Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 29-11-2021
Auteur: Peter Bekkering
NRIT

HISWA-RECRON moet proactiever zijn en meer inzetten op kwaliteit

HISWA-RECRON moet proactiever zijn en meer inzetten op kwaliteit

HISWA-RECRON gaat zich proactiever opstellen en richting arbeidsmarkt, consument en overheid meer inzetten op kwaliteit. Kwaliteit als werkgever, kwaliteit van de aangesloten bedrijven richting consument en kwaliteit als autoriteit richting de overheid. Dat zei Geert Dijks, directeur van brancheorganisatie HISWA-RECRON, tijdens een interview met Marc Gerlings van NRIT op de Recreatie Vakbeurs 2021 in Hardenberg.

Dijks vertelt wat hij onder proactief verstaat: "We moeten als brancheorganisatie meer vooruit werken en denken en daarbij aan de ondernemerskant en de consumentenkant zowel ontwikkelingen in de gaten houden als het sentiment.” Dijks vindt dat zijn organisatie zich meer moet verdiepen in de materie en zich ook duidelijker als autoriteit op het gebied van recreatiewatersport moet positioneren richting de overheid zodat er geen gemeentelijk, provinciaal of rijksbesluit meer wordt genomen zonder dat HISWA-RECRON geraadpleegd wordt.

Aantrekkelijker werkgever worden

In verband met de personeelsschaarste moet de sector zich meer gaan positioneren als aantrekkelijke werkgever, zegt Dijks in het interview. "Medewerkers in de sector zijn voor mij ‘human capital’, waarin je moet investeren middels trainingen en opleidingen, goede arbeidsvoorwaarden en het begeleiden naar een volgende stap. Ondernemers willen we helpen met vacaturebanken en met het zorgen dat de in- en doorstroom op het bedrijf plaatsvindt. In dat kader hebben we alle 30 leisure-opleidingen op MBO-niveau bezocht en met hen gaan we het curriculum tegen het licht houden zodat het past bij onze sector. Daarnaast starten we, mede dankzij een subsidie van 350.000 euro die we daarvoor hebben gekregen, begin 2022 met een grote landelijke arbeidsmarktbrandingcampagne, ‘Als vrije tijd je werk is’. Met als achterliggend doel om van een baantje een beroep te maken en mensen te stimuleren bewust voor het vak te kiezen. Daarbij werken we ook samen met andere sectoren in de gastvrijheidseconomie.”

Een ander doel voor de HISWA-RECRON is om kennis over trends voor de aangesloten ondernemers bereikbaar te maken via bijvoorbeeld webinars of brainstormsessies. Daarnaast heeft HISWA-RECRON kennispartners en doet het conjunctuurmetingen en biedt de kennisbank allerlei instrumenten om actuele trends waar te nemen.

Leden als kwaliteitsbedrijven positioneren

In de coronatijd blijkt veiligheid, zekerheid en betrouwbaarheid van leisurebedrijven een belangrijk item voor consumenten die te maken hebben met een diffuse markt. "We willen daarom onze leden meer positioneren als kwaliteitsbedrijven. Daarbij hebben we al goud in handen want alle zestien segmenten werken al met algemene voorwaarden. Bovendien is een geschillencommissie, opgesteld in samenwerking met de ANWB en de Consumentenbond. En we hebben een garantstelling dat als een van ‘onze’ erkende bedrijven zijn afspraken niet nakomt, wij dat betalen aan de klant.”

HISWA-RECRON gaat op 2 december ook starten met www.recron.nl. Die website bevat een database met alle leden en hun producten, diensten en activiteiten. Uiteindelijk moet die site uitgroeien tot een hightech-systeem met verbindingen naar boekingssites. Daarmee positioneert HISWA-RECRON zich naar de overheid, de arbeidsmarkt en de consument.

Daar waar HISWA-RECRON tot nu toe vooral wordt geassocieerd met verblijfsrecreatie wil de organisatie zich nu ook gaan richten op dagrecreatie. Dijks: "We willen een aantal segmenten daarvan groter maken en gaan starten met de indoorsport- en indoorspeelhallen.”


Trefwoorden: verblijfsrecreatie, dagrecreatie, brancheorganisaties, recron, hiswa, hiswa-recron

CELTH



||| Nieuws |||

16/05/25
Exclusief voor leden
Taiwan opent toeristisch informatiecentrum in Amsterdam
Met de officiële opening van het Taiwan Tourism Information Center (TTIC) in Amsterdam op 15 mei 2025 zet de Taiwan Tourism Administration (TTA) een grote stap om haar positie op de Nederlandse toeristische markt te versterken.
16/05/25
Landal neemt tien parken van Alp Resorts op in aanbod
Landal breidt haar aanbod fors uit met tien nieuwe luxe resorts in Oostenrijk, dankzij een strategisch partnerschap met Alps Resorts. Hiermee komt het totaal aantal Oostenrijkse Landal-bestemmingen op 25. De nieuwe accommodaties zijn direct boekbaar via de Landal-platforms.
16/05/25
Pontjesdagen 2025 populairder dan ooit
De Pontjesdagen, het jaarlijkse fietsevenement langs en over de Maas, beleven dit jaar een ware groeispurt. Waar in 2024 nog 252 fietspakketten werden verspreid, zijn dat er dit jaar al 3.000. De pakketten, met routes, voordeelbonnen en tips, zijn populair bij recreatieve fietsers.
15/05/25
Exclusief voor leden
Fenix, de nieuwe blikvanger van Rotterdam
Op donderdag 15 mei opent Koningin Máxima Fenix: het nieuwe kunstmuseum over migratie in Rotterdam. Blikvanger is de dubbel gedraaide trap van blinkend roestvrijstaal in het hart van het gebouw en boven het dak uitmondt in een panoramadak.
15/05/25
Exclusief voor leden
30% van de Nederlanders kan niet met vakantie zonder vakantiegeld
Komende week wordt het vakantiegeld weer overgemaakt naar miljoenen Nederlanders. Waar de één al koffers aan het pakken is, kijkt de ander of er nog geld overblijft voor een uitje ná het betalen van de vaste lasten.
15/05/25
Kun je voorspellen of het druk wordt in de natuur?
Welke factoren beïnvloeden het bezoek aan natuurgebieden? Is het de dag van de week, periode van het jaar, vakanties of feestdagen, zon, regen of wind of vrije dagen? Market Intelligence Analist van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen, Pim Nouwens, dook in de data van de Visitor Data Monitor en kwam met interessante conclusies.
15/05/25
Stichting Bureau Toerisme zet vol in op AI voor toekomstgerichte regiomarketing
Stichting Bureau Toerisme, de destinatiemarketingorganisatie voor het Rivierengebied, investeert stevig in kunstmatige intelligentie (AI) om haar marketing- en communicatiestrategie te moderniseren en toekomstbestendig te maken.
14/05/25
Exclusief voor leden
Tweede XL klompenpad gaat open
Zaterdag 24 mei 2025 is in Neder-Betuwe de feestelijke opening van Klompenpad XL: het Spanjaardspad. Wethouder Herma van Dijkhuizen van gemeente Neder-Betuwe en projectleider Martijn Grievink van Stichting Landschapsbeheer Gelderland onthullen het startpaneel in Opheusden.

||| Agenda |||

20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...