Geplaatst op: 24-02-2022
Auteur: Marc Gerlings

Geen toeristen welkom bij carnaval Maastricht - kleine gereguleerde optochten

Geen toeristen welkom bij carnaval Maastricht - kleine gereguleerde optochten

Carnaval in Maastricht, Vastelaovend 2022, wordt kleiner en beperkter en de gemeente Maastricht sluit zich helemaal aan bij de oproep om carnaval vooral in de eigen omgeving te vieren. Mensen die van plan zijn af te reizen naar het zuiden wordt gevraagd dat niet te doen. De gemeente maakt ook de keuze voor bescheiden optochten om voor een beheersbare situatie te zorgen.

Maastricht viert carnaval 2022 onder het motto: mèt belump, neet boete de sjraom en haw ’t propel. In correct Nederlands: met beleid, binnen de perken en houd het netjes.

"Virus is nog niet weg"

Daarvoor zijn goede afspraken gemaakt tussen gemeente, horeca en stadscarnavalsvereniging De Tempeleers. Burgemeester Annemarie Penn-te Strake: "Ik ben heel tevreden dat het kabinet ruimte heeft geboden om carnaval te kunnen vieren. Maastricht is eraan toe, en ik gun het iedereen van harte. Aan de andere kant is het virus nog niet weg, en heeft de minister een aantal duidelijke adviezen gegeven. Binnen die kaders hebben we samen met de horeca en de Tempeleers gekeken naar een passende invulling, waarbij carnaval 2022 duidelijk anders is dan andere jaren: kleiner en beperkter en met name voor de inwoners van Maastricht.”

De burgemeester roept toeristen op niet af te reizen naar Maastricht voor carnaval: "Het is echt de bedoeling dat iedereen in de eigen gemeente viert. Normaliter heten wij iedereen van harte welkom, maar dit jaar even niet.”

Horeca buiten

Samen met horecaondernemers in de stad zijn afspraken gemaakt over de ongeorganiseerde vastelaovend. Kort gezegd komen die erop neer dat vastelaovend zoveel mogelijk buiten wordt gevierd, gespreid over diverse plekken in de stad, en moeten grote menigten zo goed mogelijk worden voorkomen.

Daarom zijn podia in de stad en optredens van artiesten buiten niet toegestaan en sluit de horeca buiten uiterlijk om 1.00 uur. De gemeente roept eigenaren van de grote carnavalskarren, de 'kaare', tot slot op om hun kar dit jaar niet mee te nemen. Verder wordt buiten vieren zoveel mogelijk gefaciliteerd met onder andere buitenbuffetten, buitenmuziek en toiletten.

John Paulus, voorzitter Koninklijke Horeca Nederland, afdeling Maastricht-Heuvelland. "Als horeca zijn we heel blij met de geboden ruimte, maar we snappen ook heel goed dat dit jaar nog anders is. Wij nemen daarin ook onze verantwoordelijkheid. Samen met de gemeente hebben we daar goede afspraken over kunnen maken en wij zijn klaar voor een mooie vastelaovend!”

Optochten zonder wagens

Met de Tempeleers is gesproken over de georganiseerde vastelaovend. Ook hierbij is de lijn dat carnaval anders is, en dat de evenementen minder en beperkter zijn. Zo zal het optrekken en aflaten van ’t Mooswief op kleine schaal plaatsvinden en zijn de optochten op zondag en maandag zonder wagens. Het zate hermeniekesconcours gaat niet door omdat podia verboden zijn, maar wordt vervangen door de ‘Daag vaan ’t Zate Hermenieke’.

Burgemeester Penn-te Strake: "De kans was groot dat er bijvoorbeeld toch een spontane optocht zou zijn ontstaan, en dat er toch mensen de vastelaovend hadden willen starten en afsluiten op het Vrijthof. Uit het oogpunt van veiligheid kun je dan beter reguleren. Dat doen we samen met De Tempeleers.”
Trefwoorden: evenement, carnaval, beleid, corona

CELTH



||| Nieuws |||

27/06/25
Exclusief voor leden
Wordt Groningen de AI-stad van Nederland?
Kunstmatige intelligentie (AI) is de technologie die onze economie, veiligheid en manier van leven de komende jaren gaat bepalen. Maar op dit moment komen de belangrijkste innovaties uit de Verenigde Staten en China. Dat maakt Europa, en dus ook Nederland, te afhankelijk van anderen. In Groningen moet een AI-fabriek komen die in 2027 operationeel wordt.
27/06/25
Exclusief voor leden
Gratis handbagage in aantocht
De Europese Unie wil nieuwe regels invoeren die luchtvaartmaatschappijen verplichten om passagiers gratis een handbagagekoffer toe te staan, naast een persoonlijk item zoals een handtas of laptoptas. Luchtvaartmaatschappijen zijn niet blij.
27/06/25
Nieuwe borden markeren Van Gogh Nationaal Park langs Brabantse snelwegen
Reizigers die begin juli over de A2, A58, A50 en N65 rijden, zullen het meteen merken: de bruine Groene Woud-borden maken plaats voor nieuwe exemplaren die het Van Gogh Nationaal Park markeren. De vervanging volgt op de toekenning van de status Nationaal Park in oktober 2024.
27/06/25
DierenPark Amersfoort lanceert zomers familie-evenement
Deze zomervakantie verandert DierenPark Amersfoort in een bruisend festivalbos. Van 23 tot en met 26 juli vindt de eerste editie van het ZOOmer Festival plaats. Bezoekers kunnen genieten van livemuziek, entertainment en zomerse lekkernijen.
27/06/25
Exclusief voor leden
Hoge prijzen zetten Nederlandse kusttoerisme onder druk
De Nederlandse kust dreigt binnen- en buitenlandse toeristen kwijt te raken door oplopende prijzen. Een dagje strand kost al snel 100 euro. Dat zet de concurrentiepositie van de Nederlandse kustregio’s onder druk. De kust kan aantrekkelijk blijven als horecaondernemers inzetten op een betere prijs-kwaliteitverhouding. Dat stelt sectorspecialist Services & Leisure Sjuk Akkerman van ING.
26/06/25
Rotterdam ontvangt internationale experts voor advies over cultuur
Van 2 tot en met 5 juli ontvangt Rotterdam tien internationale experts, vanuit alle windstreken, om mee te denken over de culturele toekomst van Rotterdam.
26/06/25
VVKR ontvangt 500ste lid
De Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VVKR) verwelkomt met trots haar 500ste lid: Tuktuk Reis Sri Lanka.
26/06/25
Exclusief voor leden
Wat zijn de best gewaardeerde Europese en Nederlandse stranden?
De zomer van 2025 staat voor de deur en strandliefhebbers kunnen hun hart ophalen. Maar waar kunnen ze het best hun handdoekje leggen? Vakantieplatform Holidu analyseerde de Google Maps-recensies. Beste Europese strand is Spiaggia dei Conigli op Lampedusa in Italië. Voor het beste Nederlandse strand moet je naar dat van Renesse in Zeeland.