Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 20-11-2020
Auteur: Redactie
NRIT Media

Nieuwe fase Hart van Zuid: definitieve komst Pathé bioscoop en parkeergarage

Nieuwe fase Hart van Zuid: definitieve komst Pathé bioscoop en parkeergarage

Naast Rotterdam Ahoy komen definitief een bioscoop, horeca en een parkeergarage. Deze week zijn de contracten getekend tussen de ontwikkelcombinatie Ballast Nedam Development en Heijmans Vastgoed, Gemeente Rotterdam, Rotterdam Ahoy, Pathé, Ballast Nedam Parking en projectontwikkelaar Epicurus. In februari 2020 werd al een ontwikkelovereenkomst gesloten voor de realisatie van een hotel. Hiermee krijgt leisure een volwaardige plek binnen de gebiedsontwikkeling Hart van Zuid.

 

Leisureplot

Het leisureplot maakt onderdeel uit van de gebiedsontwikkeling Hart van Zuid, waar o.a. ook Zwemcentrum Rotterdam, het net geopende Theater Zuidplein en het nog te openen Rotterdam Ahoy Convention Centre en muziekzaal RTM Stage toe behoren. Het gebied rond Zuidplein wordt het bruisende stadscentrum voor Rotterdam-Zuid. Meer levendigheid en een beter en langduriger bezoek aan het gebied zijn doelstellingen binnen de ontwikkeling. De komst van vrijetijdsvoorzieningen zoals de Pathé bioscoop en de nieuwe horeca geeft extra aanleiding om Hart van Zuid te bezoeken. Een bezoek aan bijvoorbeeld Winkelcentrum Zuidplein of een wandeling in het Zuiderpark is straks goed te combineren met een filmpje pakken en een etentje. Door de ligging vlakbij het metro- en busstation en niet verder van de A15 zijn de voorzieningen goed bereikbaar met het OV en de auto. In de te bouwen garage komen ruim 600 parkeerplaatsen. Naar verwachting start de bouw van Pathé medio 2023.


Ook staat een hotel gepland binnen het leisureplot. In februari van dit jaar werd hiervoor samen met Forum Invest een ontwikkelovereenkomst getekend. De laatste details worden momenteel besproken en de verwachting is dat er binnenkort meer bekend wordt over de realisatie van het hotel.


Onno Dwars, namens de ontwikkelcombinatie Ballast Nedam Development en Heijmans Vastgoed: "De kwaliteitsimpuls die deze grootschalige gebiedsontwikkeling meegeeft aan Rotterdam overtreft alle verwachtingen. Het samenspel van oud en nieuw en de betekenis die een plek kan krijgen voor de samenleving is nergens zo allesomvattend en zichtbaar geweest als hier in Hart van Zuid. Het is een prachtige mijlpaal in de samenwerking tussen publieke en private partijen.”


Bas Kurvers, wethouder Bouwen en Wonen: "Rotterdam blijft zich met hart en ziel inzetten voor de groei van Hart van Zuid tot een volwaardig centrumgebied. Investeren is juist nu nodig om op de langere termijn sterker door te kunnen. Ik ben blij dat onze partners in deze gebiedsontwikkeling die kans ook zien. Het gebied is door bijvoorbeeld het nieuwe theater Zuidplein al aantrekkelijk om in je vrije tijd te verblijven. De komst van Pathé, nieuwe horeca en de parkeergarage is voor bewoners en bezoekers van Zuidplein een geweldige toevoeging.”


Jolanda Jansen, CEO Rotterdam Ahoy voegt toe: "Dit is geweldig nieuws. Er lag een complexe opgave met diverse stakeholders. De coronapandemie heeft de situatie zeker niet vergemakkelijkt. In een tijd dat het verre van vanzelfsprekend is om dergelijke risico’s aan te gaan, geloven wij in het lange termijn perspectief voor dit gebied en investeren we hierin. We zijn dan ook meer dan verheugd dat de samenwerking tussen de diverse partijen tot bloei is gekomen en we nu echt aan de vooravond staan van een geweldige boost voor Rotterdam-Zuid.”


Pathé bioscoop

Jacques Hoendervangers, Algemeen Directeur Pathé: "Wij zijn verheugd dat de bouw van onze nieuwe bioscoop bij Ahoy hiermee weer wat concreter wordt. Juist in deze periode vinden wij het belangrijk om met vertrouwen naar de toekomst te kijken. Rotterdam is voor ons een belangrijke stad. Twee van onze bestaande bioscopen zijn hier al gevestigd, waaronder onze meest bezochte bioscoop Pathé De Kuip. De nieuwe bioscoop bij Ahoy komt prachtig centraal en toegankelijk te liggen in een gebied wat dankzij het uitgebreide Ahoy en de realisatie van horeca een aantrekkelijk uitgaanscentrum van Rotterdam wordt. We kijken er naar uit om nog meer Rotterdammers en mensen uit de omgeving samen met hun vrienden en familie ook op deze nieuwe locatie te laten genieten van de beste films.”


De plannen voor de bioscoop en de horeca

Bernard van der Schans, directeur Epicurus: "Het Zuiderparkplein wordt met de realisatie van de bioscoop en horeca een aantrekkelijk stedelijk gebied. Epicurus heeft samen met De Architecten Cie een plan opgesteld voor een krachtig en markant gebouw, waarin de nieuwste formules voor bioscoop en horeca een plek zullen vinden. Rotterdam Ahoy en de Pathé-bioscoop zullen het plein aan drie kanten omarmen. De bioscoop en de horeca met ruime terrassen zullen zeven dagen per week gezelligheid en levendigheid brengen.”


Parkeergarage

Thom Hienekamp, Managing Director Ballast Nedam Parking: "Als Ballast Nedam Parking zijn wij trots onze bijdrage te kunnen leveren aan de ontwikkeling van het leisureplot in Hart van Zuid. De nieuwe parkeergarage, door onszelf in samenwerking met wUrck architectuur stedenbouw landschap ontworpen, bestaat uit 626 parkeerplaatsen en zal invulling geven aan de benodigde parkeercapaciteit. Een prachtige referentie zowel door de samenwerking in het bouwteam met alle stakeholders als door het realiseren van de parkeergarage in binnenstedelijk gebied.”

Trefwoorden: Gebiedsontwikkeling, Rotterdam

CELTH




||| Nieuws |||

25/07/25
Exclusief voor leden
Bestedingen bij fastservicerestaurants onder druk
Consumenten geven structureel minder geld uit bij zogenaamde fastservicerestaurants omdat ze die te duur vinden. Een trendbreuk.
25/07/25
Exclusief voor leden
Nieuwe subsidieregeling voor toegankelijke recreatie in Drenthe
De provincie Drenthe heeft een nieuwe subsidieregeling geopend voor mkb-ondernemers in de recreatie- en toerismesector. Met deze regeling wil de provincie bijdragen aan een inclusieve en toegankelijke omgeving.
25/07/25
Exclusief voor leden
Vakantieboekingen trekken aan
Na een wat teleurstellend voorjaar trekken de laatste twee maanden de vakantieboekingen aan. In mei met +6% en in juni met +5%. In juni viel vooral de populariteit van Denemarken en Griekenland op.
24/07/25
Aantal bewoners op vakantieparken stijgt
Het aantal mensen dat officieel woont op een vakantiepark is de afgelopen jaren flink gestegen. Volgens het CBS stonden op 1 april 2025 bijna 60.000 mensen ingeschreven op een vakantiepark, tegenover ruim 51.000 in 2019.
24/07/25
Exclusief voor leden
Wandelnet: Geef wandelen een volwaardige plek in het omgevingsbeleid
Met de invoering van de Omgevingswet is er een nieuw beleidskader ontstaan voor de inrichting van de leefomgeving. Wandelnet grijpt deze kans aan om het belang van wandelen te benadrukken. In de brochure ‘Wandelkwaliteit in het omgevingsbeleid’ laat Wandelnet zien hoe wandelen een structurele plek kan krijgen in gemeentelijke visies, plannen en regelgeving.
24/07/25
Nieuw model brengt recreatiebehoefte in kaart
Een nieuw recreatiebehoeftemodel laat zien waar de grootste behoefte is aan recreatieruimte. Het model combineert data over bevolkingsgroei, reisbereidheid en bestaande voorzieningen om knelpunten én kansen voor recreatie in beeld te brengen.
24/07/25
Meer publiek, maar rode cijfers: poppodia onder financiële druk
Ondanks een groeiend aantal bezoekers en optredens in 2024, kampen Nederlandse poppodia met toenemende financiële problemen. De kosten stijgen sneller dan de inkomsten, waardoor meer podia verlies draaien.
24/07/25
Steeds meer Nederlanders elektrisch op zomervakantie
Nederlanders kiezen deze zomer massaal voor de elektrische auto richting Zuid-Europa. Uit geanonimiseerde data van ruim 25.000 gebruikers van de Shuttel-mobiliteitspas blijkt dat laadstress plaatsmaakt voor vertrouwen in het Europese laadnetwerk.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...
31/10/25
31/10/25 t/m 31-10-25: Inspiratie-event: Wandelen als sleutel tot een vitalere
Nederland staat voor grote maatschappelijke uitdagingen op het gebied van gezondheid, leefstijl en l...