Geplaatst op: 10-10-2019
Auteur: Redactie
PleisureWorld NRIT

Afzet van caravans en campers blijft groeien

Afzet van caravans en campers blijft groeien
Afbeelding van sabinamajoor via Pixabay

Uit de cijfers van BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) blijkt dat het aantal nieuwe caravans en kampeerauto’s dit jaar tot en met het derde kwartaal met respectievelijk 4 en 3 procent is gegroeid ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.


In de eerste negen maanden van 2019 werden in Nederland 6.206 nieuwe caravans verkocht. De groei van 4 procent ten opzichte van vorig jaar betekent dat het eindtotaal voor heel 2019 naar verwachting op het hoogste niveau sinds 2012 uit gaat komen. Destijds werden ruim 7.500 nieuwe caravans afgeleverd. De verkoop van nieuwe kampeerauto’s zal dit jaar voor het eerst de grens van 2.000 stuks passeren. Tot en met september 2019 werden 1.895 nieuwe campers geregistreerd en over het gehele vorige jaar waren dat er 1.978. Daarnaast verkocht de vakhandel dit jaar al bijna 10.000 tweedehands kampeerauto’s en dat is 15 procent meer dan in de eerste drie kwartalen van 2018. De verkoopcijfers van gebruikte caravans zijn met ruim 11.500 stuks stabiel ten opzichte van een jaar eerder.


Uit de statistieken blijkt dat de inwoners van Noord-Brabant, Zuid-Holland en Gelderland de meeste caravans en campers bezitten. De grootste groei in de verkoop van kampeermiddelen is dit jaar tot en met het derde kwartaal echter waar te nemen in de provincies Groningen, Drenthe (beide plus 14 procent) en Overijssel (plus 12 procent). Ook de Zeeuwen zijn bovengemiddeld geïnteresseerd in nieuwe caravans en campers, getuige de toename van 11 procent in de verkoopcijfers.

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, caravans, campers, kampeerauto's

CELTH



||| Nieuws |||

24/02/26
Exclusief voor leden
REFRAME biedt jongeren eigen frame om kunst Groninger Museum
Het Groninger Museum lanceert platform voor jongeren REFRAME. Iedereen tussen de 18 en 28 jaar is welkom bij de activiteiten en kan onderdeel worden van de community. Jongeren krijgen hiermee een ontmoetingsplek én een actieve stem binnen het museum.
24/02/26
Exclusief voor leden
Le Champion tekent drie jaar samenwerking met BUKO
Sportorganisatie Le Champion werkt samen met BUKO als nieuwe partner van drie evenementen in Zandvoort: het hardloopevenement de Zandvoort Circuit Run, het fietsevenement de Omloop van Zandvoort en het wandelevenement de 30 van Zandvoort.
24/02/26
Exclusief voor leden
Naar Curaçao voor concert Joling
Mondi Beach Club Curaçao vormt op 5 maart het tropische decor van een nagenoeg uitverkochte editie van Only Joling. Artiest Gerard Joling staat die avond met zijn liveband voor 1.500 bezoekers, met uitzicht op de Caribische zee. Een bewuste keuze van het Corendon management.
23/02/26
Exclusief voor leden
BCD sterker in NDC-boekingen
Zakelijke touroperator BCD behaalt een hoog percentage NDC-?boekingen en is een toonaangevende speler in de adoptie van NDC van American Airlines. Voor BCD een positieve ontwikkeling omdat New Distribution Capability (NDC) nog niet de grote standaard is zoals het GDS-boekingssysteem.
23/02/26
Den Haag krijgt eigen VVV cadeaukaart
Den Haag heeft er een nieuw, typisch Haags cadeau bij: de VVV Cadeaukaart Den Haag. Op donderdag 19 februari werd de kaart officieel gepresenteerd bij The Hague Info Store op station Den Haag Centraal.
23/02/26
Exclusief voor leden
Privésauna op het strand van Texel
Huur voor 1,5 uur jouw privésauna met uitzicht op het strand van Texel. Deze eerste mobiele sauna van het eiland staat op dit moment bij Paal 9. In de sauna is plek voor maximaal 5 personen.
23/02/26
Exclusief voor leden
Travelling Britain in Nederlandse handen
Travelling Britain, de Duitse specialist voor individuele reizen naar Groot-Brittannie en Ierland gaat over in Nederlandse handen. Dat maakte Tim Bennett, eigenaar en oprichter van Travelling Britain bekend: “na een lange periode, waarin we elkaar leerden kennen en appreciëren, ben ik blij mijn levenswerk te kunnen overdragen aan Rein De Laat, die Travelling Britain als nieuwe eigenaar vanaf nu verder zal uitbouwen en internationaliseren.”
23/02/26
Exclusief voor leden
Toeristen worden gewaarschuwd voor oorrobben
Vaccinatiepunt adviseert reizigers die zuidelijk Afrika bezoeken om afstand te houden van oorrobben. In Namibië en Zuid-Afrika is een uitbraak van rabiës vastgesteld bij deze zeeleeuwachtige, en inmiddels zijn er ook toeristen gebeten door een besmet dier.

||| Agenda |||

05/03/26
05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...