Geplaatst op: 02-06-2022
Auteur: Marc Gerlings

Wilbert Lek leidt missie Rotterdam haven

Wilbert Lek leidt missie Rotterdam haven
Maritieme kennis en producten exporteren naar Brazilië.

Met een handelsmissie naar Brazilië verstevigt de maritieme sector in Rotterdam en Nederland de langdurige samenwerking met het Braziliaanse maritieme bedrijfsleven. Wilbert Lek, directeur van DMO Rotterdam Partners is de missieleider..

Vertegenwoordigers van 9 bedrijven uit de Nederlandse maritieme sector reizen daarom van 5 tot 9 juni naar Brazilië. De missie wordt georganiseerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), het Nederlandse consulaat in Sao Paulo en Rotterdam Partners. Op het programma staat onder meer een bezoek aan de Braziliaanse havensteden Pecém, Santos en Paranaguá.  

Het Nederlandse maritieme cluster is jaarlijks goed voor een toegevoegde waarde van ruim 21 miljard euro. Een aanzienlijk deel hiervan komt voor rekening van Rotterdam, de grootste haven van Europa. Nederlandse kennis op het gebied van waterbouw, haven, logistiek en zeevaart is een gewild exportproduct. 

Meerdere doelen

Het doel van de missie is om een langdurige samenwerking te bewerkstelligen tussen Nederland en Brazilië op maritiem gebied. In Brazilië zit de havensector in de lift, onder impuls van de toenemende export van vooral landbouw en minerale goederen. Daarmee liggen er kansen voor Nederlandse bedrijven, onder meer met betrekking tot supply chain management, havenuitbreiding en traffic management. Ook op sector overstijgende gebieden als digitalisering, energietransitie en innovatie is er veel vraag naar Nederlandse expertise.  

Met zes van de negen deelnemende bedrijven uit de regio Rotterdam, heeft de havenstad een groot aandeel in de missie, die dan ook onder leiding staat van Wilbert Lek, directeur van Rotterdam Partners. 

Wilbert Lek, missieleider: "Nederlandse maritieme en logistieke expertise is over de hele wereld erg in trek. Veel van die kennis en kunde is afkomstig uit Rotterdam, de maritieme hoofdstad van Europa. Door die expertise te koppelen aan de vraag in Brazilië, stimuleren we met deze missie de internationale handel.” 

Toenemende handelsvolumes  

Brazilië is de grootste handelspartner voor Nederland in Latijns-Amerika. De handelsrelatie nam de afgelopen jaren bovendien steeds verder toe. In 2021 bedroeg de Nederlandse import vanuit Brazilië  €5,3 miljard. Het overgrote deel daarvan is voeding (50%) en grondstoffen (circa 25%). Nederland exporteert jaarlijks voor €2,9 miljard aan goederen naar Brazilië; hoofdzakelijk chemische producten, minerale brandstoffen en machines.  
Trefwoorden: Rotterdam, DMO, haven, Brazilie

CELTH



||| Nieuws |||

17/02/26
Zeeuws toerisme krimpt: 5% minder overnachtingen in 2025
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.  
17/02/26
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen draagt Vierdaagsebed over aan jonge onderneemster Jet Beers
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
17/02/26
Duurzaamheid groeit: meer dan 850 vrijetijdsbestemmingen in Nederland officieel gecertificeerd
In Nederland hebben inmiddels ruim 850 toeristische en vrijetijdsbestemmingen aantoonbaar duurzame s...
17/02/26
Toegankelijk carnaval in Breda dankzij Changing Places Toilet
Tijdens carnaval in Breda (Kielegat) kunnen mensen met een ernstige beperking dit jaar makkelijker mee feesten dankzij een mobiele Changing Places toilet dichtbij het hart van het feestgedruis. De unit biedt voorzieningen die verder gaan dan een standaard rolstoeltoegankelijk toilet. Met deze faciliteit speelt de stad in op de behoefte van Nederlanders met een ernstige beperking die ook graag uitgaan en deelnemen aan evenementen.
17/02/26
Schiphol verwacht meer reizigers in 2026 met stillere vliegtuigen
Royal Schiphol Group heeft over 2025 sterke operationele en financiële resultaten gepubliceerd. Het jaar werd gekenmerkt door een verdere verschuiving naar stillere vliegtuigen, een stijgende passagierstevredenheid en aanzienlijke investeringen in de kwaliteit van de luchthaven.
17/02/26
Exclusief voor leden
22 ambassadeurs versterken culinaire positie Vlaanderen
Toerisme Vlaanderen vernieuwt het culinaire ambassadeurscollectief ‘Ambassadors of GOESTING’ om Vlaanderen wereldwijd sterker te positioneren als toeristische gastronomische topregio. De ambassadeurs geven internationaal lading aan het begrip 'goesting'.
16/02/26
Jet de Ranitz nieuwe voorzitter Raad van Commissarissen VVV Nederland
VVV Nederland heeft Jet de Ranitz benoemd tot voorzitter van de Raad van Commissarissen. De benoeming gaat in op 15 februari 2026. De Ranitz is momenteel voorzitter van de Raad van Bestuur van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) en brengt ruime bestuurlijke ervaring mee op het gebied van strategie, organisatieontwikkeling en governance.
16/02/26
Exclusief voor leden
Na helm ook rugbeschermer verplicht op de piste?
Komend weekend start de voorjaarsvakantie en vertrekken weer honderdduizenden Nederlanders richting de sneeuw. De sneeuwfun gaat steeds vaker samen met de roep om veiligheid op de drukke pistes. Na de helm is de vraag of alle skiërs de rugbeschermer moeten dragen.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...