Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 19-05-2021
Auteur: Redactie
NRIT

Herfinanciering van kwart miljoen pond voor Eurostar

Herfinanciering van kwart miljoen pond voor Eurostar

Eurostar heeft overeenstemming bereikt met haar aandeelhouders en banken over een herfinanciering van het bedrijf. Het internationale treinbedrijf heeft 250 miljoen pond opgehaald.

Eurostar is vanwege het uitsluitend internationale karakter van haar treindiensten exceptioneel hard getroffen door de pandemie. Het bedrijf dat nog maar enkele malen per dan tussen Engeland en het vaste land rijdt, zet de komende periode in op het herstel van de vraag en het uitbreiden van de dienstregeling. Op de route Londen - Parijs gaat Eurostar met ingang van 27 mei 2 maal per dag rijden en breid dat aan het eind van juni uit naar drie maal daags. Tussen Amsterdam/Brussel en Londen wordt momenteel 1x per dag een retourdienst gereden. 

Eurostar krijgt de beschikking over 250 miljoen pond. Dat bestaat uit 150 miljoen pond aan leningen die door de aandeelhouders wordt gegarandeerd, 50 miljoen aan eigen vermogen en voor 50 miljoen aan bestaande leningen wordt geherstructureerd. Aandeelhouders van Eurostar zijn de Franse spoorwegmaatschappij SNCF (55%), consortium Patina Rail (40%) en het Belgische spoorbedrijf SNCB (5%).

Trefwoorden: reisbranche, treinreizen

CELTH



||| Nieuws |||

24/06/25
Exclusief voor leden
Rust en avontuur populair in zomer 2025
Reizigers die deze zomer op het laatste moment nog een vakantie boeken, kiezen opvallend vaak voor rust, veiligheid en actieve rondreizen. De belangstelling voor Europa groeit, de VS valt uit de top 10 en Thailand blijft populair.
19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
16/06/25
Exclusief voor leden
PMV neemt 39 procent belang in Brussels Airport
Op 13 juni heeft PMV, de Participatiemaatschappij Vlaanderen een overeenkomst bereikt met het Canadese pensioenfonds Ontario Teachers’ Pension Plan, OTPP, om haar onrechtstreeks belang in Brussels Airport Company te verwerven.
16/06/25
Exclusief voor leden
Rijden in het buitenland? Toch wel eng
34 procent van de Nederlandse vrouwen vindt autorijden in het buitenland spannend, terwijl 82 procent van de mannen gerust achter het stuur stapt.
13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.
11/06/25
Exclusief voor leden
Omzet reisbranche blijft sterk groeien
De omzet van de zakelijke dienstverlening groeide in het eerste kwartaal van 2025 met 3,0% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De reisbranche was met een groei van 8,8% de sterkste groeier.