Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 25-11-2021
Auteur: redactie
NRIT Media

Overhandiging eerste tactiele prentenboek van sprookje De redders van Ruigrijk

Stichting Natuurpark de Efteling doneert 250 boekenpakketten aan bassischolen door het hele land

Overhandiging eerste tactiele prentenboek van sprookje De redders van Ruigrijk

Deze week is het allereerste tactiele exemplaar van het sprookje ‘De Redders van Ruigrijk’ overhandigd op basisschool De Rietvest in Klundert. Guus Sjerp, 7 jaar, ontving uit handen van Gerd Leers, voorzitter Stichting Natuurpark de Efteling, en Colette Pelt, projectleider Stichting PrentenboekenPlus, het eerste tactiele prentenboek van dit bijzondere sprookje. "Met de realisatie van het tactiele prentenboek kunnen alle kinderen met of zonder communicatieve beperking samen het sprookje De Redders van Ruigrijk beleven in de klas. Deze uitgave heeft illustraties die je kunt voelen en bevat de tekst in braille. Het is belangrijk dat alle kinderen in de klas mee kunnen doen en daarom doneren we namens Stichting Natuurpark de Efteling de boekenpakketten”, vertelt Gerd Leers. 

 

Uiteindelijk worden er 250 boekenpakketten, met zowel tactiele als reguliere prentenboeken, gedoneerd aan basisscholen door het hele land. De basisscholen zijn geselecteerd door Stichting PrentenboekenPlus, tevens de ontwikkelaar van het tactiele prentenboek. 

 

Inclusief sprookje geschreven door Marc de Hond

Het verhaal over de hoofdpersonen Rutger, in een rolstoel, en Ella, slechtziend, is geschreven door Marc de Hond. Hij droomde van een inclusief sprookje speciaal voor de Efteling. Eerder dit jaar werd het sprookje gepubliceerd in de vorm van een voorleesboek, prentenboek en inclusieve video. De video werd gemaakt met audiodescriptie zodat het sprookje ook voor slechtziende of blinde kinderen te beleven is. Met de toevoeging van het tactiele prentenboek is het pakket compleet.

 

Tactiel prentenboek

Het tactiele prentenboek wordt gemaakt voor kinderen met een visuele, auditieve of communicatieve beperking. Hierbij zijn de illustraties voelbaar en wordt de tekst zowel in drukletters als in braille weergegeven. Om ervoor te zorgen dat kinderen (in de klas) samen en tegelijk het sprookje kunnen beleven, worden de gewone en tactiele versies nauwkeurig op elkaar afgestemd. Het tactiele prentenboek wordt gerealiseerd door Stichting PrentenboekenPlus. Zij zijn gespecialiseerd in het ontwikkelen van inclusieve prentenboeken.

 

Het verhaal De redders van Ruigrijk

Er was eens een jongen met een grote droom. Rutger wilde de sterkste en stoerste ridder van het land worden. Maar Rutger kon niet lopen en zat in een rolstoel. Hij ging graag samen met zijn buurmeisje Ella, die niet kon zien, op pad. Samen oefenden ze om ridder te worden. Op een dag staan ze oog in oog met draak Naga die bewoners van Ruigrijk in z'n greep heeft. Samen gaan ze de strijd aan! Lukt het hen om iedereen te redden?

Trefwoorden: Tactiel, prentenboek, donatie, boekje Marc de Hond

CELTH



||| Nieuws |||

21/05/25
Ryanair rapporteert winstdaling ondanks recordaantal passagiers
Luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft over het afgelopen boekjaar (2024-2025) een winst na belasting van €1,61 miljard gerapporteerd. Dit is een daling ten opzichte van de €1,92 miljard winst in het voorgaande jaar. Ondanks de winstdaling vervoerde de Ierse prijsvechter een recordaantal van 200 miljoen passagiers, een stijging van 9% ten opzichte van het jaar ervoor.
21/05/25
Mnister Beljaarts neemt 'Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ in ontvangst
HISWA-RECRON-directeur Geert Dijks heeft de ‘Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ deze week aangeboden aan minister Beljaarts van Economische Zaken.
21/05/25
Boele wordt salesmanager Retail bij Corendon
Tineke Boele start op 1 juli 2025 als Salesmanager Retail bij reisbedrijf Corendon. In deze rol is zij verantwoordelijk voor de verkoop van reisproducten via retailpartners.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
21/05/25
Advies; voorlopig niet wandelen bij landgoed Den Treek-Henschoten
Na een incident op Landgoed Den Treek – Henschoten van maandag 19 mei waarbij mogelijk een wolf is betrokken, heeft de provincie Utrecht een aantal stappen gezet om zo snel mogelijk passende maatregelen te kunnen nemen.
20/05/25
Open Watersport Weken 2025 trekken meer dan 25.000 bezoekers
De derde editie van de Open Watersport Weken, die plaatsvonden van 5 april tot en met 18 mei in Frie...
20/05/25
Exclusief voor leden
Waarom we landgenoten tijdens vakantie vermijden
Hard praten, zeuren over het eten en alleen maar bezig zijn met geld. Maar liefst 69 procent van alle Nederlanders ergert zich tijdens de vakantie aan het gedrag van landgenoten.
19/05/25
Exclusief voor leden
Flexibel arbeidscontract moet meer zekerheid bieden
Werknemers met een flexibel arbeidscontract krijgen meer zekerheid over hun inkomen en hun werktijd. Zo krijgen uitzendkrachten recht op ten minste gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden als reguliere werknemers. Dat staat onder meer in een wetsvoorstel van ministerie Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

||| Agenda |||

20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...