Geplaatst op: 30-01-2020
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

Hoe reageert de reisbranche op de uitbraak van het Coronavirus in China?

Hoe reageert de reisbranche op de uitbraak van het Coronavirus in China?
Photo by Ling Tang on Unsplash

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de uitbraak van het coronavirus uitgeroepen tot een internationale noodsituatie. Inmiddels zijn 9.700 mensen besmet en zijn 213 mensen overleden. De meeste besmette gevallen doen zich voor in China. De KLM heeft net als veel andere luchtvaartmaatschappijen vluchten op China geschrapt en vliegt vanaf volgende week helemaal niet meer op het land. ANVR heeft met de aangesloten reisorganisaties besloten tot en met 29 februari geen reizen naar China te organiseren. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert alleen noodzakelijke reizen naar China te ondernemen en voor de provincie Hubei een negatief reisadvies afgegeven. 


Voor de Nederlandse toeristische sector zijn de gevolgen beperkt. Van alle 20,2 miljoen buitenlandse toeristen die jaarlijks in ons land verblijven, komen er 380 duizend (1,9%) uit China en Hongkong. Problematischer kan het op toeristische hotspots zoals Giethoorn en de diverse Designer Outlets (Roermond, Lelystad en Roosendaal) zijn omdat daar veel Chinese dagtoeristen komen die in andere landen overnachten en niet in de Nederlandse statistiek voorkomen.


KLM staakt vluchten

Naar aanleiding van reeds gedane en te verwachten adviezen van nationale en internationale instanties zoals de WHO, zal KLM na dit weekend tot 9 februari ook de vluchten naar Beijing en Shanghai opschorten. De vluchten vertrekkende vanaf Amsterdam op zondag 2 februari staan vooralsnog gepland om zoveel mogelijk klanten de gelegenheid te geven om vanuit Bejing en Shanghai naar Amsterdam terug te reizen.


ANVR-leden staken Chinareizen

ANVR heeft vandaag overlegd met haar grotere leden die Chinareizen verzorgen en adviseert haar leden vooralsnog tot en met 29 februari geen reizen naar dit bestemmingsland uit te voeren. Bij ANVR zijn zo’n 300 reisorganisaties aangesloten waarvan er 60 reizen op China verzorgen. Een uitzondering wordt gemaakt voor overstappende passagiers in Hong Kong naar bijv. Australië. Het aanbod kan overigens vrij makkelijk worden gedaan omdat de meeste reisorganisaties pas eind maart met hun Chinareizen starten. TUI en Kras hebben uit voorzorg een aantal geplande rondreizen in maart geannuleerd wegens het coronavirus. Het gaat om een kleine honderd reizigers.


Reizigers die hun China-reis reeds hebben geboekt, kunnen met hun vragen terecht bij hun reisorganisatie. De ANVR roept ook airlines en cruisemaatschappijen op coulance te betrachten en reizigers, al of niet geboekt via een reisorganisatie, kosteloos te annuleren.


Frank Oostdam, directeur ANVR: "Uiteraard zal de ANVR de situatie nauwlettend blijven volgen en houden we contact met Buitenlandse Zaken, RIVM en VWS. Veiligheid en gezondheid van reizigers hebben wij als reisbrancheorganisatie hoog in het vaandel."

Trefwoorden: reisbranche, luchtvaart, ziektes, pandemie

CELTH



||| Nieuws |||

29/06/26
Exclusief voor leden
Aanpassing concurrentiebeding maakt arbeidsmarkt flexibeler
Het kabinet past het concurrentiebeding aan. Het moet voor werknemers makkelijker worden om van baan te wisselen. Dit wordt nu te veel beperkt doordat te veel werknemers een concurrentiebeding hebben. Ook voor werkgevers is het daardoor moeilijker om personeel aan te trekken.
29/06/26
Hans Haerkens voorzitter Nationale Parken
Donderdag 18 juni is Hans Haerkens benoemd tot voorzitter van de stichting Samenwerkingsverband Nati...
29/06/26
Exclusief voor leden
Eerste Utrecht City Walk meteen uitverkocht
Aanstaande zaterdag vindt de allereerste editie van de Utrecht City Walk plaats. Ruim 5.000 wandelaars uit heel Nederland trekken door de Domstad om al wandelend de mooiste én meest verrassende plekken van Utrecht te ontdekken.
26/06/26
Hoe zal de nieuwe Rijksbouwmeester ruimtelijke keuzes maken
De ministerraad heeft ingestemd met de voordracht van Cécilia Gross tot Rijksbouwmeester. Zij volgt Francesco Veenstra op, die tot 1 september 2026 Rijksbouwmeester blijft.
25/06/26
Exclusief voor leden
Metrostation Rhoon uitstappen en meteen in de natuur recreëren
De aansluiting van ov-punten op recreatie is een trend. De tweede van vier Groene Haltes in de provincie Zuid-Holland is open. Vanaf nu is metrostation Rhoon officieel een Groene Halte.
25/06/26
Reismedia over naar ProMedia
ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector. Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.
25/06/26
Hoe werkt het proces rondom schuimbeton storten en waar je op moet letten
Bij een nieuwe vloer draait alles om de basis. Ziet de afwerking er straks prachtig uit, maar klopt de onderlaag niet, dan krijg je vroeg of laat gedoe. Schuimbeton wordt vaak gebruikt als lichte, isolerende laag onder een dekvloer. Het materiaal vult ruimtes goed op en zorgt voor een vlakke ondergrond. Toch is het geen klus die je even tussen koffie en lunch doet. Het storten vraagt voorbereiding, kennis en de juiste uitvoering.
24/06/26
Nieuwe belangenorganisatie Hotel Alliantie Nederland
Hotel Alliantie Nederland is op 18 juni officieel gelanceerd in Grand Hotel Huis ter Duin. De stichting zet zich in voor een sterkere vertegenwoordiging van de Nederlandse hotellerie en vraagt aandacht voor de economische en maatschappelijke betekenis van gastvrijheid.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
02/11/26
02/11/26 t/m 02-11-26: Global European Marketplace 2026
Are you looking to connect with international buyers and grow your business?Become a member of ETOA ...