Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 12-09-2022
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

VvKR-reisspecialisten starten duurzaamheidstraining

VvKR-reisspecialisten starten duurzaamheidstraining

Op 9 september kwamen 25 VvKR-reisspecialisten in Nieuwegein bijeen om deel te nemen aan de training voor het speciale Travelife-trajact welke deel uit maakt van het Europese SUSTOUR-programma. Deze heeft als doel de duurzaamheid van Europese touroperators te verbeteren. Samen werken VvKR en Travelife aan duurzaamheidserkenning.

"VvKR heeft al een aantal leden die gecertificeerd zijn voor Travelife”, zegt VvKR voorzitter Ton Brinkman, "maar het is goed dat er nu zo’n  groot aantal VvKR leden deze certificeringstraining gaan volgen. VvKR is tenslotte opgericht om de belangen van kleinschalige reis organisaties te behartigen en deze certificering is dan ook een logische vervolgstap.”

Deelnemer Ariëlle de Wit van Mimpi Reizen zegt dat het heerlijk is om weer even de puntjes op de -i te zetten wat betreft duurzaamheid. "Er zijn zoveel mogelijkheden om je daar mee bezig te kunnen houden, het is meer dan CO2-compensatie alleen. Fijn dat je als nieuwe reisorganisatie ook gelijk mee genomen wordt in dit duurzaamheidstraject.”

Veel trainingen zijn online te volgen, maar de bijeenkomst op 9 september was speciaal voor VvKR-leden. Trainer Anne de Jong van Travelife: "Het is goed om te zien dat steeds meer kleinschalige reisorganisaties willen en gaan verduurzamen. Deze training met een relatief klein groepje gaf veel ruimte voor interactie en inspiratie om duurzaamheid op een praktische manier te implementeren.”

In totaal zijn 629 bedrijven binnen de Europese Unie geselecteerd voor het SUSTOUR-ondersteuningsprogramma. Een totale lijst met reisorganisaties die zich hebben ingeschreven voor het technische ondersteuningsprogramma van SUSTOUR is beschikbaar op de website.

Link: https://www.travelife.info/sustour/index.php?menu=call-for-smes&utm_source=Laposta&utm_campaign=Persbericht+%7C+VvKR-reisspecialisten+starten+duurzaamheidstraining+&utm_medium=email
Trefwoorden: Duurzaamheid, touroperators, training, duurzaamheidstraining

CELTH



||| Nieuws |||

13/05/25
Klimaatrisico’s voor toeristische bestemmingen ontrafeld
CELTH onderzoekt samen met de Travel Foundation en Risklayer de klimaatrisico’s die bestemmingen lopen. Inmiddels doen wereldwijd zes bestemmingen mee aan de pilot die nog open staat voor meer deelnemers.
13/05/25
De vernieuwde LF Basiskaart is er - onmisbare kaartenset voor fietsvakanties
Stichting Landelijk Fietsplatform lanceert een vernieuwde versie van de populaire fietsatlas met een actueel overzicht van alle LF-routes en knooppunten.
08/05/25
Elektrische Efteling-stoomtrein rijdt eerste rondje
Na een jaar in Engeland te zijn geweest voor een onzichtbare metamorfose reed Aagje haar eerste rondje met een elektrische aandrijving.
02/05/25
Delft Beloont Duurzaam Bezoek met Nieuw Initiatief D'serve
Delft lanceert een uniek initiatief, D'serve, dat bezoekers aanmoedigt en beloont voor duurzaam gedrag. Door te kiezen voor duurzame activiteiten, mee te helpen de stad schoon te houden of per fiets te komen, kunnen bezoekers beloningen verdienen.
02/05/25
Onemeeting officieel B Corp: certificering bevestigt duurzame koers
Het boekingsplatform voor vergaderruimtes Onemeeting heeft onlangs de officiële B Corp-certificering ontvangen.
18/04/25
Toerisme & Recreatie Utrechtse Heuvelrug en Vallei bloeit!
Tegelijkertijd met de opening van het toeristisch seizoen viert RBT Heuvelrug & Vallei zijn 10-jarig jubileum van samenwerking door de regoio en het netwerk van partners aan recreatie en toerisme.
16/04/25
Mijlpaal: 800 Green Key’s in Nederland
Restaurant De Dikke van Dale in Leeuwarden heeft als 800e bedrijf in Nederland het prestigieuze Green Key certificaat behaald. De feestelijke uitreiking vond maandag plaats in aanwezigheid van wethouder Abel Reitsma van de gemeente Leeuwarden en Erik van Dijk, National Operator van Green Key Nederland.
14/04/25
Zelfs Better Places heeft moeite met duurzame doelstellingen
Reisorganisatie Better Places presenteert deze week haar impactrapport over 2024. Ondanks flinke inspanningen om haar reizen duurzamer te maken, is het doel om de CO?-uitstoot per reiziger jaarlijks met 5% te verminderen ten opzichte van 2019 niet gehaald.

||| Agenda |||

20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...