recruitmentbureau uit Nederland, reageert op cijfers die het CBS in juni publiceerde. Die cijfers laten zien dat het aantal jonge oproep- en invalkrachten in Nederland opnieuw is gestegen. Volgens LVM Agency past die groei bij een structurele verschuiving in de horeca- en evenementenbranche.
18/09/26
Exclusief voor leden
Dekkers en Cycle Center openen gezamenlijke vestiging in Valkenburg
Dekkers Tweewielers en Cycle Center hebben op vrijdag 11 september officieel hun nieuwe gezamenlijke vestiging op het Par’Course-terrein in Valkenburg geopend. Fietsen en toerisme is een belangrijke schakel in hun verdienmodel.
18/09/26
Gedeeltelijk groen licht voor GoVolta
De ACM heeft op aanvraag van spoorbedrijf NS een economisch evenwichtstoets (EET) uitgevoerd voor de nieuwe treindiensten van GoVolta Exploitation B.V. Dit betreft diensten van Den Haag Centraal naar Luxemburg en Straatsburg v.v., Den Haag Centraal naar Keulen v.v. en Amsterdam Centraal naar Parijs over de hogesnelheidslijn v.v. ACM ziet geen bezwaar tegen deze verbindingen.
18/09/26
Exclusief voor leden
Van klederdracht tot lounges: Lufthansa in stijl Oktoberfest
Het Oktoberfest is in Nederland groot maar in Duitsland een icoon onder de evenementen. Dit inspireerde Lufthansa om de crews in de vliegtuigen in traditionele outfit te steken en de lounges in stijl aan te kleden.
17/09/26
Hoe krijg je je team mee in de verduurzaming van je organisatie?
Veel toerisme- en recreatieondernemers weten wat er moet veranderen. Minder plastic, meer duurzame mobiliteit, een andere manier van werken met seizoenspersoneel. De strategie is vaak helder — maar de praktijk weerbarstig. Want hoe zorg je dat je medewerkers niet alleen de nieuwe koers kennen, maar er ook écht in meegaan?
17/09/26
Exclusief voor leden
Camperworld Maastricht en NKC starten camperevenement
Eén jaar voor de eerste editie van Camperworld Maastricht, die van 10 tot en met 12 september 2027 plaatsvindt in MECC Maastricht, kondigen Camperworld Maastricht en NKC (Nederlandse Kampeerauto Club) een strategisch partnership aan.
17/09/26
IWTTF viert veerkracht en inclusie op award avond
De sociale onderneming Women in Travel CIC heeft de winnaars bekendgemaakt van de jaarlijkse International Women in Travel and Tourism Forum (IWTTF) Awards 2026. Frank Radstake (ANVR) mocht de awards uitreiken.
17/09/26
Bewoners uitgenodigd in Amsterdamse en Rotterdamse hotels
Na de Open Hotel Week transformeren Amsterdamse en Rotterdamse hotels zich opnieuw tot ontmoetingsplekken voor de wijk. Zaterdag 26 september nodigen deelnemende hotels onder de naam Buurthotel bewoners uit voor een pizza workshop voor kinderen, een les kickboksen of een wildpluk wandeling.

||| Agenda |||

21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...