Geplaatst op: 15-06-2021
Auteur: Marc Gerlings

Deze zomer weer veel Duitse toeristen

Deze zomer weer veel Duitse toeristen
Door versoepelingen boeken Duitse gasten weer Nederlandse vakantiehuizen.
Duitse vakantiegangers boekten vorige week bijna dubbel zoveel vakantiehuizen in Nederland voor de zomervakantie als de week ervoor. Dat blijkt uit data van vakantiehuizenaanbieder Belvilla. Dat is positief nieuws voor de toeristische sector. Veel regio's bleken afgelopen jaar sterk afhankelijk van de Duitse bezoekers. 

De zomerboekingen van Duitse vakantiegangers naar Nederland stegen met 87%. De stijging in omgekeerde richting was precies hetzelfde: de voorbije week steeg het aantal boekingen van Nederlandse vakantiegangers naar Duitsland eveneens met 87%. 

Ook Oostenrijk zit weer in de lift als vakantiebestemming: er werden de voorbije week 95% meer vakantiehuizen in Oostenrijk geboekt door Nederlanders ten opzichte van de week ervoor.  

Nederland populair 

Er werden door Nederlanders ook significant meer vakantiehuizen geboekt in Frankrijk (+33%). Voor vakantiewoningen in Italië bedroeg de stijging 9%. Nederland als vakantieland blijft ook nog steeds populair: op weekbasis ging het aantal boekingen met 33% omhoog. Dit boekingen van zowel Nederlandse als buitenlandse vakantiegangers. 

Zomer 2021

Hanita van der Meer, director PR and Communication van Belvilla en OYO Vacation Homes: "Nu de nieuwe reisadviezen officieel zijn, zien we meteen dat er veel animo is voor vakantiehuizen in Duitsland en Oostenrijk, traditioneel populaire vakantielanden. Hoewel er pas sinds donderdag 10 juni een ander reisadvies geldt, zien we de toename in het aantal boekingen meteen terug in de data.”  

Het aanbod van Belvilla, sinds 2019 onderdeel van OYO Vacation Homes, bestaat uit ruim 40.000 vakantiehuizen in 20 Europese landen. 
Trefwoorden: vakantiehuis, toerist, Duitsland, Frankrijk

CELTH



||| Nieuws |||

29/06/26
Exclusief voor leden
Aanpassing concurrentiebeding maakt arbeidsmarkt flexibeler
Het kabinet past het concurrentiebeding aan. Het moet voor werknemers makkelijker worden om van baan te wisselen. Dit wordt nu te veel beperkt doordat te veel werknemers een concurrentiebeding hebben. Ook voor werkgevers is het daardoor moeilijker om personeel aan te trekken.
29/06/26
Hans Haerkens voorzitter Nationale Parken
Donderdag 18 juni is Hans Haerkens benoemd tot voorzitter van de stichting Samenwerkingsverband Nati...
29/06/26
Exclusief voor leden
Eerste Utrecht City Walk meteen uitverkocht
Aanstaande zaterdag vindt de allereerste editie van de Utrecht City Walk plaats. Ruim 5.000 wandelaars uit heel Nederland trekken door de Domstad om al wandelend de mooiste én meest verrassende plekken van Utrecht te ontdekken.
26/06/26
Hoe zal de nieuwe Rijksbouwmeester ruimtelijke keuzes maken
De ministerraad heeft ingestemd met de voordracht van Cécilia Gross tot Rijksbouwmeester. Zij volgt Francesco Veenstra op, die tot 1 september 2026 Rijksbouwmeester blijft.
25/06/26
Exclusief voor leden
Metrostation Rhoon uitstappen en meteen in de natuur recreëren
De aansluiting van ov-punten op recreatie is een trend. De tweede van vier Groene Haltes in de provincie Zuid-Holland is open. Vanaf nu is metrostation Rhoon officieel een Groene Halte.
25/06/26
Reismedia over naar ProMedia
ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector. Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.
25/06/26
Hoe werkt het proces rondom schuimbeton storten en waar je op moet letten
Bij een nieuwe vloer draait alles om de basis. Ziet de afwerking er straks prachtig uit, maar klopt de onderlaag niet, dan krijg je vroeg of laat gedoe. Schuimbeton wordt vaak gebruikt als lichte, isolerende laag onder een dekvloer. Het materiaal vult ruimtes goed op en zorgt voor een vlakke ondergrond. Toch is het geen klus die je even tussen koffie en lunch doet. Het storten vraagt voorbereiding, kennis en de juiste uitvoering.
24/06/26
Nieuwe belangenorganisatie Hotel Alliantie Nederland
Hotel Alliantie Nederland is op 18 juni officieel gelanceerd in Grand Hotel Huis ter Duin. De stichting zet zich in voor een sterkere vertegenwoordiging van de Nederlandse hotellerie en vraagt aandacht voor de economische en maatschappelijke betekenis van gastvrijheid.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
02/11/26
02/11/26 t/m 02-11-26: Global European Marketplace 2026
Are you looking to connect with international buyers and grow your business?Become a member of ETOA ...