Cursus biodiversiteit versterken op het vakantiepark krijgt vervolg
Hoe vergroot je natuurwaarden en -beleving op je vakantiepark? Volgens de deelnemende recreatieondernemers was het een groot succes: de cursus die het programma Vitale Vakantieparken dit jaar voor hen organiseerde. In die cursus gingen ze aan de slag met het versterken van de biodiversiteit op en rond hun park. Het resultaat? Blije en tevreden deelnemers van zes Veluwse campings en parken. Een tweede cursusronde start nog dit najaar. De cursisten hebben veel geleerd en allemaal hebben ze concrete stappen gezet of plannen gemaakt voor de korte termijn. Denk aan plannen om de natuur zichtbaar en beleefbaar te maken voor hun gasten, nieuwe insectvriendelijke beplanting en nieuwe maatregelen voor maaien of zagen. Cursiste Annemieke Baumann van camping De Bankenburg in Heerde: "Het is een hartstikke leuke cursus, omdat het je mogelijkheden geeft die eigenlijk heel makkelijk en in relatief korte tijd zijn te realiseren om een heel andere aanblik van je terrein te krijgen.”
Wat leer je dan?
Cursus najaar 2021: meld je aanVanwege het succes start dit najaar een tweede ronde van de cursus, onder de noemer Natuur op je park. Deze tweede keer voor een wat grotere groep cursisten, zodat nog meer Veluwse recreatieondernemers kunnen deelnemen. Heb je interesse om deel te nemen aan deze cursusronde? Meld je aan bij het programma Vitale Vakantieparken via gerdaschilder@vitalevakantieparken.nl.
Trefwoorden: vakantiepark, biodiversiteit, natuur, cursus
|
|
05/09/26
Follow The Money heeft na een tip manden lang inzicht verworven in profielen van gebruikers van reis...
|
04/09/26
De ANWB zet een volgende stap in haar inzet voor sterke en toegankelijke natuur- en recreatiegebieden. Naast de jarenlange samenwerking met het Samenwerkingsverband Nationale Parken gaat ANWB ook een partnerschap aan met het Van Gogh Nationaal Park.
|
04/09/26
Ben je ondernemer in de vrijetijdssector? Dan weet je waarschijnlijk maar al te goed hoe lastig het is om personeel te vinden én te behouden. Goede arbeidsvoorwaarden kunnen daarbij een groot verschil maken. Denk aan een passend salaris, voldoende vakantiedagen, opleidingsmogelijkheden en een goede pensioenregeling.
|
03/09/26
Het nieuwe merk van Venlo, in december 2025 gelanceerd, heeft een Red Dot Award gewonnen. De internationale vakjury van de Red Dot Award kende de prijs toe aan het beeldmerk en de visuele huisstijl van Venlo.
|
03/09/26
Toverland claimt de grootste Halloween experience te zijn in Europa in 2026. Het bedrijf sluit het zomerseizoen af maar is al bezig met de voorbereidingen op de herfst met de Halloween periode. The Maze wordt de nieuwe Halloween attractie.
|
03/09/26
Online groothandel groeit 30 procent en gaat verder als Foods & Goods, met de ambitie om binnen vijf jaar dé online groothandel voor zakelijke klanten te worden.
|
03/09/26
De voorgestelde versoepelingen van de Europese Commissie aan het EU-emissiehandelssysteem (EU-ETS) kunnen tot 2050 leiden tot 33 procent meer CO?-uitstoot in de energie-intensieve industrie, elektriciteitsproductie, scheepvaart en luchtvaart, zo blijkt uit een analyse van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL).
|
01/09/26
Studenten van de Bachelor of Science Tourism (Breda University of Applied Sciences en Wageningen University & Research) hebben in Montenegro veldonderzoek gedaan naar de gevolgen van klimaatverandering voor het toerisme, en troffen een land in verandering aan. Het onderzoek maakt deel uit van Destination RiskScan, een initiatief van CELTH.
|
|
07/09/26 t/m 09-09-26
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
|
14/09/26
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
|
18/09/26
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
|
21/09/26 t/m 23-09-26
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
|
22/09/26
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
|
|