Roland Mack, oprichter van Europa-Park, wordt 70
De oprichter en eigenaar van Europa-Park, Roland Mack, viert zaterdag 12 oktober zijn 70e verjaardag. Het attractiepark dat hij op 12 juli 1975 opende is intussen door meer dan 120 miljoen mensen bezocht en in totaal heeft hij meer dan 900 miljoen euro, zonder één cent subsidie, geïnvesteerd in Duitslands grootste attractiepark. Eind november opent hij op een steenworp afstand van Europa-Park zijn tweede park: in waterpark Rulantica worden jaarlijks 600.000-700.000 bezoekers verwacht.
Roland Mack is aan de Universiteit Karlsruhe afgestudeerd als machinebouwkundig ingenieur. Op 24-jarige leeftijd opende hij met vader Franz Europa-Park. Heden ten dage ontvangt zijn park meer dan 5,6 miljoen bezoekers per jaar en is daarmee het op één na best bezochte attractiepark in Europa. Al 6 jaar op rij wordt het door een gerenommeerde vakjury uitgeroepen tot beste park ter wereld. Het is ook het enige park ter wereld met een restaurant met Michelin-sterren. Uniek daarbij is dat de familie Mack naast eigenaar van een attractiepark ook producent van attracties en achtbanen is. Nog steeds worden de producten van het moederbedrijf Mack Rides als eerste in de levende 'showroom' Europa-Park geplaatst.
Vond 30 jaar geleden nog 90% van de Mack Rides-afzet in Duitsland plaats, tegenwoordig gaat 95% naar het buitenland. Op alle continenten en in de meeste grote parken hebben bezoekers plezier in de attracties van de familie Mack uit het Zwarte Woud. Eerder kon je hun producten voornamelijk aantreffen op kermissen en jaarmarkten, tegenwoordig bouwt men alleen nog niet-transportabele attracties voor attractieparken. Ook diverse Nederlandse en Belgische parken hebben producten van Mack binnen hun poorten staan. Roland Mack was verantwoordelijk voor de ontwikkeling van het 240 jaar oude bedrijf tot een high tech-onderneming waar in het productieproces nu ook meerdere robots een plaats hebben.
De familie Mack heeft 4.150 mensen in dienst en zorgt in de regio ook nog eens voor 10.000 indirecte banen. Om dat aan te sturen is de managementstructuur onlangs gewijzigd. Managers leggen voortaan verantwoording af aan de familie. Om de overdracht aan de volgende generatie te waarborgen is een charta opgesteld en een stichting in het leven geroepen. Samen met zijn broer Jürgen vormt Roland de 7e generatie, gerekend vanaf de start van de onderneming in 1780. De dagelijkse leiding is naast hen beiden nog in handen van de twee zonen van Roland, Michael en Thomas Mack. Rolands' dochter Ann-Kathrin is als architect voor het eerst betrokken bij de nieuwste projecten. De taken worden in fases overgedragen aan de 8e generatie, maar Roland Mack geeft daarbij het tempo aan.
Op 28 november begint Europa-Park aan een nieuw hoofdstuk in de succesvolle familiegeschiedenis. Dan opent waterpark Rulantica. Dit kan gezien worden als een 'second gate' en moet bijdragen aan de verdere ontwikkeling van de resortgedachte. In de eerste fase is voor het zesde themahotel en het gigantische waterpark zo'n 180 miljoen euro vrijgemaakt. Ook dit tweede park zal op een Mack-manier gebouwd worden. Waar andere waterparken kiezen voor subtropische sferen met palmbomen, heeft men hier een Scandinavische belevingswereld gecreëerd met een ongekende liefde voor detail.
Link: https://www.europapark.de/nl
Trefwoorden: Attractiepark, waterpark, jubileum
|
|
15/04/26
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
|
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
|
15/04/26
Op de Dag van de Fietshelm groeit de aandacht voor veiligheid onder Nederlandse fietsers. Cijfers uit de fietsbranche laten zien dat de verkoop van fietshelmen de afgelopen jaren is gestegen. Zo meldde de ANWB dat de verkoop in 2023 met liefst 250% toenam, tot circa 65.000 helmen.
|
15/04/26
De internationale dino-experience Dino World strijkt binnenkort neer in de Zeelandhallen in Goes. Deze groots opgezette tentoonstelling, die normaal alleen in grote steden te zien is, neemt bezoekers mee naar een wereld waar dinosaurussen weer tot leven komen.
|
14/04/26
Eindhoven Airport publiceerde vandaag haar jaarverslag 2025. Financieel gezien was 2025 een topjaar. De luchthaven bereikte een nettoresultaat van 25,2 miljoen euro bij een omzet van 100,5 miljoen euro (2024: nettoresultaat: 23,3 miljoen euro, omzet: 96,2 miljoen euro).
|
13/04/26
Kampeerspecialist Obelink uit Winterswijk heeft de derde editie van de Nationale Ondernemersprijs gewonnen. Het familiebedrijf kreeg met 33 procent van de stemmen veruit de meeste steun van het publiek en liet daarmee de overige acht genomineerden ruim achter zich.
|
13/04/26
Langs de vaarroute Súd le, ter hoogte van het Friese natuurgebied de Eanjumer Kolken, staat een nieuw uitkijkpunt: De Zoutkegel. Gedeputeerde van provincie Fryslân Sijbe Knol en wethouder van gemeente Noardeast-Fryslân Maaike Prins openden op 9 april de nieuwe recreatieve voorziening.
|
13/04/26
Het eerste kwartaal van 2026 met voor het eerst het hoge btw-tarief op logies laat voor de hotelsector een flink lagere bezettingsgraad zien van -11,6% en in de grensregio’s van -15,6% ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar, zo blijkt uit de ledenpeiling van Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
|
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
|