Geplaatst op: 17-05-2021
Auteur: NRIT redactie

Drie jachtclubs halen Blauwe Vlag naar Antwerpen

Drie jachtclubs halen Blauwe Vlag naar Antwerpen
Antwerpen.
Jachthaven Kempisch Dok in Antwerpen kreeg vandaag het Blue Flag label (Blauwe Vlag). Dat is een erkenning voor de inspanningen die de jachthaven levert op het vlak van milieu- en duurzaamheidsmanagement, veiligheid, waterkwaliteit, bewustmaking en educatie, en afvalpreventie en -sortering. Drie jachtclubs maakten zich daar sterk voor en het is gelukt.

Jachthaven Kempisch Dok maakt deel uit van de Antwerpse Stadshaven en ligt in de Cadixwijk. Vandaag kreeg de jachthaven de Blauwe Vlag overhandigd tijdens een nationaal persmoment in Zeebrugge. Kempisch Dok is daarmee voorlopig de enige houder van het internationale kwaliteitslabel op het grondgebied van de stad.

"Koppen bij elkaar gestoken"

Lia Talboom, voorzitter van de jachthaven: "We hebben met de 3 jachtclubs die in het Kempisch dok gevestigd zijn de koppen bij elkaar gestoken om alles up to date te maken en aan de criteria van de blauwe vlag te voldoen. Zo hebben we onder andere een milieuactieplan opgesteld, een permanente toiletpomp geïnstalleerd, een afvalbeheersplan opgesteld en zijn we overgeschakeld naar milieuvriendelijke onderhoudsproducten. Daarnaast sensibiliseren we de booteigenaars ook over het milieu. Dat heeft geresulteerd in een goede en kameraadschappelijke samenwerking en een nauwer contact met de 3 clubs. Hopelijk kunnen we in de toekomst de booteigenaars ook nog motiveren om individueel een blauwe vlag te behalen.”

Ook schepen voor leefmilieu Tom Meeuws reageert enthousiast: "Het Blue Flag label is een terechte erkenning voor de inspanningen inzake waterkwaliteit en milieubeheer die Jachthaven Kempisch Dok heeft geleverd om de jachthaven op een duurzame manier te exploiteren. Hopelijk geeft het ook andere Antwerpse jachthavens goesting om een Blue Flag label behalen.”

Blauwe Vlag

Het Blauwe Vlag label is een internationaal erkend symbool voor uitstekende waterkwaliteit, schone stranden, veiligheid en toegankelijkheid. Een strand, zwemvijver of jachthaven met Blue Flag voldoet in elk land aan dezelfde, strenge eisen. De locaties worden getoetst door een externe auditeur, een onafhankelijke nationale jury en een internationale jury. Wereldwijd wapperen er al 4671 blauwe vlaggen in 47 landen.

Vandaag kregen 39 locaties het label overhandigd. Naast 20 Belgische kuststranden werden ook 11 zwemvijvers en 8 jachthavens erkend. Alle locaties worden opgenomen op de website www.blueflag.be/locations.

In België wordt Blue Flag gecoördineerd door GoodPlanet Belgium met de steun van Toerisme Vlaanderen en Aquafin. GoodPlanet Belgium inspireert jong en oud om een duurzame samenleving te realiseren: www.goodplanet.be.

 
Trefwoorden: blauwe vlag, haven, Antwerpen, duurzaam

CELTH



||| Nieuws |||

03/04/26
Exclusief voor leden
Stabilisering emissiehandelssysteem van invloed op luchtvaart
De Europese Commissie kiest voor een pragmatische stabilisering van het Europese emissiehandelssysteem (ETS) om prijsschokken te beperken zonder de klimaatkoers te wijzigen. Dit raakt de luchtvaart en luchthavens in Europa.
03/04/26
Exclusief voor leden
Nederland pakt toppositie in export cacaoproducten
Voor de toeristische sector een onverwacht unieke positie en kans duikt op in de CBS-cijfers. We zijn de grootste exporteur van cacaoproducten van de wereld. De numnmer 2 van dit moment, Duitsland, ontvang een kwart van al die heerlijke chocolade.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.
01/04/26
Het Apple Museum opent op 2 april
Het Apple Museum in Utrecht opent officieel zijn deuren voor het publiek op 2 april in De Muur in Utrecht, Nederland.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...