Geplaatst op: 18-10-2022
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Oktober uitgeroepen tot ‘maand van het onverharde pad'

Oktober uitgeroepen tot ‘maand van het onverharde pad'

Wandelnet heeft oktober uitgeroepen tot maand van het onverharde pad. Bijna alle Nederlanders wandelen wel eens en onverharde paden zijn erg geliefd bij wandelaars. Helaas dreigen op veel plekken onverharde paden verloren te gaan. Dit door herinrichting, afsluiting en opheffing. We moeten er dus zuinig zijn.

 

De ‘status’ van de onverharde paden is vaak niet bekend. Boerenlandpaden, onderhoudspaden, kades van waterschappen en onverharde paden over landgoederen en particulier terrein blijven daarmee veelal buiten het zicht van provincies als het gaat om beleid. Hierdoor is behouden en beschermen lastig wanneer er op dat moment sprake is van herinrichting, afsluiting en opheffing. Wandelnet roept wandelaars een maand lang op om een plaatje te delen van hun favoriete onverharde paadje. Dit onder het motto ‘samen kennen we alle mooie paadjes’. De foto’s van de onverharde paden kunnen letterlijk op een digitale kaart worden gezet.


De campagne moet ervoor zorgen dat de onverharde paden goed in de kijker staan. Frank Hart, coördinator belangenbehartiging: ‘Alle inzendingen worden gedeeld met politici en beleidsmakers. Zo laten we zien hoeveel mensen plezier beleven aan onverhard wandelen en zetten we de onverharde paden hoger op de agenda in aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen. Want juist provincies kunnen samen met gemeenten veel doen aan het beschermen en aanleggen van onverharde paden, maar zijn zich daar vaak niet van bewust.'


Liever onverhard

Niet voor niets zijn onverharde paden geliefd bij wandelaars, vertelt Frank Hart. ‘De meeste wandelaars houden van smal, kronkelig en onverhard en van klaphekjes en overstapjes. De vele grasdijken, zandwegen, jaagpaden en kerkenpaden zijn ook zichtbare onderdelen van ons cultuurhistorisch erfgoed. Het zijn veelal spontaan gecreëerde wandelpaden, die soms al in de 16e eeuw werden gebruikt door voetgangers om zich te verplaatsen. Daarnaast loopt een onverhard pad lekkerder en geeft deze het gevoel in het landschap te zijn. Dat verhoogt het wandelplezier.’


Al jaren koesteren onze zuiderburen hun trage wegen. Zij organiseren ieder jaar in het derde weekend van oktober de Dag van de Trage weg. Ze roepen op om weg te blijven van het drukke verkeer en te ontspannen in de natuur op trage wegen. Er worden activiteiten georganiseerd om zo aandacht te vragen voor het belang en behoud van de trage wegen. Ook provincie Utrecht heeft Trage Paden hoog op de agenda staan. De provincie riep inwoners op om foto’s te delen van trage paden in de buurt en organiseren op 4 november een werkconferentie voor beleidsmakers en organisaties over verschillende aspecten en belangen rondom de paden.

 

Onverharde wandelroutes per provincie

Op wandelnet.nl/onverhard-wandelen zijn per provincie grotendeels onverharde wandelroutes te vinden. Bovendien organiseert partner TeVoet, vereniging voor wandelaars in oktober verspreid door het land vier begeleide Ode wandelingen.Door het gebruiken van #ikwandelonverhard op social media brengen wandelaars een ode aan onverhard wandelen.

 

Link: https://www.wandelnet.nl/onverhard-wandelen?utm_source=mailing&utm_medium=email&utm_campaign=persbericht-oktober-uitgeroepen-tot-maand-van-het-onverharde-pad
Trefwoorden: Onverharde pad, wandelnet, campagne

CELTH



||| Nieuws |||

23/02/26
Exclusief voor leden
BCD sterker in NDC-boekingen
Zakelijke touroperator BCD behaalt een hoog percentage NDC-?boekingen en is een toonaangevende speler in de adoptie van NDC van American Airlines. Voor BCD een positieve ontwikkeling omdat New Distribution Capability (NDC) nog niet de grote standaard is zoals het GDS-boekingssysteem.
23/02/26
Den Haag krijgt eigen VVV cadeaukaart
Den Haag heeft er een nieuw, typisch Haags cadeau bij: de VVV Cadeaukaart Den Haag. Op donderdag 19 februari werd de kaart officieel gepresenteerd bij The Hague Info Store op station Den Haag Centraal.
23/02/26
Exclusief voor leden
Privésauna op het strand van Texel
Huur voor 1,5 uur jouw privésauna met uitzicht op het strand van Texel. Deze eerste mobiele sauna van het eiland staat op dit moment bij Paal 9. In de sauna is plek voor maximaal 5 personen.
23/02/26
Exclusief voor leden
Travelling Britain in Nederlandse handen
Travelling Britain, de Duitse specialist voor individuele reizen naar Groot-Brittannie en Ierland gaat over in Nederlandse handen. Dat maakte Tim Bennett, eigenaar en oprichter van Travelling Britain bekend: “na een lange periode, waarin we elkaar leerden kennen en appreciëren, ben ik blij mijn levenswerk te kunnen overdragen aan Rein De Laat, die Travelling Britain als nieuwe eigenaar vanaf nu verder zal uitbouwen en internationaliseren.”
23/02/26
Exclusief voor leden
Toeristen worden gewaarschuwd voor oorrobben
Vaccinatiepunt adviseert reizigers die zuidelijk Afrika bezoeken om afstand te houden van oorrobben. In Namibië en Zuid-Afrika is een uitbraak van rabiës vastgesteld bij deze zeeleeuwachtige, en inmiddels zijn er ook toeristen gebeten door een besmet dier.
20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.

||| Agenda |||

09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...