Geplaatst op: 03-02-2021
Auteur: Marc Gerlings

Trend: online marketing neemt sterk toe

Trend: online marketing neemt sterk toe
Vierde kwartaal 2020 omzet via internet met meer dan 55% toegenomen.

Al snel aan het begin van de coronacrisis werd duidelijk dat consumenten snel overstappen naar online bestellen. Nu zijn ook de cijfers bekend van het laatste kwartaal van 2020 en de online omzet. Weer schoot het percentage omhoog, met 55%. Internetmarketing wordt een sleutel tot succes tijdens en na de pandemie, zo lijkt het.

De internetomzet van de detailhandel was in het vierde kwartaal van 2020 55,6 procent hoger dan een jaar eerder. Dit is de sterkste groei sinds het sinds het begin van de publicatie van de onlineverkopen in 2014. De totale omzet van de detailhandel was in het vierde kwartaal van 2020 4,5 procent hoger dan een jaar eerder. 

De foodsector zette meer om, terwijl de omzet in de non-foodsector kromp. Ondernemers in de detailhandel zijn pessimistisch over de ontwikkeling van de omzet en het economisch klimaat in het eerste kwartaal van 2021. Dit meldt het CBS op basis van nieuwe kwartaalcijfers over de detailhandel.

Verschillen met multichannel

Bij de internetomzet kan onderscheid worden gemaakt tussen pure internetverkopers en de multichannelers, verkopers met diverse afzetkanalen. Voor deze laatste bedrijven is de verkoop via internet een nevenactiviteit, naast de verkoop in fysieke winkels. Bij de pure internetverkopers (postorderbedrijven en webwinkels) was de omzet in het vierde kwartaal 44,5 procent hoger. De online-omzet van multichannelers nam met 71,5 procent toe. Voor de gehele detailhandel en de multichannelers is dit de hoogste groei van de internetomzet die tot nu toe gemeten is. De groei verbreekt hiermee het eerdere record van het tweede kwartaal in 2020 (tijdens de eerste lockdown), toen er respectievelijk 54,9 en 68,0 procent meer online werd omgezet dan een jaar eerder.
Trefwoorden: online, internet, marketing, omzet, multichannel

CELTH



||| Nieuws |||

04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.
04/05/26
Onderzoeksraad: instappen bij ballon moet veiliger
De Onderzoeksraad roept de ballonvaartsector op om op korte termijn maatregelen te nemen om de veiligheid bij instappen te verbeteren.
04/05/26
Eerste UNESCO Leerstoel voor Rijksuniversiteit Groningen richt zich op landschap en burgerwetenschap
Hoe kunnen miljoenen mensen die fan zijn van een natuurgebied, bijdragen aan het beheer ervan? En hoe kunnen we dat, binnen Nederland én samen met partners in bijna 800 natuurgebieden in 140 landen, beter vormgeven? Daarover gaat onder meer de nieuwe UNESCO Leerstoel Sustainable Landscape Governance, Education and Citizen Science.
04/05/26
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
04/05/26
Kleine Wolf en Goolderheide winnaars ACSI Awards
Campingspecialist ACSI heeft de winnaars van de ACSI Awards 2026 bekendgemaakt. Kampeerders kozen Camping De Kleine Wolf uit het Overijsselse Stegeren tot beste camping van Nederland. In België werd Camping Goolderheide als winnaar gekozen. In totaal werden er in 24 Europese landen ACSI Awards uitgereikt.
22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...