Geplaatst op: 29-10-2020
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Celstraf voor dodelijk ongeval met jetski op Maas

Celstraf voor dodelijk ongeval met jetski op Maas
Photo by David White on Unsplash
Een betje fun met een jetski lijkt zo onschuldig maar kan grote gevolgen hebben. Na een dodelijk ongeval met een jetski is een man door de rechtbank Oost-Brabant tot 9 maanden cel veroordeeld waarvan drie maanden voorwaardelijk. Hij moet ook een grote geldboete betalen.

De man wilde een bochtje maken met de waterscooter om bekenden nat te maken. Dit mislukte, waardoor de verdachte met het vaartuig tegen een vrouw botste en over haar heen ging. Het slachtoffer overleed diezelfde dag aan haar verwondingen.

Dood door schuld

Volgens de rechtbank is er sprake van dood door schuld. De verdachte ging met een te hoge snelheid de inham in en kwam bewust recht op het slachtoffer af zonder te ‘mispeilen’. Dit houdt in dat je nooit recht op een object of persoon moet afvaren, maar altijd iets ernaast moet peilen om ongevallen te voorkomen. Bovendien probeerde de verdachte een manoeuvre te maken waarvoor hij de vereiste kennis en ervaring niet had. Hij had immers al 5 à 6 jaar niet op een waterscooter gevaren en had geen klein vaarbewijs, dat nodig is voor het besturen van zo’n vaartuig. De verdachte liet het gas los en draaide vervolgens aan het stuur, maar realiseerde zich te laat dat een waterscooter dan gewoon rechtdoor gaat. Hierdoor botste het vaartuig op de vrouw, die tot haar middel in het water stond. Al met al handelde de verdachte volgens de rechtbank zeer onvoorzichtig en onachtzaam. Het is dan ook aan hem te wijten dat het slachtoffer kwam te overlijden.

Verzwarende omstandigheden

Bij het bepalen van de straf houdt de rechtbank er rekening mee dat de verdachte, met dit afschuwelijke ongeval, groot en onherstelbaar leed veroorzaakte bij de nabestaanden. Verder weegt mee dat de verdachte eerder is veroordeeld voor een verkeersdelict op de weg; hij bracht destijds aan een ander letsel toe. Ondanks een celstraf en een rijontzegging die hij toen kreeg, was de verdachte met de waterscooter opnieuw onvoorzichtig. Ook heeft hij niet laten zien dat hij verantwoording neemt voor het ongeval: hij was niet aanwezig bij de zitting. Al met al vindt de rechtbank een celstraf van 9 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk, op zijn plaats. Daarnaast moet hij de nabestaanden schadevergoedingen betalen van in totaal ruim 61.000 euro.
Topics:Watersport
Trefwoorden: watersport, ongevallen

CELTH



||| Nieuws |||

17/07/26
Spectaculaire grijze route officieel geopend in Klimbos Dordrecht
De uitbreiding vormt een nieuwe mijlpaal voor het klimbos, dat bezoekers nóg meer uitdaging biedt met een spectaculaire combinatie van een bungee, vrije val en verschillende klimonderdelen.
17/07/26
Natuurmonumenten zoekt voor Slotplaats horecaondernemer
Landhuis De Slotplaats is beschikbaar als horecalocatie. Een unieke, veelzijdige plek waarvoor Natuurmonumenten een ervaren, groene horecaondernemer zoekt.
16/07/26
Exclusief voor leden
Lorenza Maggio wordt CEO Brussels Airlines
De raad van bestuur van Deutsche Lufthansa AG heeft Lorenza Maggio benoemd tot de nieuwe CEO van Brussels Airlines.
16/07/26
Exclusief voor leden
Eerste boor publieksentree Tweede Kamer
Geen eerste paal, maar een eerste boring. Zo werd maandag 6 juli het startsein gegeven voor de bouw van de nieuwe ondergrondse publieksentree van de Tweede Kamer. Naar verwachting passeren een half miljoen bezoekers jaarlijks deze entree.
16/07/26
Nieuw festival voor Scheveningen: Aftersea
Scheveningen krijgt een nieuw tweedaags nazomerfestival. Tijdens Aftersea, op vrijdag 11 en zaterdag 12 september, openen culturele podia, musea en locaties aan zee hun deuren voor livemuziek, film, kunst en bijzondere avondprogramma’s.
15/07/26
Exclusief voor leden
100e vliegtuig door retrofitprogramma Emirates
Emirates heeft het 100e toestel binnen het retrofitprogramma opgeleverd. Sinds de start van het programma in november 2022 zijn 47 Airbus A380's en 53 Boeing 777 toestellen in de Emirates Engineering-hangars in Dubai volledig van neus tot staart vernieuwd.
15/07/26
Exclusief voor leden
Regent kerstcruises met 56 nieuwe excursies in Europa
Rederij Regent Seven Seas Cruises breidt het aanbod voor de feestdagen van 2026 flink uit. De cruisemaatschappij introduceert 56 nieuwe excursies aan wal en vijf meerdaagse landprogramma’s die in het teken staan van Europese kerstmarkten, lokale tradities en winterse gastronomie.
15/07/26
Exclusief voor leden
Behoefte aan fijnmazig netwerk koele recreatie
Nu Nederland in de zomer van 2026 al te maken heeft met een derde regionale hittegolf, is het tijd om werk te maken van koele, groene verblijfsplekken in de openbare ruimte.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...