Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 30-08-2022
Auteur: Marc Gerlings

Eerste cruiseschip in Scheveningen na coronaperiode

Eerste cruiseschip in Scheveningen na coronaperiode
Havenhoofd Scheveningen.

Cruiseschip MS Hebridean Sky meert op zaterdag 3 september om 9.30 uur aan in de haven van Scheveningen. Het is de eerste keer dat een cruiseschip weer aanmeert in Den Haag sinds corona. 

De omvang en faciliteiten in de Scheveningse haven lenen zich er uitstekend voor om het kleine cruiseschip te verwelkomen en wat Den Haag te bieden heeft, sluit mooi aan bij deze bezoekers, meldt dmo The Hague & Partners.

Anita Verwoest-Verhoog, Project Director Seaport The Hague-Scheveningen: "Onze haven ligt direct aan de Noordzee, het stadscentrum zit op nog geen vijftien minuten afstand, dit maakt de haven van The Hague-Scheveningen een verborgen parel voor de kleinere luxere passagiersschepen. Samen met The Hague Marketing Bureau organiseren we op maat gemaakte excursies.” 

De opvarenden van de MS Hebridean Sky krijgen een warm welkom: de rode loper wordt uitgerold en ze krijgen allemaal een bonbon met het logo van Scheveningen. De passagiers kunnen kiezen uit twee excursies: een wandeling door Scheveningen of een bustour met een bezoek aan het Mauritshuis. 

Voor de overige passagiers staan de vrijwilligers (Cityhosts) van de Haagse Ambassade klaar om informatie te geven over de stad. Ook zijn de groengele Haagsche Stadsfietsen beschikbaar voor wie op eigen gelegenheid de stad wil ontdekken.  

De MS Hebridean Sky heeft een ijsclassificatie en heeft als expeditieschip op Antarctica en in het Noordpoolgebied gefunctioneerd. Het schip is 90 meter lang en 30 meter breed en het herbergt 120 passagiers en 72 crewleden. ?Op 13 april 1991 werd de MS Hebridean Sky te water gelaten.  

Trefwoorden: cruise, Scheveningen, Den Haag, dmo

CELTH



||| Nieuws |||

08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Waar genieten Nederlanders deze zomer van hun vakantie?
De zomervakantie staat voor de deur en veel Nederlanders maken zich op voor een welverdiende reis naar het buitenland. Volgens reisorganisatie TUI blijven Spanje, Griekenland en Turkije de populairste Europese vliegbestemmingen.
02/07/25
Minder Nederlanders deze zomer op vakantie
Volgens de meest recente ANWB Vakantiemonitor kiest een kleiner percentage van de Nederlanders – 57% vergeleken met 73% vorig jaar – ervoor om in juli en augustus op vakantie te gaan. Deze verschuiving kenmerkt zich door een duidelijke voorkeur voor dichterbij huis. Vakanties binnen Europa en in eigen land winnen terrein, wat resulteert in de auto als meest gekozen vervoermiddel.
27/06/25
Exclusief voor leden
Hoge prijzen zetten Nederlands kusttoerisme onder druk
De Nederlandse kust dreigt binnen- en buitenlandse toeristen kwijt te raken door oplopende prijzen. Een dagje strand kost al snel 100 euro. Dat zet de concurrentiepositie van de Nederlandse kustregio’s onder druk. De kust kan aantrekkelijk blijven als horecaondernemers inzetten op een betere prijs-kwaliteitverhouding. Dat stelt sectorspecialist Services & Leisure Sjuk Akkerman van ING.
26/06/25
VVKR ontvangt 500ste lid
De Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VVKR) verwelkomt met trots haar 500ste lid: Tuktuk Reis Sri Lanka.
26/06/25
Exclusief voor leden
Wat zijn de best gewaardeerde Europese en Nederlandse stranden?
De zomer van 2025 staat voor de deur en strandliefhebbers kunnen hun hart ophalen. Maar waar kunnen ze het best hun handdoekje leggen? Vakantieplatform Holidu analyseerde de Google Maps-recensies. Beste Europese strand is Spiaggia dei Conigli op Lampedusa in Italië. Voor het beste Nederlandse strand moet je naar dat van Renesse in Zeeland.
24/06/25
Exclusief voor leden
Rust en avontuur populair in zomer 2025
Reizigers die deze zomer op het laatste moment nog een vakantie boeken, kiezen opvallend vaak voor rust, veiligheid en actieve rondreizen. De belangstelling voor Europa groeit, de VS valt uit de top 10 en Thailand blijft populair.