Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 31-03-2022
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Vliegtax verdrievoudigd?

Vliegtax verdrievoudigd?
Afbeelding van Erich Westendarp via Pixabay

De Nederlandse regering wil de vliegtax verhogen. Het doel van deze hervorming is om vliegen relatief minder aantrekkelijk te maken. Dat schrijft minister Kaag van Financiën in het eerste concept voor een Nederlands Herstel- en Veerkrachtplan. Met dat plan wil Nederland 4,7 miljard subsidie uit het coronaherstelfonds van de Europese Unie ontvangen. 

De vliegbelasting bedraagt nu 8 euro per vertrekkende passagier. Daarmee wordt jaarlijks 200 miljoen euro opgehaald. Per 2023 wordt de taakstellende jaarlijkse budgettaire opbrengst van de vliegbelasting met 400 miljoen euro verhoogd. Dat zou een verdrievoudiging van het tarief betekenen. 

Met die maatregel wil de regering vliegen beperken. Ze hoopt dat sommige reizigers afzien van reizen, anderen zullen een andere vervoerswijze kiezen, weer anderen zullen uitwijken naar buitenlandse luchthavens en een deel zal blijven vliegen. 

Het effect op Schiphol is volgens de regering op korte termijn beperkt: "Op Schiphol is er sprake van knellende capaciteitsrestricties, waardoor de vliegbelasting slechts de meeropbrengsten afromen. Ook is de verwachting dat met de verhoogde vliegbelasting capaciteit knellend blijft, waardoor er in de praktijk geen verminderde vraag zal zijn.” Hoe deze maatregel dan bijdraagt aan Pijler 1 in het plan, de ‘Groene Transitie’, is onduidelijk.

Het plan moet nog door het Nederlands parlement worden besproken en goedgekeurd worden door de Europese Commissie.

Link: https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken/brieven_regering/detail?id=2022Z05838&did=2022D11948
Trefwoorden: beleid, luchtvaart, vliegen, belastingen,

CELTH



||| Nieuws |||

03/06/25
Herre Dijkema vertrekt als directeur toerisme veluwe arnhem nijmegen
Herre Dijkema stapt per 1 augustus 2025 over naar de rol van directeur van de Koninklijke NRVD.
03/06/25
Oostenrijk en Liechtenstein in EuroVelo 15
Ter gelegenheid van Wereldfietsdag kondigt de Europese Fietsersfederatie (ECF) de uitbreiding van EuroVelo 15 – Rijnfietsroute aan tot aan de rechteroever van de Rijn, tussen Trübbach en Lustenau.
03/06/25
Klimrijk Brabant verwelkomt 15.000ste bezoeker tijdens jubileumjaar
Het vijftienjarig jubileum van het park was een mooie aanleiding om de 15.000ste bezoeker extra in het zonnetje te zetten.
03/06/25
Recreatie Vakbeurs kiest Villa Pardoes als goede doel voor 2025-editie
Recreatie Vakbeurs heeft Villa Pardoes benoemd tot officieel goede doel voor de beurseditie die zal plaatsvinden op 11, 12 en 13 november 2025.
03/06/25
Collectief van toonaangevende horecapartners lanceert cruciaal onderzoek naar digitale toekomstbestendigheid sector
Vandaag start het eerste nationale Horeca 2.0 onderzoek. Het onderzoek komt op een kritiek moment voor een sector die kampt met een ongekende combinatie van personeelstekorten, stijgende kosten en veranderende consumenteneisen
03/06/25
Van Hooff voorzitter Talent Alliantie
Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs, is benoemd tot nieuwe voorzitter van de Utrecht Talent Alliantie (UTA). Van Hooff volgt bestuursvoorzitter Hogeschool Utrecht Wilma Scholte op Reimer op.
02/06/25
HZ Kenniscentrum zoekt onderzoeker toerisme
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme is dé kennispartner van de Zeeuwse vrijetijdssector zoekt een onderzoeker toerisme.
02/06/25
Bewuster reisgedrag: 39% kiest voor dichtbij, lange verre reizen nemen toe
Volgens onderzoek van Riksja Travel kiezen steeds meer mensen voor bestemmingen binnen 6000 km en wie verder reist, blijft langer weg.

||| Agenda |||

05/06/25
05/06/25 t/m 05-06-25: Nationaal Congres Citymarketing
Hoe draagt city- en regiomarketing bij aan brede welvaart, leefbaarheid en de binding met inwoners? ...
10/06/25
10/06/25 t/m 10-06-25: Online sessie: Handreiking ‘Gedragsstrategie honden aanlijnen’?
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...