Geplaatst op: 20-08-2021
Auteur: Marc Gerlings

Museum struint over het strand van de Zandmotor

Museum struint over het strand van de Zandmotor
Speuren naar resten van Doggerland. © Frans de Winter
Op zondag 22 augustus organiseert het Rijksmuseum van Oudheden op het strand van De Zandmotor (Kijkduin/Den Haag) een strandstruindag voor jong en oud, in het teken van de tentoonstelling ‘Doggerland. Verdwenen wereld in de Noordzee’. 

Daar waar nu de Noordzee is, leefden ooit mammoeten, wolharige neushoorns en Neanderthalers. Sporen van dit prehistorische landschap en zijn bewoners zijn op het strand terug te vinden. Op 22 augustus lopen Doggerland-experts in herkenbare gele hesjes tussen 10 en 15 uur over De Zandmotor. Ze leggen uit hoe en waar je moet zoeken, beantwoorden vragen en vertellen over bijzondere strandvondsten. Deelname is gratis, vooraf inschrijven kan via www.rmo.nl/strand

Verzamelaars, liefhebbers en onderzoekers struinen door weer en wind de Noordzeestranden af op zoek naar de sporen van Doggerland - de grootste archeologische vindplaats van Europa. Langs de branding zijn namelijk prehistorische werktuigen van vuursteen, gewei en bot en fossielen te vinden zoals versteende hyenakeutels en mammoetkiezen, met name op de stranden die zijn opgespoten met zand van de Noordzeebodem.

Op zondag 22 augustus kan iedereen langs de branding en in het zand meespeuren met Doggerland-experts, doorgewinterde strandstruiners en medewerkers van het Rijksmuseum van Oudheden. Bij Kitesurfschool BLOW, op het meest zuidelijke stukje strand van Den Haag, is een Doggerland-infoblad met zoektips en wetenswaardigheden af te halen.

Wie daarna nog geen genoeg heeft van Doggerland kan tot en met 31 oktober naar de familietentoonstelling ‘Doggerland’ in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden.
Trefwoorden: museum, strand, Doggerland, recreatie

CELTH



||| Nieuws |||

07/09/26
Hackathon: indoorsurfbaan voor Groningen en Wandelbox Noord-Nederland
Hackathon barst van creatieve ideeën voor recreatie en toerisme: gaan we over tien jaar massaal naar de indoorsurfbaan in Noord-Nederland?
07/09/26
Exclusief voor leden
Idee uit Haarlo wordt werkelijkheid: nieuwe wandelbeleving rond de Berkel
Een idee van inwoners van Haarlo is werkelijkheid geworden. Gedeputeerde Peter Drenth heeft op vrijdag 4 september het nieuwe wandelpontje over de Berkel officieel in gebruik genomen. Tegelijkertijd zijn drie wandelroutes rond Haarlo geopend.
07/09/26
Airportsprinter rijdt wel op stakingsdag
Op woensdag 9 september rijden er door een aangekondigde staking van de vakbonden de hele dag geen NS-treinen. Uitzondering is de Airport Sprinter.
07/09/26
Exclusief voor leden
Proef je Regio festival levert bestelplatform streekproducten op
In toerisme en recreatie spelen streekproducten een interessante rol. Vaak gebruikt in routes en festivals maar hoe krijg je de producten bij de consument thuis? Proef je Regio festival levert een bestelplatform op.
07/09/26
Hoe je de perfecte tas kiest voor werk en vrije tijd: tips en trends voor leisure-professionals
Een leisure-professional bereidt zich op een zakenreis of beursbezoek praktisch en stijlvol voor door een tas te kiezen die zowel functioneel is als een professionele uitstraling heeft. Dit ondersteunt zakelijke mobiliteit en versterkt het vertrouwen van stakeholders tijdens ontmoetingen in de toerisme- en hospitalitysector.
07/09/26
De Hoge Venen weer toegankelijk
Natuurgebied de Hoge Venen is weer toegankelijk. Natuur, erfgoed en ontspanning zijn bereikbaar, meldt Visit Wallonië.
05/09/26
Polarsteps reactie op Follow The Money: géén datalek
Follow The Money heeft na een tip manden lang inzicht verworven in profielen van gebruikers van reis...
04/09/26
ANWB wordt partner Van Gogh Nationaal Park
De ANWB zet een volgende stap in haar inzet voor sterke en toegankelijke natuur- en recreatiegebieden. Naast de jarenlange samenwerking met het Samenwerkingsverband Nationale Parken gaat ANWB ook een partnerschap aan met het Van Gogh Nationaal Park.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...