Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 17-12-2020
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Kabinet gaat betere compensatie voor seizoensbedrijven onderzoeken

Kabinet gaat betere compensatie voor seizoensbedrijven onderzoeken

Minister Koolmees van Sociale Zaken gaat onderzoeken of er naast bestaande regelingen een compensatieroute voor seizoensbedrijven kan komen. Daarnaast worden mogelijkheden verkend voor een waarborgfonds voor bedrijven in nood en een oplossing voor verzuimkosten van werknemers in quarantaine. Dat meldt brancheorganisatie HISWA-RECRON naar aanleiding van een gesprek dat de brancheorganisaties uit de gastvrijheidssector met de minister hadden.

In het gesprek werd de minister duidelijk gemaakt dat bedrijven met een sterk seizoenskarakter de dupe zijn van de rekenmethodiek van steunregelingen. Voor NOW geldt de peildatum en kwartaalgemiddelde berekening van de loonsom als struikelblok Voor de TVL is de subsidie gerelateerd aan de nominale omzetdaling. In het hoogseizoen is de omzetdaling in absolute zin hoog en dus de TVL subsidie ook. Maar in het laagseizoen is deze laag ook al is deze procentueel hoog. Al eerder schreef HISWA RECRON hier een bericht over.

Parallelle compensatieroute

Minister Koolmees heeft laten weten de bestaande NOW regelingen niet aan te kunnen passen want dat geeft precedentwerking en uitvoeringsproblemen. Hij heeft wel toegezegd met de minister van EZK en Financiën te overleggen over een parallelle compensatieroute voor deze uitzonderlijke sector. Op zijn verzoek levert HISWA-RECRON voor de kerstvakantie voorbeeldberekeningen aan.

Waarborgfonds voor bedrijven in nood

Verder wil de minister op verzoek van de sector samen met het kabinet de mogelijkheid verkennen van een waarborgfonds voor bedrijven in nood en nadenken over een oplossing voor de verzuimkosten van werknemers in quarantaine. Ook is verzocht om tijdelijke uitstel van de hoge WW premie van  seizoenswerk, deeltijdontslag en overname van transitievergoedingen door UWV voor bedrijven die noodgedwongen toch medewerkers moeten ontslaan om te overleven.

Jacco Vonhoff, voorzitter van MKB Nederland nam ook deel aan dit overleg en zal in zijn wekelijkse overleggen de vinger aan de pols houden. In februari is er een vervolgoverleg met de branches gepland.

Trefwoorden: beleid, verblijfsrecreatie, dagrecreatie, watersport, ondernemen, crisis, corona

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Ga mee op inspiratiereis naar Montpellier – beleef de Europese recreatiesector van binnenuit
Van 3 t/m 6 november 2025 organiseert HISWA-RECRON samen met France-Compagnie opnieuw een unieke inspiratiereis voor recreatieprofessionals. Inmiddels hebben 23 ondernemers en managers uit de Nederlandse recreatiesector zich aangemeld voor deze exclusieve reis. Wil jij er ook bij zijn? Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar.
15/07/25
Sal weer in winteraanbod Corendon
Touroperator Corendon voegt het Kaapverdische eiland Sal weer toe aan het winteraanbod. Vanaf november 2025 vliegen reizigers drie keer per week (dinsdag, donderdag en zaterdag) met Corendon Dutch Airlines vanaf Amsterdam naar Sal.
11/07/25
Bosbranden en hitte in zuidelijk Europa
Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die dit weekend naar zuidelijk Europa trekken. De hulporganisatie roept mensen op om goed voorbereid met vakantie te gaan. Met flinke bosbranden en zeer hoge temperaturen in Frankrijk, Spanje, Griekenland en Turkije ligt een noodsituatie deze zomer op de loer.
10/07/25
TopParken opent eerste indoor Funzone op Bospark Ede
TopParken heeft afgelopen zaterdag haar eerste indoor Funzone geopend op Bospark Ede. De feestelijke opening trok veel belangstelling van vakantiegasten, woningeigenaren en medewerkers. De nieuwe speelfaciliteit is niet alleen toegankelijk voor parkbezoekers, maar ook voor mensen van buitenaf.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.