Campagnedoel 1 miljoen m2 natuur in 3 weken bereikt
Groei infrastructuur en bedrijfspanden compenseren met nieuwe natuur. De campagne '1 miljoen m2 natuur' voor de aankoop van percelen land voor nieuwe natuur kende een vliegende start. "En nu, slechts drie weken later, kunnen we al zeggen: we hebben het doel behaald."
Landschap Noord-Holland heeft de benodigde financiering voor de aankoop van 24.000 m2 gerealiseerd. "Geweldig om te zien dat duizenden Noord-Hollanders de natuur een warm hart toedragen. Je kunt nog steeds mee doen, want we willen de komende jaren veel meer natuur realiseren," meldt de landschapsorganisatie. In 11 regio's wil Landschap Noord-Holland extra natuur aanleggen als tegenhanger voor de opmars van bedrijfspanden, woningen en infrastructuur.
Trefwoorden: natuur, beleid, beheer, recreatie, duurzaam
|
|
14/08/26
Destinatiemarketing gaat allang niet meer alleen over slogans en campagnes. De echte vragen gaan over identiteit, leiderschap en samenwerking: wat maakt een plek de moeite waard, en wie heeft daar eigenlijk iets over te zeggen? Dat is precies het terrein dat de nieuwe podcast Waarom hier? betreedt.
|
15/07/26
Nu Nederland in de zomer van 2026 al te maken heeft met een derde regionale hittegolf, is het tijd om werk te maken van koele, groene verblijfsplekken in de openbare ruimte.
|
14/07/26
Terwijl veel gemeenten worstelen met de kosten van zwembaden en sportvoorzieningen, kiest Gemeente Oss ervoor het hoge voorzieningenniveau van het huidige Golfbad te behouden. Dat is opvallend, want zwembaden behoren tot de meest complexe en kostbare maatschappelijke voorzieningen.
|
09/07/26
Wandelaars, fietsers en andere recreanten kunnen vanaf deze zomer kennismaken met de natuur, geschiedenis en bijzondere kenmerken van het gebied Dommeldal De Hogt. De gemeente Waalre heeft op zeven locaties nieuwe informatiebordjes met QR-codes geplaatst.
|
08/07/26
Het kabinet presenteerde op 7 juli haar keuzes voor een andere financiering voor het mbo. In een groot deel van Nederland daalt het aantal mbo-studenten waardoor het onderwijs onder druk staat. Goede mbo-opleidingen zijn van groot belang voor de toeristische sector.
|
08/07/26
Ralf Benda wordt per 1 september 2026 de nieuwe voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Ralf volgt Marijke Vuik op, die na ruim drie jaar voorzitterschap per 1 juli is gestart als voorzitter van MKB-Nederland.
|
08/07/26
De nieuwe EU-regels zorgen voor snellere en eenvoudigere vergoedingsprocedures bij vertragingen en ook zonder extra kosten handbagage meenemen.
|
06/07/26
Het Kempense toerisme, een bekende natuurbestemmming in Vlaanderen, beleefde een topjaar in 2025. De aankomsten stegen met 6,7%, de overnachtingen met 5,5%. Dat is ruim boven het gemiddelde van de andere Vlaamse regio’s. Om die groei te bestendigen en verder uit te bouwen, presenteert Provincie Antwerpen het nieuwe strategisch plan Kempen 2026-2031, met buitenbeleving als rode draad.
|
|
03/09/26
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
|
07/09/26 t/m 09-09-26
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
|
14/09/26
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
|
18/09/26
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
|
02/10/26
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
|
|