Geplaatst op: 12-05-2022
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Neem een kijkje in het Romeins verleden

Neem een kijkje in het Romeins verleden

Ben je geïnteresseerd in erfgoed, neem dan een kijkje in het verleden met de vitrinekastjesroute. Deze 3,2 km lange wandelroute bestaat uit 30 vitrinekastjes en 3 XXL-vitrines en leid je langs ondernemers in het Romeins Kwartier in Heerlen. In elk vitrinekastje is een ander object uit de Romeinse tijd te vinden. Zo ontdek je artefacten of replica’s van vondsten die aansluiten bij het beroep of de locatie van de ondernemer.

 

Bij Wonen Zuid vind je een van de drie XXL vitrines, bij atelier Bergzicht zie je een bijzondere combinatie met Playmobile History en bij Obvion vind je zelfs twee vitrinekastjes. De meeste vitrinekastjes staan in de etalages, sommige vind je binnen zoals bij De Vondst. 

Gratis route

De route is gratis verkrijgbaar bij alle deelnemende ondernemers. Meer informatie is te vinden via Visit Zuid-Limburg en Romeins Kwartier Heerlen.

 

Ontdek de route met de kinderburgemeester

Kinderburgemeester Imke heeft de drie kilometer lange route al samen met presentator Bart Storcken gelopen. Wie benieuwd is naar wat zij ervan vinden, kan de video bekijken via de eerder genoemde websites


 

De vitrinekastjesroute is een samenwerking tussen de ondernemers in het Romeins Kwartier, Ondernemersfonds Heerlen, Thermenmuseum, Visit Zuid-Limburg en gemeente Heerlen.

 

Link: https://www.visitzuidlimburg.nl/te-doen-in-zuid-limburg/routes-in-zuid-limburg/detail/romeinskwartier-heerlen-een-kijkje-in-het-romeins-verleden/393863/?utm_source=verkorteurl&utm_campaign=Thema-Romeinen&utm_medium=internalforward,https://www.romeinskwart
Trefwoorden: Vitrinekastjesroute, Romeins verleden, wandelroute

CELTH



||| Nieuws |||

18/09/26
Exclusief voor leden
Structureel meer flexwerk in evenementen
LVM Agency, een hospitality- en recruitmentbureau uit Nederland, reageert op cijfers die het CBS in juni publiceerde. Die cijfers laten zien dat het aantal jonge oproep- en invalkrachten in Nederland opnieuw is gestegen. Volgens LVM Agency past die groei bij een structurele verschuiving in de horeca- en evenementenbranche.
18/09/26
Exclusief voor leden
Dekkers en Cycle Center openen gezamenlijke vestiging in Valkenburg
Dekkers Tweewielers en Cycle Center hebben op vrijdag 11 september officieel hun nieuwe gezamenlijke vestiging op het Par’Course-terrein in Valkenburg geopend. Fietsen en toerisme is een belangrijke schakel in hun verdienmodel.
18/09/26
Gedeeltelijk groen licht voor GoVolta
De ACM heeft op aanvraag van spoorbedrijf NS een economisch evenwichtstoets (EET) uitgevoerd voor de nieuwe treindiensten van GoVolta Exploitation B.V. Dit betreft diensten van Den Haag Centraal naar Luxemburg en Straatsburg v.v., Den Haag Centraal naar Keulen v.v. en Amsterdam Centraal naar Parijs over de hogesnelheidslijn v.v. ACM ziet geen bezwaar tegen deze verbindingen.
18/09/26
Exclusief voor leden
Van klederdracht tot lounges: Lufthansa in stijl Oktoberfest
Het Oktoberfest is in Nederland groot maar in Duitsland een icoon onder de evenementen. Dit inspireerde Lufthansa om de crews in de vliegtuigen in traditionele outfit te steken en de lounges in stijl aan te kleden.
17/09/26
Hoe krijg je je team mee in de verduurzaming van je organisatie?
Veel toerisme- en recreatieondernemers weten wat er moet veranderen. Minder plastic, meer duurzame mobiliteit, een andere manier van werken met seizoenspersoneel. De strategie is vaak helder — maar de praktijk weerbarstig. Want hoe zorg je dat je medewerkers niet alleen de nieuwe koers kennen, maar er ook écht in meegaan?
17/09/26
Exclusief voor leden
Camperworld Maastricht en NKC starten camperevenement
Eén jaar voor de eerste editie van Camperworld Maastricht, die van 10 tot en met 12 september 2027 plaatsvindt in MECC Maastricht, kondigen Camperworld Maastricht en NKC (Nederlandse Kampeerauto Club) een strategisch partnership aan.
17/09/26
IWTTF viert veerkracht en inclusie op award avond
De sociale onderneming Women in Travel CIC heeft de winnaars bekendgemaakt van de jaarlijkse International Women in Travel and Tourism Forum (IWTTF) Awards 2026. Frank Radstake (ANVR) mocht de awards uitreiken.
17/09/26
Bewoners uitgenodigd in Amsterdamse en Rotterdamse hotels
Na de Open Hotel Week transformeren Amsterdamse en Rotterdamse hotels zich opnieuw tot ontmoetingsplekken voor de wijk. Zaterdag 26 september nodigen deelnemende hotels onder de naam Buurthotel bewoners uit voor een pizza workshop voor kinderen, een les kickboksen of een wildpluk wandeling.

||| Agenda |||

21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...