Uitbreiding Zuid-Limburgse luchthaven slecht voor recreatie en toerisme in Heuvelland
Het toerisme in Zuid-Limburg krijgt een forse klap als de regionale luchthaven Maastricht Aachen Airport (MAA) groeit tot de 19.000 vergunde vluchten per jaar. Dat kan de regio 70 miljoen euro per jaar kosten waardoor 230 tot 420 banen verloren kunnen gaan. Dat blijkt uit een verkennend onderzoek van dr. ing. Paul Peeters, lector aan de Breda University of Applied Sciences. Daaruit blijkt dat een behoorlijk deel van de recreanten het gebied de rug toekeert als de geluidshinder toeneemt. De toeristische organisaties pleiten voor een kleine en innovatieve luchthaven.
Koninklijke Horeca Nederland Zuid-Limburg/Vaals, Hiswa/Recron en Visit Zuid-Limburg (samen ca. 1.900 aangesloten ondernemers) hebben de opdracht tot dit onderzoek gegeven om de uitkomsten daarvan mee te laten wegen in het advies dat de heer Pieter van Geel in opdracht van Provincie Limburg opstelt over de toekomst van MAA. Het is voor het eerst dat in Nederland een wetenschappelijke studie is verricht naar de gevolgen van luchtvaartlawaai op de toeristische bedrijfstak. Het onderzoek is uitgevoerd door een team van wetenschappers onder leiding van dr. ing. Paul Peeters, lector aan de Breda University of Applied Science. >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: duurzaam toerisme hinder, geluidsoverlast, luchtvaart, natuur, natuurgebieden, Zuid-Limburg
|
|
03/01/21
2020 was een bijzonder jaar. Getekend door de start van een pandemie, met stille Amsterdamse grachten, afgelaste evenementen en gesloten horeca als gevolg. Inmiddels zitten we volop in de tweede lockdown.
|
09/12/20
In een column eerder dit jaar nam ik u mee in mijn zienswijze op ‘het nieuwe normaal’. Ten tijde...
|
30/10/20
Beste reisindustrie collega,Je kent hem vast wel – Atlas, de krachtpatser op de achterg...
|
05/10/20
Waar tot maart dit jaar de discussie nog volop ging over té veel toeristen, hoe om te gaan me...
|
08/09/20
Het nieuwe normaal maakt nieuwsgierig en creatief Wat is het nieuwe normaal? Deze vraag heb ik ...
|
|
15/01/21
EuroParcs is de nieuwe eigenaar van Camping Oriëntal in Berg en Terblijt. Met de aankoop van de cam...
|
15/01/21
Het is een mooie samenwerking van de creatieve industrie en de dmo Maastricht Marketing. Gistermiddag werd het platform Makersvanmaastricht.nl gestart.
|
15/01/21
De ANWB heeft tijdens een online evenement de winnaars bekendgemaakt van de ANWB Camping van het Jaar verkiezing 2021. Acht campings vielen in de prijzen. De prijs kan van invloed zijn na de forse populariteit van deze vorm van recreatie in 2020 door de coronacrisis. In de weging van de onderdelen is te zien wat consumenten verlangen van een type camping.
|
15/01/21
Het aantal bedrijven in Nederland is in 2020 met 78.312 toegenomen tot 2.078.716. Dit aantal bedrijven stond geregistreerd in het Handelsregister op 1 januari 2021. Maar net in de gastvrijheidsbranche en recreatie stoppen veel bedrijven.
|
15/01/21
Steeds minder buitenlanders plannen op korte termijn een reis naar Nederland. De reisintentie daalt met de groei van de coronabesmettingen. Korter van te voren boeken is nu de trend.
|
14/01/21
Stratech heeft in samenwerking met C.A.T. Control Systems op Camping Julianahoeve een Check-in Kiosk ontwikkeld waardoor gasten receptieloos kunnen inchecken. In coronatijd een belangrijk instrument om snel en veilig het incheckproces te laten verlopen.
|
14/01/21
In 2020 zijn 2.703 bedrijven en instellingen failliet verklaard. Dat is 16% minder dan in 2019. Door de coronacrisis hadden veel bedrijven het moeilijk, maar het aantal faillissementen lag afgelopen jaar op het laagste niveau in 20 jaar. In de vrijetijdssector gingen juist meer bedrijven failliet.
|
13/01/21
De verlenging van de lockdown betekent het einde voor dit initiatief maar de twee partijen hebben elkaar wel gevonden.
|
|