Geplaatst op: 27-01-2020
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

Flixbus blijft fors groeien

Flixbus blijft fors groeien

FlixBus vervoerde vorig jaar 3,1 miljoen passagiers van, naar en binnen Nederland, een stijging van 20% ten opzichte van 2018. De groei komt met name door de overname van concurrent Eurolines. In totaal vervoerde Flixbus vorig jaar 62 miljoen reizigers, een groei van 37% ten opzichte van 2018.


Het FlixMobility-netwerk omvat nu – mede dankzij nieuwe verworven bedrijven zoals Eurolines en Kamil Koç- 2.500 bestemmingen, te bereiken met de bussen van FlixBus en de treinen van FlixTrain.


"In slechts zeven jaar tijd zijn we erin geslaagd de grootste busaanbieder ter wereld te worden, met meer dan 400.000 dagelijkse verbindingen naar duizenden bestemmingen", vertelt André Schwämmlein, oprichter en CEO van FlixMobility.


Nederlands netwerk groeit

In Nederland groeide het aantal passagiers het afgelopen jaar flink, met maar liefst 20% ten opzichte van 2018. Vorig jaar reisden 3,1 miljoen mensen van, naar of binnen Nederland. Ook bleef het FlixBus-netwerk in Nederland groeien; er zijn nog meer groene bussen gaan rijden tussen al bestaande verbindingen; populaire bestemmingen zijn vanaf nog meer plaatsen in Nederland bereikbaar en er werden nieuwe haltes in Nederland toegevoegd.


Investeringen in haltes en duurzaamheid

Het bedrijf investeert ook in haltevoorzieningen voor passagiers. Meer en meer bushaltes in Nederland werden opgeknapt of er werden compleet nieuwe haltes en faciliteiten gerealiseerd. In Eindhoven is het afgelopen jaar een FlixBus-halte verwezenlijkt, waar reizigers comfortabel en droog op de FlixBus kunnen wachten.En in 2020 werd samen met de gemeente Maastricht, provincie Limburg het eerste internationale busstation van Nederland gerealiseerd. De overheden hebben geïnvesteerd en de busbedrijven betalen een fee voor het gebruik. Maastricht is met 160 duizend passagiers per jaar een drukke Flixbushalte.


Daarnaast wil het bedrijf in duurzaam reizen investeren. Naast proefprojecten met elektrisch transport in Europa en de VS heeft FlixMobility onlangs eenpilotmet waterstofbussen aangekondigd. Bussen die op biogas rijden zijn de volgende stap. Duurzaamheid is echter meer dan CO2-uitstoot.

Trefwoorden: vervoer, mobiliteit, bussen, busvervoer

CELTH



||| Nieuws |||

03/07/26
Exclusief voor leden
Spanje en Spaanse eilanden populairder dan ooit
Nederlanders kiezen deze zomer vaker voor Spanje, ten koste van onder meer Griekenland en Turkije. Het aandeel van Spanje in alle zomervakantieboekingen stijgt van 31 procent vorig jaar naar bijna 35 procent dit jaar, meldt touroperator VakantieDiscounter. Vooral de eilanden zijn populair.
03/07/26
Exclusief voor leden
Verkoop caravans stijgt verder
In het eerste halfjaar van 2026 werden 4.805 nieuwe caravans verkocht. Dat is 9,8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee zet de stijgende lijn door die BOVAG en KCI eerder dit voorjaar al signaleerden.
02/07/26
Actie wittebroodsweken Taylor Swift in Kunstmuseum Den Haag
Het zal je vast niet ontgaan zijn, de geruchtenmachine over het huwelijk van megaster Taylor Swift draait op volle toeren. Het Kunstmuseum Den Haag speelt daar handig op in met de Wonderstruck jurk van Taylor.
02/07/26
Exclusief voor leden
Mensen in groene woonomgeving doen minder beroep op geestelijke gezondheidszorg
Groen in de wijk helpt niet alleen tegen hittestress maar legt ook minder druk op de geestelijke gezondheidszorg. Dat blijkt uit een studie van de Open Universiteit in samenwerking met de grootste Vlaamse zorgverzekeraar CM.
02/07/26
Verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ van start
De verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ is van start gegaan; een voortzetting van de verkiezingen die de ANWB jarenlang organiseerde en vorig jaar door een nieuw team werd omarmd.
02/07/26
Hoe bedrijfstrainingen bijdragen aan een betere samenwerking
Goede samenwerking ontstaat zelden vanzelf. Teams bestaan uit mensen met verschillende karakters, communicatiestijlen en verwachtingen, en juist daar loopt het in de praktijk vaak vast. Bedrijfstrainingen zijn een effectieve manier om die samenwerking structureel te verbeteren: niet met losse theorie, maar met vaardigheden die mensen de volgende werkdag al toepassen. In dit artikel lees je waarom samenwerking soms stroef loopt en op welke vijf manieren bedrijfstrainingen een team sterker, opener en effectiever maken.
30/06/26
28% plant vakantie in eigen land
De zomervakantie staat voor de deur en de vakantielust onder Nederlanders blijft onverminderd groot. Bijna negen op de tien Nederlanders (89%) zijn van plan om de komende twaalf maanden op vakantie te gaan. Vaker dan vorig jaar wordt voor een vakantie relatief dicht bij huis gekozen.
30/06/26
BUas viert 60 jaar
Dit jaar bestaat Breda University of Applied Sciences (BUas en voorheen NHTV) 60 jaar! BUas viert dat op vrijdag 11 september met een groots alumni event en tevens de opening van het academisch jaar.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...