Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 08-07-2021
Auteur: Marc Gerlings

ANVR voelt druk van oplopende coronabesmettingen

Emotionele oproep: laat de reissector niet de dupe zijn

ANVR voelt druk van oplopende coronabesmettingen
Frank Oostdam: "we moeten voorkomen dat ondernemers weer aan banden worden gelegd."
Reissector ANVR maakt zich grote zorgen om het snel toenemend aantal coronabesmettingen binnen Nederland. Dit kan straks desastreuze gevolgen hebben voor de Nederlander die zijn vakantie in het buitenland wil doorbrengen, meldt de koepel. ANVR is bang voor maatregelen in het buitenland om Nederlandse toeristen te weren. Frank Oostdam reageert verbolgen.

De brancheorganisatie roept dan ook kabinet, gemeenten en andere betrokkenen op te controleren en te handhaven op de maatregelen, zodat zowel de vakantieganger als de reissector kan genieten van de beloofde mooie zomer.
 
Met een Europa dat steeds verder geel en zelfs groen kleurt, veel reizigers die gevaccineerd zijn of gratis in de maanden juli en augustus een door de overheid betaalde test kunnen laten doen, is het na 15 maanden praktisch volledig stilliggen, deze zomer eindelijk weer mogelijk van je vakantievrijheid te genieten. Met een DCC op zak komen we deze zomer toch een heel eind.

Verbolgen reageert Frank Oostdam (voorzitter ANVR) op de situatie: "We hebben in Nederland tal van maatregelen losgelaten -misschien achteraf gezien te vroeg- maar met de verwachting dat iedereen zich aan de nog weinige regels houdt, dus afstand houden, laat je testen bij klachten en neem je verantwoordelijkheid. Het kan dan nu toch niet zo zijn dat door ongewenst gedrag in het uitgaansleven en je niet laten vaccineren of testen, we als Nederlander straks niet meer welkom zijn in andere landen en de reissector daarvan de dupe is?

Reiskoepel ANVR, met de bij haar aangesloten 300 reisorganisaties, zo’n 750 reisbureaus en 800 zelfstandige reisagenten, benadrukt nog maar eens dat ‘het niet uitmaakt waar je naar toe gaat, maar wel hoe je je gedraagt’.

Oostdam: "Onze reisondernemers hebben mede met steun van de overheid het hoofd tot op heden met moeite boven water kunnen houden, vooral nu met zicht op het weer enigszins kunnen reizen, al is dat helaas alleen nog binnen Europa. Maar we moeten wel voorkomen dat ondernemers weer aan banden worden gelegd omdat een klein deel van de Nederlanders door verkeerd gedrag het over heel Nederland afroept dat andere landen zich gedwongen voelen strengere maatregelen te hanteren. Op die manier blijft overheidssteun voor ons nodig, terwijl dat niet hoeft als ondernemers gewoon kunnen doen waar zij goed in zijn: reizen organiseren voor consumenten die daar inmiddels wel aan toe zijn.”
Trefwoorden: reizen, toerisme, corona, beleid, besmettingen

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Eerste podhotel van Nederland opent in hartje Den Haag
In het centrum van Den Haag is De Lola Podshotel officieel geopend, het eerste volwaardige podhotel van Nederland. Gevestigd in de voormalige Foodhallen aan de Haagsche Bluf, introduceert het hotel een innovatief slaapconcept met 80 compacte slaapunits.
10/07/25
Exclusief voor leden
Vrije consumptie stagneert, grote verschillen in vrijetijdssector
Nederlandse consumenten maken een pas op de plaats. Uit transactiedata van ING blijkt dat consumenten iets minder goederen en iets meer diensten kochten. Uit de vrijetijdssector komen wisselende resultaten naar voren.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
08/07/25
Rustwat opnieuw verkozen tot leukste waterrasterras
Voor het tweede jaar op rij is Rustwat aan de Linge uitgeroepen tot ‘Het leukste terras aan het water’ in het Rivierengebied. Het terras wist opnieuw de meeste stemmen te verzamelen tijdens de jaarlijkse verkiezing van Stichting Bureau Toerisme.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
02/07/25
Exclusief voor leden
Starbucks met 180 zitplaatsen opent op Schiphol
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
02/07/25
Exclusief voor leden
Forse impact van btw-verhoging op logiessector
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.
02/07/25
Exclusief voor leden
Versnelling gebruik AI
Van chatbots en sociale media campagnes tot en met werkprocessen in de horeca, AI is niet meer weg te denken uit de sector leisure. Het gebruik van AI maakt een versnelling mee in onze maatschappij.