Geplaatst op: 29-09-2021
Auteur: Marc Gerlings

Trend belangstelling voor camper zet door

Trend belangstelling voor camper zet door
Impressie van de Camperbeurs 2021. Foto: EasyFairs
De twaalfde editie van Camperbeurs in Evenementenhal Hardenberg is op 24, 25 en 26 september bezocht door maar 7.973 bezoekers. Dat zijn ruim 1.700 bezoekers meer dan de laatste editie in 2019. "Bijna achtduizend bezoekers, hoe gaaf is dat! Het was lange tijd onzeker of de beurs door kon gaan vanwege corona, maar sinds de zomer stond het licht op groen," zeggen Linda de Boer en Marije Pol namens Camperbeurs.

Meer dan 80 exposanten verdeeld over zes beurshallen presenteerden zich aan zowel beginnende als ervaren camperaars. De ene bezoeker kwam puur ter oriëntatie, de ander doelgericht op zoek naar een nieuwe of tweedehandse camper. 

Pol: "Het publiek was heel divers. We zagen ook veel gezinnen, waar voorheen de gemiddelde bezoeker van Camperbeurs toch wat ouder was. We zijn blij dat we ook deze nieuwe generatie camperaars weten te enthousiasmeren om naar de beurs te komen. Dat biedt veel perspectief voor de komende edities van Camperbeurs.”

Naast een goedgevulde beursvloer waren er op alle drie beursdagen presentaties bij te wonen in het Campertheater, was er een heus testparcours om (nieuwe) e-bikes uit te proberen en er waren speciale camperrijlessen voor vrouwen. "Wij kijken dan ook uit naar de dertiende editie die zal plaatsvinden op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 september 2022”, aldus Pol.
Trefwoorden: camper, vakantie, trend

CELTH



Trendrapport

||| Nieuws |||

22/09/23
Exclusief voor leden
Waarom is het perspectief duurzaam vliegen met waterstof voor Rotterdam zo goed?
Op de startbaan ziet het er nog klein uit maar de drone met waterstof als brandstof kan het pad vrijmaken voor échte vluchten. Waterstof lijkt voor Rotterdam The Hague Airport een snellere optie voor de ontwikkeling van duurzaam vliegen dan een vliegtuig gevuld met zware batterijen.
22/09/23
Exclusief voor leden
Beschikbaar inkomen stijgt
Het reëel beschikbaar inkomen van huishoudens was in het tweede kwartaal van dit jaar 1,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat lijkt een goed signaal voor de vrijetijdseconomie. Daarmee hebben gezinnen genoeg in de huishoudbeurs om te besteden aan toerisme en recreatie.
21/09/23
Aantrekkelijk rivierpark Tweestromenland door niet baggeren
Het is voor recreatie een aantrekkelijke optie. Stop met het baggeren en laat de natuur meer het werk doen en daarmee ontstaat de basis voor een recreatief aantrekkelijk rivierpark. Het ontwerp voor de Nieuwe Waterweg ontving hiervoor de Eo Wijersprijs. Dit ontwerp kan leiden tot een nationale verandering.
21/09/23
Exclusief voor leden
Zorgen om lager sportgedrag tijdens Nationale Sportweek
Meestal is de Nationale Sportweek het feest voor gemeenten om de sportinitiatieven te vieren maar nu zijn er zorgen over de terugval in het sportgedrag van de Nederlanders. Het lijkt een lastig te keren trend.
21/09/23
Exclusief voor leden
Kloosterveste investeert 1 miljoen euro in hotel De Zon
Het voormalige hotel De Zon in het kleine Friese dorp Oosterwolde wordt in oude luister hersteld en krijgt binnenkort zijn oude functie terug.
21/09/23
Wat te doen bij een Microsoft audit?
Hoe dit precies in z’n werk gaat en wat je moet doen op het moment dat je een brief of mail hebt ontvangen, vertellen we je stap voor stap.
20/09/23
Nieuwe entree en bewegwijzering voor Park Vliegbasis Soesterberg
De wandelroutes en fietspaden op Park Vliegbasis Soesterberg hebben deze week een duidelijke bewegwijzering gekregen. Bovendien heeft het park aan de noordzijde een nieuwe toegang.
20/09/23
Bezoekerscentrum Binnenhof Renovatie open in november
Viel het je gisteren ook op dat de Prinsjesdag rijtoer niet op het Binnenhof kwam? Dat plein is veranderd in een grote bouwput. Voor bezoekers wordt die historische locatie in november veel duidelijker met de opening van het ‘Informatiecentrum Binnenhof Renovatie’.

||| Agenda |||

25/09/23
25/09/23 t/m 25-09-23: Toerisme Top 2023
De Toerisme Top 2023 heeft als thema ruimte en wordt op maandag 25 september 2023 gehouden in d...
27/09/23 t/m 28-09-23
27/09/23 t/m 28-09-23: Vakbeurs Openbare Ruimte 2023
Openbare ruimte is urgenter dan ooit. Duurzaamheid, biodiversiteit, natuurinclusiviteit, circu...
28/09/23
28/09/23 t/m 28-09-23: Unesco Werelderfgoed & Klimaat
Ook wel eens gedroomd van zwemmen met schildpadden op de Galápagoseilanden? Of van een tripje naar...
04/10/23
04/10/23 t/m 04-10-23: Duurzaamheidscongres Kampeerbranche
Op woensdag 4 oktober 2023 organiseert HISWA-RECRON samen met NKC, KCI, BOVAG, KCJ en de ANWB het Du...
12/10/23
12/10/23 t/m 12-10-23: Screw up morning: Leisure en toerisme in stedelijke ontwikkeling
Tijdens de Screw Up Morning op donderdag 12 oktober 2023 brengen Sweco, J2Leisure en Expertise Netw...