Geplaatst op: 10-06-2022
Auteur: Marc Gerlings

Lunenburgerwaard klaar voor Europees netwerk van beschermde gebieden

Lunenburgerwaard klaar voor Europees netwerk van beschermde gebieden
Het Utrechtse natuurgebied Lunenburgerwaard is de afgelopen maanden flink verbeterd. Nu voldoet dit natuurgebied aan de voorwaarden van het Europees Netwerk van beschermde gebieden.

Welke maatregelen zijn genomen om de natuurwaarden te verbeteren? Er rivierhout aangebracht, is het ooibos uitgebreid en is er een plas- en moerasgebied aangelegd.

Om de stap naar het niveau van de voorwaarden van het Europees Netwerk te vieren, hebben schoolkinderen uit Wijk bij Duurstede het gebied symbolisch opgeleverd. Ze hebben ook een zelfgemaakt insectenhotel aan het gebied geschonken.

Waar ligt Lunenburgerwaard?

Lunenburgerwaard is de uiterwaard van de Nederrijn die zich uitstrekt van de Gravenbol tot aan Wijk bij Duurstede. Het gebied kende al veel natuur en bijzondere dieren. De provincie Utrecht, Utrechts Landschap en Rijkswaterstaat hebben een inrichtingsproject uitgevoerd. Hierdoor kan het gebied zich volop ontwikkelen tot een waardevol natuurgebied langs de rivier. Daarmee vormt het een belangrijke schakel in het traject van natuurgebieden van Rhenen tot Wijk bij Duurstede.

In totaal is er 60 hectare natuur ingericht. De maatregelen die werden uitgevoerd, voldoen aan de doelstellingen van Natura-2000, Natuurnetwerk Nederland en Kaderrichtlijnwater. Daarmee voldoet het gebied nu aan de doelstellingen van het Europees Netwerk van beschermde gebieden en zijn er maatregelen getroffen om de waterkwaliteit te verbeteren.
Trefwoorden: natuur, beleid, Nederrijn, Utrecht

CELTH



||| Nieuws |||

17/07/26
Spectaculaire grijze route officieel geopend in Klimbos Dordrecht
De uitbreiding vormt een nieuwe mijlpaal voor het klimbos, dat bezoekers nóg meer uitdaging biedt met een spectaculaire combinatie van een bungee, vrije val en verschillende klimonderdelen.
17/07/26
Natuurmonumenten zoekt voor Slotplaats horecaondernemer
Landhuis De Slotplaats is beschikbaar als horecalocatie. Een unieke, veelzijdige plek waarvoor Natuurmonumenten een ervaren, groene horecaondernemer zoekt.
16/07/26
Exclusief voor leden
Lorenza Maggio wordt CEO Brussels Airlines
De raad van bestuur van Deutsche Lufthansa AG heeft Lorenza Maggio benoemd tot de nieuwe CEO van Brussels Airlines.
16/07/26
Exclusief voor leden
Eerste boor publieksentree Tweede Kamer
Geen eerste paal, maar een eerste boring. Zo werd maandag 6 juli het startsein gegeven voor de bouw van de nieuwe ondergrondse publieksentree van de Tweede Kamer. Naar verwachting passeren een half miljoen bezoekers jaarlijks deze entree.
16/07/26
Nieuw festival voor Scheveningen: Aftersea
Scheveningen krijgt een nieuw tweedaags nazomerfestival. Tijdens Aftersea, op vrijdag 11 en zaterdag 12 september, openen culturele podia, musea en locaties aan zee hun deuren voor livemuziek, film, kunst en bijzondere avondprogramma’s.
15/07/26
Exclusief voor leden
100e vliegtuig door retrofitprogramma Emirates
Emirates heeft het 100e toestel binnen het retrofitprogramma opgeleverd. Sinds de start van het programma in november 2022 zijn 47 Airbus A380's en 53 Boeing 777 toestellen in de Emirates Engineering-hangars in Dubai volledig van neus tot staart vernieuwd.
15/07/26
Exclusief voor leden
Regent kerstcruises met 56 nieuwe excursies in Europa
Rederij Regent Seven Seas Cruises breidt het aanbod voor de feestdagen van 2026 flink uit. De cruisemaatschappij introduceert 56 nieuwe excursies aan wal en vijf meerdaagse landprogramma’s die in het teken staan van Europese kerstmarkten, lokale tradities en winterse gastronomie.
15/07/26
Exclusief voor leden
Behoefte aan fijnmazig netwerk koele recreatie
Nu Nederland in de zomer van 2026 al te maken heeft met een derde regionale hittegolf, is het tijd om werk te maken van koele, groene verblijfsplekken in de openbare ruimte.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...