Geplaatst op: 09-05-2022
Auteur: Marc Gerlings

Trend: De bromfiets is vaker stil

Trend: De bromfiets is vaker stil
De consument vervangt de oude brommer steeds vaker voor de stille elektrische variant.
De ontwikkeling was al te zien bij de opmars van de elektrische fietsen. De nieuwe fiets die verkocht wordt is vaak een elektrische. Dat gebeurt ook bij de bromfiets. Voor het eerst is de helft van de nieuwe bromfietsen voorzien van die stille elektrische motor.

De populariteit van elektrische brom- en snorfietsen heeft een nieuw hoogtepunt bereikt. Dat blijkt uit cijfers van RAI Vereniging, BOVAG en datacenter RDC. In de eerste vier maanden van 2022 nam het aandeel elektrisch in de nieuwverkopen van bromfietsen toe naar 50,16 procent ten opzichte van 30,8 procent in dezelfde periode 2021. 

Bij snorfietsen is inmiddels 43,5 procent van alle nieuwverkopen elektrisch aangedreven. In totaal ligt het aandeel elektrische scooters (brom- en snorfiets) dit jaar op 46,7 procent tegenover 33,9 in de eerste vier maanden van 2021.

Kiezen voor duurzaam vervoer

Over heel 2022 lag het aandeel elektrisch in de nieuwe bromfietsregistraties voor eerst op 50 procent (50,16 procent), goed voor 5.216 stuks tegenover 1.692 stuks in 2021. Het aandeel elektrisch in de snorfietsverkopen ligt op 43,5 procent (4.495 stuks). BOVAG en RAI Vereniging zijn blij dat zowel consumenten als ondernemers steeds vaker kiezen om zich op korte en middellange afstanden snel en zonder uitstoot te verplaatsen. 

Volgens RAI Vereniging en BOVAG hebben >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: bromfiets, snorfiets, ev, elektrisch, duurzaam

CELTH



||| Nieuws |||

27/06/25
Exclusief voor leden
Wordt Groningen de AI-stad van Nederland?
Kunstmatige intelligentie (AI) is de technologie die onze economie, veiligheid en manier van leven de komende jaren gaat bepalen. Maar op dit moment komen de belangrijkste innovaties uit de Verenigde Staten en China. Dat maakt Europa, en dus ook Nederland, te afhankelijk van anderen. In Groningen moet een AI-fabriek komen die in 2027 operationeel wordt.
27/06/25
Exclusief voor leden
Gratis handbagage in aantocht
De Europese Unie wil nieuwe regels invoeren die luchtvaartmaatschappijen verplichten om passagiers gratis een handbagagekoffer toe te staan, naast een persoonlijk item zoals een handtas of laptoptas. Luchtvaartmaatschappijen zijn niet blij.
27/06/25
Nieuwe borden markeren Van Gogh Nationaal Park langs Brabantse snelwegen
Reizigers die begin juli over de A2, A58, A50 en N65 rijden, zullen het meteen merken: de bruine Groene Woud-borden maken plaats voor nieuwe exemplaren die het Van Gogh Nationaal Park markeren. De vervanging volgt op de toekenning van de status Nationaal Park in oktober 2024.
27/06/25
DierenPark Amersfoort lanceert zomers familie-evenement
Deze zomervakantie verandert DierenPark Amersfoort in een bruisend festivalbos. Van 23 tot en met 26 juli vindt de eerste editie van het ZOOmer Festival plaats. Bezoekers kunnen genieten van livemuziek, entertainment en zomerse lekkernijen.
27/06/25
Exclusief voor leden
Hoge prijzen zetten Nederlandse kusttoerisme onder druk
De Nederlandse kust dreigt binnen- en buitenlandse toeristen kwijt te raken door oplopende prijzen. Een dagje strand kost al snel 100 euro. Dat zet de concurrentiepositie van de Nederlandse kustregio’s onder druk. De kust kan aantrekkelijk blijven als horecaondernemers inzetten op een betere prijs-kwaliteitverhouding. Dat stelt sectorspecialist Services & Leisure Sjuk Akkerman van ING.
26/06/25
Rotterdam ontvangt internationale experts voor advies over cultuur
Van 2 tot en met 5 juli ontvangt Rotterdam tien internationale experts, vanuit alle windstreken, om mee te denken over de culturele toekomst van Rotterdam.
26/06/25
VVKR ontvangt 500ste lid
De Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VVKR) verwelkomt met trots haar 500ste lid: Tuktuk Reis Sri Lanka.
26/06/25
Exclusief voor leden
Wat zijn de best gewaardeerde Europese en Nederlandse stranden?
De zomer van 2025 staat voor de deur en strandliefhebbers kunnen hun hart ophalen. Maar waar kunnen ze het best hun handdoekje leggen? Vakantieplatform Holidu analyseerde de Google Maps-recensies. Beste Europese strand is Spiaggia dei Conigli op Lampedusa in Italië. Voor het beste Nederlandse strand moet je naar dat van Renesse in Zeeland.