Geplaatst op: 08-07-2019
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

Thalys blijft groeien

Thalys blijft groeien

Thalys heeft met 4,8% meer reizigers een goed eerste kwartaal van 2019 achter de rug en voor de zomer zijn al 13% meer tickets verkocht.  Volgens CEO Bertrand Gosselin wilt de trein almaar terrein. Zijn spoorbedrijf vervoerde vorig jaar 7,5 miljoen reizigers naar bestemmingen in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. 


Vooral tussen Brussel en Parijs groeide Thalys sterk maar ook drie nieuwe bestemmingen Marne-La-Vallée, Roissy-Charles de Gaulle en Bordeaux droegen bij aan de groei van het aantal reizigers van 4,8%. De mooie groeiresultaten zijn vooral te danken aan de populaire verbinding tussen Brussel en Parijs, zowel voor Thalys als IZY, de lowcost Thalys-trein die een recordhalfjaar realiseert met 22% meer reizigers tussen de Franse en Belgische hoofdsteden. Deze groei geldt voor alle categorieën reizigers: professionals die zich steeds vaker met de trein verplaatsen omwille van de snelheid en uitgebreide diensten, alsook recreatieve reizigers die hun gading vinden in de Europese bestemmingen die Thalys aanbiedt.

Twee trends

  

"In onze vier landen zie ik twee zeer sterke trends”, zegt Bertrand Gosselin, CEO van Thalys. "De trein wint terrein. En mensen hebben nieuwe reiswensen. Onze bestemmingen, niet te veraf, en rijk aan culturele diversiteit, worden gesmaakt. Met een stijging van 4,8% in reizigers dit semester, beseffen we eens te meer wat ons bestaansrecht is: more Europa for all, steeds meer Europa voor iedereen!”

België en Nederland

  

Vanuit België en Nederland zijn de goede resultaten mede te danken aan de nieuwe rechtstreeks lijn naar Disneyland® Paris. Tegelijkertijd is er ook een stijgende interesse vanuit Frankrijk in de noordelijk gelegen hoofdsteden. Thalys noteert een sterke stijging in het aantal gezinnen (+26%) en jongeren (+24%) die deze zomer aan boord stappen van de rode trein. Daarnaast verwacht ook IZY een forse stijging van het aantal reizigers deze zomer, van maar liefst 40% vergeleken met vorige zomer, dankzij een verhoging in capaciteit.



 
Trefwoorden: vervoer, mobiliteit, trein

CELTH



||| Nieuws |||

23/07/26
Digitaal visum voor Egypte
Het Egyptische Ministerie van Toerisme & Oudheden heeft vandaag de lancering aangekondigd van een nieuw digitaal Visa-on-Arrival-systeem.
23/07/26
Reünie Travel Challenge
Heb jij ooit meegedaan als student aan de Travel Challenge? Op 27 oktober 2026 brengt organisator van Travel Challenge, arbeidsorganisatie Reiswerk de oud-deelnemers van alle edities weer samen in Utrecht.
23/07/26
Minister moet ingrijpen bij zwaar werk bagageafhandeling
De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) had aan bagage-afhandelbedrijven op Schiphol eisen gesteld om de gezondheidsrisico’s van werknemers te beperken. Daarbij had de minister bij de heroverweging in bezwaar onvoldoende rekening gehouden met nieuwe feiten en omstandigheden. De minister moet daarom binnen zes weken opnieuw een besluit nemen.
23/07/26
Terp fan de Takomst
De opvallende Terp fan de Takomst in Friesland is weer toegankelijk. Nu het broedseizoen voorbij is, kun je vanaf zonsopkomst tot zonsondergang weer wandelen naar deze bijzondere plek aan de Friese Waddenkust.
22/07/26
Nieuw retail concept Corendon in Amsterdam-Zuid.
Touroperator en eigenaar van een aantal hotels Corendon opent eind augustus 2026 de eerste Corendon Travel Boutique aan de Cornelis Schuytstraat in Amsterdam-Zuid.
22/07/26
Exclusief voor leden
Glamping boekingssite neemt op Afrika gericht platform over
Nederlandse boekingssite Glampings.com breidt verder uit met overname van Afrikaans boekingsplatform Conservio.com. Conservio is een gevestigd online platform voor natuur- en safari-accommodaties in onder meer Zuid-Afrika en Namibië.
22/07/26
Exclusief voor leden
Hitte Zuid-Europa maakt vakantiepark in eigen land aantrekkelijker
De extreme hitte en terugkerende natuurbranden in Zuid-Europa zorgen ervoor dat steeds meer Nederlanders de zomervakantie dichter bij huis overwegen. Dat blijkt uit onderzoek van Dormio Resorts & Hotels onder ruim 1.600 Nederlanders.
22/07/26
Turkish Airlines investeert in acht simulatoren
Turkish Airlines heeft een overeenkomst gesloten met HAVELSAN voor de levering van in totaal twaalf nieuwe vluchtsimulatoren. Dit maakt mogelijk dat de luchtvaartmaatschappij doorgroeit naar een vloot van 800 toestellen.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...