Geplaatst op: 30-09-2021

Diversiteit in ontwikkeling van wandelen

Genomineerden LoopAward 2021 bekend

Diversiteit in ontwikkeling van wandelen
Diversiteit aan inzendingen voor de LoopAward 2021.
Maar liefst 22 verschillende organisaties hebben hun initiatief aangemeld voor de LoopAward 2021 van het platform Ruimte voor Lopen. De jury heeft uit alle inzendingen vijf loopinitiatieven genomineerd die meedingen om de twee prijzen. ‘Poëziepad Berg en Dal’ en ‘Rondje Stadionpark’ maken kans op de Award vanwege hun bijdrage aan meer (toekomstige) ruimte voor lopen in de fysieke omgeving. De genomineerden voor het maatschappelijke initiatief zijn ‘StationsOmmetjes’, ‘Rewriters010’ en ‘Hou dit voetpad vrij, dan zijn wij ook blij!’.

Jury

De jury bestaande uit Karen van Ruiten, Programmadirecteur van Alles is Gezondheid, Albertine van Vliet-Kuiper, Voorzitter van Omnia wonen en Wouter Veldhuis, Rijksadviseur voor de fysieke leefomgeving hebben samen de inzendingen beoordeeld.
De juryleden hebben bij hun beoordeling vooral gekeken naar: originaliteit, actualiteit en in hoeverre het initiatief een voorbeeld is voor anderen. Daarnaast natuurlijk of de initiatieven bijdragen aan de doelen van Ruimte voor Lopen.
"Een paar jaar geleden had ik nooit durven dromen dat we in Nederland zoveel met lopen bezig zouden zijn geweest. De wandelaar staat op de agenda, dat laat deze award zien!” - Albertine van Vliet-Kuiper

Genomineerden

De twee genomineerden voor de ruimtelijke award zijn heel verschillend, maar hebben beide iets speciaals. Het Poëziepad Berg en Dal charmeert de juryleden. "De combinatie tussen poëzie en rustplekken is mooi, je kan letterlijk uitrusten en tegelijkertijd stilstaan en nadenken over de gedichten die je leest” zegt Wouter Veldhuis. 
Het Rondje Stadionpark in Rotterdam is voor verschillende gebruikers betekenisvol. Het inzetten op brede paden en aandacht voor ontmoetingsplekken maakt de juryleden enthousiast. "Ik vind de achterliggende gedachte mooi, ze proberen echt de verbinding te benutten met dit initiatief” aldus Karen van Ruiten.

De StationsOmmetjes is een van de nominaties voor de maatschappelijke award. Een mooi initiatief dat visueel aantrekkelijk is en brede impact heeft. "Het is leuk om te laten zien dat een station al een bestemming op zich is” geeft Albertine van Vliet aan.
Rewriters010 is een tweede kanshebber en maakt een combinatie tussen kunst en cultuur in de frisse buitenlucht. "De kracht van Rotterdam komt hierin terug, heel mooi om je eigen bevolking te emanciperen op deze manier”, aldus Wouter Veldhuis. Het derde genomineerde initiatief is Hou dit voetpad vrij, dan zijn wij ook blij! Deze inzending geeft bijna een noodoproep over het feit dat er meer ruimte moet komen op de stoep voor alle soorten voetgangers. "Het ontwerp voor de zwaksten in de openbare ruimte spreekt enorm aan” aldus van Ruiten. Meer informatie over genomineerden vind je hier: Het rondje stadionpark, Poëziepad Berg en Dal, StationsOmmetjes, Rewriters010, en Hou dit voetpad vrij, dan zijn wij ook blij!.

Achtergrond LoopAward

Tot en met 3 september konden organisaties en individuen hun initiatief aanmelden op de website van Ruimte voor Lopen. Net als in 2020, toen de eerste LoopAward werd uitgereikt, bleek de oproep om initiatieven in te zenden een groot succes. De LoopAward is een initiatief van platform Ruimte voor Lopen en is een prijs die wordt uitgereikt aan twee Nederlandse initiatieven die bijdragen aan meer ruimte voor lopen (in het hoofd, in beleid en buiten). Tijdens het Nationaal Voetgangerscongres op 7 oktober in Den Haag maakt de jury de uiteindelijke winnaar van de LoopAward bekend.

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    20/02/26
    Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
    Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
    20/02/26
    Meertalige bezoekerservaringen
    Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
    20/02/26
    Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
    Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.
    19/02/26
    GeoFort opent interactieve AI tentoonstelling met Bas Haring
    Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
    18/02/26
    Airbnb introduceert ‘Nu boeken, later betalen’ voor Nederlandse reizigers
    Airbnb lanceert een nieuwe betalingsoptie voor Nederlandse gasten die wereldwijd verblijven boeken. Met de functie ‘Nu boeken, later betalen’ kunnen reizigers hun accommodatie alvast vastleggen zonder direct af te rekenen. De optie is beschikbaar bij in aanmerking komende accommodaties met gemiddelde of flexibele annuleringsvoorwaarden en moet zorgen voor meer flexibiliteit voor gasten én meer boekingskansen voor hosts.
    17/02/26
    Zeeuws toerisme krimpt: 5% minder overnachtingen in 2025
    Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.  
    17/02/26
    Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen draagt Vierdaagsebed over aan jonge onderneemster Jet Beers
    Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
    17/02/26
    Duurzaamheid groeit: meer dan 850 vrijetijdsbestemmingen in Nederland officieel gecertificeerd
    Steeds meer Nederlandse toeristische en vrijetijdsbestemmingen kiezen zichtbaar voor duurzaamheid. Ruim 850 locaties — van hotels en parken tot campings, wellness en zelfs bibliotheken — voldoen inmiddels aan de strenge eisen van Green Key en Duurzaam Gastvrij, de toonaangevende keurmerken in de sector.

    ||| Agenda |||

    24/02/26
    24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
    The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
    09/03/26
    09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
    11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
    10/03/26
    10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
    Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
    02/04/26
    02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
    Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
    22/04/26 t/m 23-04-26
    22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
    A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...