Geplaatst op: 18-02-2022
Auteur: Marc Gerlings

ANWB Leukste uitje van NL is 3x een dierenpark

ANWB Leukste uitje van NL is 3x een dierenpark
IJsbeer in Blijdorp.

Diergaarde Blijdorp is de winnaar van de ANWB-verkiezing ‘Leukste uitje van Nederland 2022’. De top drie werd een dierentuinfeestje met GaiaZOO en DierenPark Amersfoort.

Tijdens de verkiezing stemden ANWB-leden massaal op het uitje dat zij het meest waarderen, zowel op landelijk niveau als per provincie. In totaal werden bijna 75.000 stemmen uitgebracht.

Winnaars Leukste uitje van Nederland 2022:
1 Gouden award: Diergaarde Blijdorp, Rotterdam
2 Zilveren award: GaiaZOO, Kerkrade
3 Bronzen award: DierenPark Amersfoort, Amersfoort

Voor deze verkiezing beoordelen ANWB-leden hun favoriete uitje op aanbod, faciliteiten, klantvriendelijkheid, prijs-kwaliteitverhouding en sfeer. Diergaarde Blijdorp scoort, naast heel veel stemmen, op bijna alle onderdelen de hoogste cijfers en is daarmee de winnaar van 2022.

Bezoekers zijn enthousiast en prijzen de Rotterdamse dierentuin. Een greep uit de reacties: "Een bezoek blijft boeien omdat sommige dieren weer een nieuwe leefomgeving of verblijf hebben gekregen. Zowel op het gebied van voorlichting als verbetering van de leefomgeving van de dieren, als het fokprogramma scoort deze dierentuin hoog. Vriendelijk personeel, dieren zien er goed uit en leuke speeltuinen voor de kids!"

GaiaZOO ontvangt van de leden lof voor het zeer verzorgde, groene en ruime park waar de dieren van dichtbij goed te observeren zijn zonder dat zij gestoord worden. De derde plek, DierenPark Amersfoort, wordt gecomplimenteerd als een geweldig mooi park voor zowel jong als oud en waar kinderen al hun energie kwijt kunnen in de klim- en klauterroute. 

Buitenactiviteiten populair in pandemie

De ANWB organiseert de verkiezing van het ‘Leukste uitje van Nederland’ voor de twaalfde keer. Het is de tweede verkiezing tijdens de coronaperiode. Uit het onderzoek blijkt dat tijdens de coronaperiode 74 procent van de leden een uitje heeft bezocht. Buitenactiviteiten zijn veruit de populairste uitjes, de dierentuin (29 procent), het bos en recreatiegebied (29 procent) en het attractiepark (24 procent) zijn het meest bezocht. Leden zien ook positieve ontwikkelingen door de huidige situatie, 79 procent van de leden vindt reserveren voor een tijdslot prettig en 36 procent geeft aan dat dit ook in de ‘normale situatie’ mag blijven. 

De verkiezing ‘Leukste uitje van Nederland 2022’ is onderdeel van ANWB Eropuit. Elk jaar gaan ruim een miljoen leden eropuit met een ticket met ANWB ledenvoordeel om een leuke dag uit beleven. Kijk voor alle winnaars en meer informatie op anwb.nl.

CELTH



||| Nieuws |||

20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.
19/02/26
GeoFort opent interactieve AI tentoonstelling met Bas Haring
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
18/02/26
Airbnb introduceert ‘Nu boeken, later betalen’ voor Nederlandse reizigers
Airbnb lanceert een nieuwe betalingsoptie voor Nederlandse gasten die wereldwijd verblijven boeken. Met de functie ‘Nu boeken, later betalen’ kunnen reizigers hun accommodatie alvast vastleggen zonder direct af te rekenen. De optie is beschikbaar bij in aanmerking komende accommodaties met gemiddelde of flexibele annuleringsvoorwaarden en moet zorgen voor meer flexibiliteit voor gasten én meer boekingskansen voor hosts.
17/02/26
Zeeuws toerisme krimpt: 5% minder overnachtingen in 2025
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.  
17/02/26
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen draagt Vierdaagsebed over aan jonge onderneemster Jet Beers
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
17/02/26
Duurzaamheid groeit: meer dan 850 vrijetijdsbestemmingen in Nederland officieel gecertificeerd
In Nederland hebben inmiddels ruim 850 toeristische en vrijetijdsbestemmingen aantoonbaar duurzame s...
17/02/26
Toegankelijk carnaval in Breda dankzij Changing Places Toilet
Tijdens carnaval in Breda (Kielegat) kunnen mensen met een ernstige beperking dit jaar makkelijker mee feesten dankzij een mobiele Changing Places toilet dichtbij het hart van het feestgedruis. De unit biedt voorzieningen die verder gaan dan een standaard rolstoeltoegankelijk toilet. Met deze faciliteit speelt de stad in op de behoefte van Nederlanders met een ernstige beperking die ook graag uitgaan en deelnemen aan evenementen.
17/02/26
Schiphol verwacht meer reizigers in 2026 met stillere vliegtuigen
Royal Schiphol Group heeft over 2025 sterke operationele en financiële resultaten gepubliceerd. Het jaar werd gekenmerkt door een verdere verschuiving naar stillere vliegtuigen, een stijgende passagierstevredenheid en aanzienlijke investeringen in de kwaliteit van de luchthaven.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...