Geplaatst op: 25-01-2021
Auteur: Redactie
NRIT Media

RCN Vakantieparken breidt uit naar Duitsland

RCN Vakantieparken breidt uit naar Duitsland

RCN Vakantieparken, bekend van 17 vakantieparken en campings in Nederland en Frankrijk, breidt uit naar Duitsland. Camping Laacher See, gelegen in het prachtige Vulkaan-Eifelgebied, is overgenomen door deze Nederlandse vakantie-aanbieder en zal vanaf heden verder gaan onder de naam RCN Laacher See.


RCN Laacher See is gelegen in een (beschermd) natuurgebied en ligt direct aan het kratermeer de Laacher See. Het meer is omgeven door beboste heuvels. In de zomer kun je er zwemmen, suppen of een bootje huren. In de nabije omgeving zijn wandel-, fiets- en mountainbike mogelijkheden.


De camping telt 190 kampeerplaatsen en wordt in zijn geheel door RCN overgenomen, inclusief alle faciliteiten, bestaande boekingen en medewerkers. Om de uitstraling van de camping te laten aansluiten bij de standaard van RCN, worden er de aankomende periode aanpassingen gedaan waarin rust, plezier, kwaliteit en duurzaam ondernemen centraal staan. Naast de bestaande campingfaciliteiten worden er glampingaccommodaties in de vorm van safaritenten voor verhuur toegevoegd.

Een belangrijk onderdeel van de camping is ‘Blockhaus Laacher See’. Een typisch Duits restaurant dat het gehele jaar geopend is met een traditionele keuken met specialiteiten uit de regio.


Groeistrategie                                                                          

‘De overname van deze prachtige camping aan de Laacher See past in onze groeistrategie, waarin we willen uitbreiden met pareltjes in de verblijfsrecreatie. Als RCN Vakantieparken willen we verder groeien, aansluitend op de vraag van onze gasten. Een belangrijke voorwaarde is dat de camping zich op rij-afstand van een prachtige natuurlocatie bevindt. Deze camping voldoet daar 100% aan. Bovendien gaat met deze camping een gekoesterde wens in vervulling: een camping in Duitsland, nummer 1 vakantieland voor Nederlanders. We zullen in de komende jaren ook zeker kijken naar verdere uitbreiding in het land van onze oosterburen.’  Aldus Riné van Dingstee, algemeen directeur van RCN Vakantieparken.


Beschermd natuurgebied                                                         

De camping aan de Laacher See, gelegen op zo’n drie uur  rijden vanaf Utrecht, is gelegen in een prachtig beschermd natuurgebied. De oude vulkaan zelf vormt nu het meer ‘de Laacher See’ en zorgt voor een idyllisch panorama. Ver weg van industrie en lawaai kunnen vakantiegangers pure ontspanning en recreatie vinden in dit ongestoorde landschap tussen Rijn, Moezel en Ahr. Direct vanaf de camping staan bijvoorbeeld zes wandelroutes rond het meer met een lengte van 5 tot 22 kilometer ter beschikking.


Vanaf april geopend                                                    

 Momenteel wordt er hard gewerkt om de camping in de vertrouwde RCN-stijl om te toveren. Gasten kunnen vanaf 1 maart a.s. boeken. De camping zelf gaat begin april open.

Trefwoorden: Vakantiepark, uitbreiding Duitsland, camping

CELTH



||| Nieuws |||

05/05/26
Koen Brakenhoff versterkt culturele kennis Leiden&Partners
Leiden&Partners meldt dat Koen Brakenhoff toetreedt tot haar Raad van Commissarissen. Met zijn brede ervaring in de cultuursector en museale wereld brengt hij waardevolle kennis en een relevant netwerk mee als toezichthouder bij de citymarketingorganisatie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Interrail en Trenitalia bieden digitale pas voor treinreizen in Europa
Het aanschaffen van een Interrail-pas bij Trenitalia is nu makkelijker gemaakt. Interrail B.V. en het Italiaanse treinbedrijf Trenitalia (FS Group) hebben een samenwerking aangekondigd met de integratie van de OSDM-standaard (Open Sales and Distribution Model).
05/05/26
Boshuis bijna energieneutraal
Op zaterdag 18 april heeft Stichting Paasheuvelgroep haar nieuwe groepsaccommodatie Het Boshuis in Vierhouten officieel geopend. Met deze nieuwbouw zet de organisatie een volgende stap in de ontwikkeling van haar locaties én haar maatschappelijke rol.
04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.
04/05/26
Onderzoeksraad: instappen bij ballon moet veiliger
De Onderzoeksraad roept de ballonvaartsector op om op korte termijn maatregelen te nemen om de veiligheid bij instappen te verbeteren.
04/05/26
Eerste UNESCO Leerstoel voor Rijksuniversiteit Groningen richt zich op landschap en burgerwetenschap
Hoe kunnen miljoenen mensen die fan zijn van een natuurgebied, bijdragen aan het beheer ervan? En hoe kunnen we dat, binnen Nederland én samen met partners in bijna 800 natuurgebieden in 140 landen, beter vormgeven? Daarover gaat onder meer de nieuwe UNESCO Leerstoel Sustainable Landscape Governance, Education and Citizen Science.
04/05/26
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...