Festivals & Concerten grote corona verliezers
Photo by anna-m. via Pexels Festivals en concerten zijn grote verliezers van de coronacrisis. Dat blijkt uit de nieuwe Monitor Festivals & Concerten die Respons samen met de Vereniging Van EvenementenMakers (VVEM) uitgeeft. FestivalsHet aantal festivals daalde van ruim 1.100 in 2019 naar 155 in 2020 en 343 in 2021. Daarmee zakte de festivalsector in 2020 terug naar het niveau van 1985. Met slechts 1,4 miljoen bezoeken, gaat het festivaljaar 2020 de boeken in als het slechtste jaar sinds de metingen. ConcertenNa het recordjaar 2019 met 207 concerten en 2,7 miljoen bezoeken bleef In 2020 bleef de teller op 34 concertensteken met 328.000 bezoeken. 94% daarvan vond pre-corona plaats. Het aantal daalde in 2021 nog verder naar 29 en 298.000 bezoeken. VVEM-woordvoerder Willem Westermann: "Festivals en concerten zijn de grote coronaverliezers. De cijfers over 2020 en 2021 zijn dramatisch na de records van eerdere jaren. We hopen dat 2022 het jaar wordt van herstel. We hebben gezien dat de sector beschikt over veel creativiteit maar concerten en festivals moet je gewoon live meemaken.”  Online platform voor festivals én concertenDe Monitor Festivals & Concerten is de online opvolger van de Festival Monitor die Respons 10 jaar in samenwerking met VVEM uitgaf. Voor concerten was er nog geen aparte rapportage, alleen een ranglijst. Het nieuwe digitale platform bevat cijfers, analyses en trends. Respons directeur Lex Kruijver: "De coronacrisis bood ons de mogelijkheid de vernieuwing versneld door te voeren. De mogelijkheid voor actualisering voorziet in de behoefte van onze afnemers. Met de combinatie festivals en concerten spelen wij tevens in op de behoefte onder onze afnemers om cijfers en trends van deze twee typen evenementen via één platform te kunnen raadplegen. In de coronatijd hebben we gezien hoe belangrijk het is om over actuele en volledige informatie te kunnen beschikken.”
Trefwoorden: evenementen, cultuur, concerten, festivals, aanbod, bezoekers
|
|
06/06/25
Naar welke binnen- en buitenlandse bestemmingen reizen Nederlanders met de Pinksterdagen? Booking.com maakt drie top tien lijstjes met opmerkelijke bestemmingen. En ook op accommodatietype zien we een bijzondere top 5.
|
06/06/25
Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.
|
06/06/25
Kamperen in Nederland is dit jaar gemiddeld 5% duurder geworden, blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van campingspecialist ACSI. Daarmee blijft de prijsstijging in eigen land onder het Europese gemiddelde. De sterkste prijsstijgingen zijn te zien in Kroatië en Noorwegen.
|
05/06/25
De dertiende editie van fotografiebeurs Unseen, nu als onderdeel van Art Rotterdam, vindt eind maart 2026 plaats; dus niet, als eerder aangekondigd door de organisatie, komende september in de Amsterdamse NDSM Loods.
|
05/06/25
Volgens de nieuwste Global Outlook van IATA (juni 2025) zijn de vooruitzichten voor het passagiersvervoer door de lucht positief, maar niet zonder uitdagingen. Terwijl de vraag naar vliegreizen wereldwijd toeneemt, worstelt de sector met capaciteitsbeperkingen, veranderend reizigersgedrag en de noodzaak tot verduurzaming.
|
05/06/25
Op World Running Day (4 juni) kwam mooi nieuws van European Athletics naar buiten. Utrecht wordt gastheer van de derde editie van de Europese Kampioenschappen Hardlopen, die in mei 2029 plaatsvinden.
|
05/06/25
Leisuretalk en Gastvrijheid Begint van Binnen starten deze zomer een nieuwe zomer special met de titel "MBO -Mega Belangrijk Onderwijs! - De podcast.
|
05/06/25
Maastricht Marketing heeft het vernieuwde online platform www.visitmaastricht.nl gelanceerd. De website is volledig afgestemd op het herijkte stadsmerk uit 2023 en biedt bezoekers én bewoners een gepersonaliseerde en inspirerende manier om Maastricht te ontdekken. De nadruk ligt op slow travel, beleving en gepersonaliseerde content.
|
|
10/06/25
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
|
19/06/25
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
25/06/25
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
|
27/06/25
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
|
|