Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 13-09-2021
Auteur: Marc Gerlings

Vrijwilligers Vesting Hoek van Holland ontvangen Erasmusspeld

Vrijwilligers Vesting Hoek van Holland ontvangen Erasmusspeld
Op zaterdag 11 september ontvingen drie vrijwilligers van stichting Vesting Hoek van Holland de Erasmusspeld voor hun jarenlange inzet. Burgemeester Aboutaleb reikte de Rotterdamse onderscheiding uit. 

Met de Erasmusspeld eert de stad mensen die langdurig als vrijwilliger actief zijn voor de Rotterdamse samenleving.

Henk van Toor (01-10-1950) is al zo’n twintig jaar vrijwilliger bij de stichting. Op de openingsdagen van het museum geeft hij tekst en uitleg aan bezoekers. Daarnaast helpt hij bij speciale openingsdagen, onderhoudt hij de gebouwen binnen het verdedigingsgebied van de Festung en draagt hij zorg voor het terrein.

Christian Quist (18-11-1986) is vanaf de opgraving van de bunker als vrijwilliger aan de slag. Hij was destijds 9 jaar oud en viert nu samen met de stichting zijn 25-jarige jubileum. Quist is conservator en collectiebeheerder, verricht historisch onderzoek en beheert de social media-kanalen.

Richard Quist (27-11-1990) is sinds 2003 actief als vrijwilliger. Hij monitort de technische installatie en regelt reparaties of vervanging waar nodig. Ook is hij verantwoordelijk voor de website en is hij de penningmeester van de stichting.

Burgemeester Aboutaleb: ‘Het maakt me altijd trots als mensen zich belangeloos inzetten voor ons cultureel erfgoed, voor mens en maatschappij. Dat is belangrijk werk, want door het behoud van belangrijke geschiedkundige gebouwen en de verhalen die erbij horen, kunnen wij leren van het verleden.’

Stichting Vesting Hoek van Holland

Deze stichting zet zich in voor beheer en behoud van de Atlantikwall, de Duitse verdedigingslinie uit de Tweede Wereldoorlog tegen een geallieerde invasie. De verdedigingslinie bestond uit bunkers, kanonnen en mijnenvelden. Onderdeel van deze linie is Festung Hoek van Holland, een bunker die door de stichting uitgegraven en hersteld is en vervolgens is omgevormd tot museum.
Trefwoorden: vrijwilliger, vesting, Hoek van Holland

CELTH




||| Nieuws |||

25/07/25
Exclusief voor leden
Bestedingen bij fastservicerestaurants onder druk
Consumenten geven structureel minder geld uit bij zogenaamde fastservicerestaurants omdat ze die te duur vinden. Een trendbreuk.
25/07/25
Exclusief voor leden
Nieuwe subsidieregeling voor toegankelijke recreatie in Drenthe
De provincie Drenthe heeft een nieuwe subsidieregeling geopend voor mkb-ondernemers in de recreatie- en toerismesector. Met deze regeling wil de provincie bijdragen aan een inclusieve en toegankelijke omgeving.
25/07/25
Exclusief voor leden
Vakantieboekingen trekken aan
Na een wat teleurstellend voorjaar trekken de laatste twee maanden de vakantieboekingen aan. In mei met +6% en in juni met +5%. In juni viel vooral de populariteit van Denemarken en Griekenland op.
24/07/25
Aantal bewoners op vakantieparken stijgt
Het aantal mensen dat officieel woont op een vakantiepark is de afgelopen jaren flink gestegen. Volgens het CBS stonden op 1 april 2025 bijna 60.000 mensen ingeschreven op een vakantiepark, tegenover ruim 51.000 in 2019.
24/07/25
Exclusief voor leden
Wandelnet: Geef wandelen een volwaardige plek in het omgevingsbeleid
Met de invoering van de Omgevingswet is er een nieuw beleidskader ontstaan voor de inrichting van de leefomgeving. Wandelnet grijpt deze kans aan om het belang van wandelen te benadrukken. In de brochure ‘Wandelkwaliteit in het omgevingsbeleid’ laat Wandelnet zien hoe wandelen een structurele plek kan krijgen in gemeentelijke visies, plannen en regelgeving.
24/07/25
Nieuw model brengt recreatiebehoefte in kaart
Een nieuw recreatiebehoeftemodel laat zien waar de grootste behoefte is aan recreatieruimte. Het model combineert data over bevolkingsgroei, reisbereidheid en bestaande voorzieningen om knelpunten én kansen voor recreatie in beeld te brengen.
24/07/25
Meer publiek, maar rode cijfers: poppodia onder financiële druk
Ondanks een groeiend aantal bezoekers en optredens in 2024, kampen Nederlandse poppodia met toenemende financiële problemen. De kosten stijgen sneller dan de inkomsten, waardoor meer podia verlies draaien.
24/07/25
Steeds meer Nederlanders elektrisch op zomervakantie
Nederlanders kiezen deze zomer massaal voor de elektrische auto richting Zuid-Europa. Uit geanonimiseerde data van ruim 25.000 gebruikers van de Shuttel-mobiliteitspas blijkt dat laadstress plaatsmaakt voor vertrouwen in het Europese laadnetwerk.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...
31/10/25
31/10/25 t/m 31-10-25: Inspiratie-event: Wandelen als sleutel tot een vitalere
Nederland staat voor grote maatschappelijke uitdagingen op het gebied van gezondheid, leefstijl en l...