Geplaatst op: 25-10-2019
Auteur: Marc Gerlings

17,4 miljoen euro subsidie naar Utrechtse natuur in 2020

17,4 miljoen euro subsidie naar Utrechtse natuur in 2020
De provincie Utrecht stelt 17,4 miljoen euro subsidie beschikbaar voor natuur. Het geld is onder meer bedoeld voor de kwaliteitsverbetering van bestaande natuurgebieden, het beheer van bestaande natuurgebieden en het omvormen van landbouwgrond naar natuur. Daarmee raken de investeringen ook recreatie.

De subsidies zijn in 2020 beschikbaar. Het zal helpen om meer natuur aan te leggen en om de Utrechtse flora en fauna te verbeteren. Natuurinitiatieven die vallen binnen het zogenoemde Natuurbeheerplan 2020 kunnen aanspraak maken op subsidie. De natuurterreinen die met het geld nieuw aangelegd worden, gaan deel uitmaken van het Natuurnetwerk Nederland (NNN).

Met de subsidie geeft de provincie invulling aan de ambitie om neer natuur te creëren. Ook draagt het bij aan actief soortenbeleid, het actieplan weidevogels en verhoging van de kwaliteit van Natura 2000-gebieden. De natuurmaatregelen beperken onder meer de negatieve gevolgen van de neerslag van stikstof in onze provincie.
Trefwoorden: natuur, recreatie, Utrecht, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.
01/04/26
Het Apple Museum opent op 2 april
Het Apple Museum in Utrecht opent officieel zijn deuren voor het publiek op 2 april in De Muur in Utrecht, Nederland.
01/04/26
Breda blij met groei herhaalbezoek
Het toeristisch bezoek van Nederlandse inwoners aan Breda is in 2025 met 9% gestegen, van bijna 4,9 miljoen naar ruim 5,3 miljoen bezoeken. Onder meer waterrecreatie laat een groeispurt zien.
01/04/26
Breda lanceert Breda Mix: bezoekers stellen zelf hun ideale stadsdag samen
Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van Breda Marketing is gisteren de Breda Mix gepresenteerd: een nieuw on- én offline platform waarmee bezoekers hun eigen perfecte dag in Breda kunnen samenstellen.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...