Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 07-08-2020

Bij coronauitbraak in leisure wordt het bedrijf twee weken gesloten

Bij coronauitbraak in leisure wordt het bedrijf twee weken gesloten
Rutte: tweede lockdown komt er niet wel beter op de maatregelen letten.
Gisteravond bij de persconferentie van premier Rutter en minister van gezondheid De Jonge was vooral de oproep te horen om de winst die in de vorige maanden was geboekt tegen het coronavirus niet verloren te laten gaan. Voor onze sector zit er veel meer aan vast. Een horecazaak maar ook pretpark of ander leisurebedrijf wordt 2 weken gesloten na een lokale coronauitbraak.

Deze maatregel volgde na de vaststelling dat horeca voortaan de bezoekers kan registreren. De horeca kan niet de gasten verplichten om zich te registreren. Wel dringt de overheid er op aan dat registratie plaatsvindt. Eigenaren kunnen het als voorwaarde voor bezoek aan klanten voorstellen. Registratie van gasten wordt gevraagd vanaf aanstaande maandag. Mocht er een lokale uitbraak zijn dan is de straf niet mals: 2 weken dicht. Dat geldt ook voor musea en andere publieke instellingen.

Registratie gasten

Enkele horecazaken doen de registratie al. Rutte verwijst naar Duitsland waar de maatregel al geldt. Onder meer de koffieketen Doppio kreeg veel aandacht door direct na de heropening de registratie te introduceren. Het voordeel is dat er contactgegevens bekend zijn van de gasten. Hiermee kan onderzoek gedaan worden na een mogelijke coronauitbraak bij een bedrijf naar gasten en verdere verspreiding van het coronavirus.

Teststraat Schiphol

Gister werd al informatie bekend dat er een teststraat komt in Schiphol. Deze wordt geplaatst bij vluchten die terugkomen uit de risicolanden. Nieuw daarbij is dat medewerkers ook besmette passagiers nabellen of de thuisquarantaine echt plaatsvindt.

Daarmee leverde de persconferentie die vooral de waarschuwing had dat Nederlanders beter de coronamaatregelen moeten naleven, toch veel op voor de gastvrijheidseconomie.
Trefwoorden: leisure, corona, maatregelen, horeca, pretpark

CELTH




||| Nieuws |||

25/07/25
Exclusief voor leden
Bestedingen bij fastservicerestaurants onder druk
Consumenten geven structureel minder geld uit bij zogenaamde fastservicerestaurants omdat ze die te duur vinden. Een trendbreuk.
16/07/25
Eerste podhotel van Nederland opent in hartje Den Haag
In het centrum van Den Haag is De Lola Podshotel officieel geopend, het eerste volwaardige podhotel van Nederland. Gevestigd in de voormalige Foodhallen aan de Haagsche Bluf, introduceert het hotel een innovatief slaapconcept met 80 compacte slaapunits.
10/07/25
Exclusief voor leden
Vrije consumptie stagneert, grote verschillen in vrijetijdssector
Nederlandse consumenten maken een pas op de plaats. Uit transactiedata van ING blijkt dat consumenten iets minder goederen en iets meer diensten kochten. Uit de vrijetijdssector komen wisselende resultaten naar voren.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
08/07/25
Rustwat opnieuw verkozen tot leukste waterrasterras
Voor het tweede jaar op rij is Rustwat aan de Linge uitgeroepen tot ‘Het leukste terras aan het water’ in het Rivierengebied. Het terras wist opnieuw de meeste stemmen te verzamelen tijdens de jaarlijkse verkiezing van Stichting Bureau Toerisme.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
02/07/25
Exclusief voor leden
Starbucks met 180 zitplaatsen opent op Schiphol
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
02/07/25
Exclusief voor leden
Forse impact van btw-verhoging op logiessector
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
11/11/25 t/m 13-11-25
11/11/25 t/m 13-11-25: Recreatie Vakbeurs
Recreatie Vakbeurs is dé jaarlijkse vakbeurs voor professionals in de recreatiebranche in de ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...