Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 29-07-2020
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

UNWTO: herstel van internationaal toerisme pas in 2e helft van 2021

UNWTO: herstel van internationaal toerisme pas in 2e helft van 2021
Photo by Haley Black from Pexels
Voor de wereldwijde toeristische sector is de covid-19-crisis in economisch opzicht drie maal erger dan de economische crisis van 2009. Dat stelt UNWTO op basis van gegevens tot en met mei 2020. Het internationaal toerisme zal naar verwachting pas in de tweede helft van 2021 herstellen.

In mei viel het aantal internationale toeristen terug met maar liefst 98%. Over de eerste vijf maanden bezien, verminderde het toerisme met 56%. Er gingen 300 miljoen toeristen niet op reis wat een verlies voor de sector van 320 miljard dollar opleverde. Door deze terugval komt het inkomen van miljoenen onder druk te staan. 

UNWTO-secretaris-generaal Zurab Pololikashvili roept landen op hun verantwoordelijkheid te nemen: "Landen moeten de prioriteit leggen bij zowel de volksgezondheid als het beschermen van banen en bedrijven.” Pololikashvili maakt zich ook zorgen om de solidariteit tussen landen die eenzijdige beslissingen nemen en zo het vertrouwen om te reizen ondermijnen. 

Als gevolg van de covid-19-crisis staat de UNWTO Confidence Index op record laagte. De meeste leden van het UNWTO Panel of Tourisme Experts verwachten dat het internationaal toerisme pas in de tweede helft van 2021 zal herstellen. De sector zal nog veel last hebben van reisbeperkingen en gesloten grenzen in veel bestemmingen. Ook zorgen van consumenten over de veiligheid, de opflakkering van het virus en de verslechterde economische situatie zullen het internationaal toerisme beperken. 
Topics:Toerisme
Trefwoorden: toerisme, internationaal toerisme, UNWTO

CELTH



||| Nieuws |||

19/05/25
Exclusief voor leden
Flexibel arbeidscontract moet meer zekerheid bieden
Werknemers met een flexibel arbeidscontract krijgen meer zekerheid over hun inkomen en hun werktijd. Zo krijgen uitzendkrachten recht op ten minste gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden als reguliere werknemers. Dat staat onder meer in een wetsvoorstel van ministerie Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
19/05/25
Wisselend beeld Gelders dagbezoek in meivakantie
In de meivakantie hebben attracties op de Veluwe, in de regio Arnhem en het Rijk van Nijmegen meer bezoek ontvangen dan een jaar eerder. Het was wel rustiger in de binnensteden en in de natuur. Er waren meer bezoekers uit andere regio’s.
19/05/25
Exclusief voor leden
Verrassend: treinen goedkoper dan vliegen
Verrassend onderzoek van spaarplatform Raisin dat ziet dat Europese vliegreizen veel duurder zijn dan treinreizen. Een gezin betaalt gemiddeld 62% meer voor het vliegtuig dan met de trein. In 2025 zijn treinreizen in de zomer gemiddeld even duur als in 2024, maar vliegen is 6% duurder geworden. Het maakt wel uit of je met Eurostar of Deutsche Bahn reist.
19/05/25
Biesbosch MuseumEiland verbetert toegankelijkheid voor mindervalide bezoekers
Biesbosch MuseumEiland heeft nieuwe stappen gezet om het Nationaal Park en het museum toegankelijker te maken voor bezoekers met een fysieke beperking. Ook zijn meer bankjes geplaatst.
19/05/25
Elfteling presenteert 'Prinses op de Erwt' met donkere huiskleur
De Efteling heeft met ‘De Prinses op de Erwt’ haar nieuwste sprookje gepresenteerd. De prinses heeft voor het eerst een donkere huidskleur. Volgens lector storytelling Moniek Hover van de Breda University of Applied Sciences past een dergelijke verandering prima bij het fenomeen sprookje.
19/05/25
Huurauto op vakantie: prijzen sinds 2022 meer dan gehalveerd
De prijzen voor huurauto’s op populaire Europese vakantiebestemmingen zijn in drie jaar tijd met meer dan 50 procent gedaald. Dat blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van Enterprise Car Sharing & Rental.
16/05/25
Exclusief voor leden
Taiwan opent toeristisch informatiecentrum in Amsterdam
Met de officiële opening van het Taiwan Tourism Information Center (TTIC) in Amsterdam op 15 mei 2025 zet de Taiwan Tourism Administration (TTA) een grote stap om haar positie op de Nederlandse toeristische markt te versterken.
16/05/25
Landal neemt tien parken van Alp Resorts op in aanbod
Landal breidt haar aanbod fors uit met tien nieuwe luxe resorts in Oostenrijk, dankzij een strategisch partnerschap met Alps Resorts. Hiermee komt het totaal aantal Oostenrijkse Landal-bestemmingen op 25. De nieuwe accommodaties zijn direct boekbaar via de Landal-platforms.

||| Agenda |||

20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...