Geplaatst op: 26-02-2021
Auteur: Redactie
NRIT Media

Europese reissector doet voorstellen om reizen weer op te starten

Europese reissector doet voorstellen om reizen weer op te starten

Vandaag hebben 60 Europese reis- en toerismeorganisaties, waarin ook de Nederlandse reisbrancheorganisatie ANVR is vertegenwoordigd, EU-regeringen aanbevelingen gedaan om het toerisme gecoördineerd weer op te starten als de gezondheidssituatie dit toelaat.


De Nederlander, één van de meest reislustige consumenten in Europa, staat inmiddels te trappelen om op vakantie- of zakenreis te gaan. En ANVR-reisondernemingen willen weer doen waar ze goed in zijn: prachtige reizen organiseren. Na één jaar praktisch volledig stil te hebben gelegen en geen omzet te hebben gedraaid, dreigen veel reisbedrijven kopje onder te gaan. Dus wordt het tijd om te werken aan een herstart; hoe kunnen de huidige beperkingen op internationaal reizen worden versoepeld en uiteindelijk in heel Europa en daarbuiten worden opgeheven.


Voorzitter Frank Oostdam: "We staan vierkant achter het plan om gezamenlijk met alle EU-lidstaten te komen tot een plan van herstart, een routekaart om reizen te hervatten, waarbij we uiteraard rekening moeten houden met de gezondheidssituatie. Zo kunnen we zaken- en vakantiereizigers het vertrouwen geven dat reizen straks weer mogelijk is en niets meer in de weg hoeft te staan om alvast te boeken. A.s. maandag 1 maart spreken EU-ministers hier verder over. Een goede zaak, want er is natuurlijk geen sector die het een jaar of langer volhoudt totaal geen inkomsten te generen."


De aanbevelingen die aan de EU-lidstaten wordt gedaan in het zgn. Tourism Manifesto, zijn onder andere het oprichten van een taskforce om een routekaart te ontwikkelen en een herstelplan samen te stellen om reizen weer mogelijk te maken.

Een ander punt, dat bij het sluiten van de landen vorig jaar te weinig aandacht kreeg, is: een betere en doeltreffende Europese coördinatie als het gaat om reisbeperkingen en bijbehorende maatregelen om het reizigers en reisondernemingen makkelijker te maken.


Ondanks dat steeds meer landen steeds meer burgers vaccineren, gaan de aanbevelingen ook in op het testen. Zo wordt binnen de EU gevraagd om wederzijdse erkenning van tests, het valideren van diverse soorten (snel)test, voldoende testcapaciteit en betaalbare tests.


En om te voorkomen dat 27 EU-landen straks de reiziger moet laten kiezen tussen 27 verschillende gezondheidsbewijzen is afstemming nodig om snel en digitaal de reiziger weer op weg te helpen, naar zijn zaken- of vakantiebestemming.

Trefwoorden: Europese reissector, herstart reizen, routekaart reizen

CELTH



||| Nieuws |||

04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.
04/05/26
Onderzoeksraad: instappen bij ballon moet veiliger
De Onderzoeksraad roept de ballonvaartsector op om op korte termijn maatregelen te nemen om de veiligheid bij instappen te verbeteren.
04/05/26
Eerste UNESCO Leerstoel voor Rijksuniversiteit Groningen richt zich op landschap en burgerwetenschap
Hoe kunnen miljoenen mensen die fan zijn van een natuurgebied, bijdragen aan het beheer ervan? En hoe kunnen we dat, binnen Nederland én samen met partners in bijna 800 natuurgebieden in 140 landen, beter vormgeven? Daarover gaat onder meer de nieuwe UNESCO Leerstoel Sustainable Landscape Governance, Education and Citizen Science.
04/05/26
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
04/05/26
Kleine Wolf en Goolderheide winnaars ACSI Awards
Campingspecialist ACSI heeft de winnaars van de ACSI Awards 2026 bekendgemaakt. Kampeerders kozen Camping De Kleine Wolf uit het Overijsselse Stegeren tot beste camping van Nederland. In België werd Camping Goolderheide als winnaar gekozen. In totaal werden er in 24 Europese landen ACSI Awards uitgereikt.
22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...