Geplaatst op: 15-04-2019
Auteur: Redactie
NRIT Media

Provinciale domeinen worden nog toegankelijker

Houders European Disability Card krijgen binnenkort stevige korting in provinciale domeinen, hun begeleiders mogen gratis mee

Provinciale domeinen worden nog toegankelijker

Alle groen- en recreatiedomeinen van de provincie Antwerpen aanvaarden binnenkort de European Disability Card (EDC). De Nekker stapt al langer mee in dit project en nu hebben ook alle andere provinciale groen- en recreatiedomeinen zich geëngageerd. Houders van een EDC-kaart krijgen een fikse korting en mogen gratis een begeleider meebrengen in de betalende provinciedomeinen De Nekker, het Zilvermeer en Arboretum Kalmthout. Ook in de andere groen- en recreatiedomeinen blijft de provincie Antwerpen inspanningen doen om zo toegankelijk mogelijk te zijn.

 
De European Disability Card (EDC) is een Europese kaart waarmee personen met een handicap voordelen genieten bij cultuur-, sport- of vrijetijdsactiviteiten. EDC geldt momenteel in België en in zeven andere Europese landen: Cyprus, Estland, Finland, Italië, Malta, Slovenië en Roemenië. De Europese Commissie ondersteunt dit initiatief en verwacht dat dit proefproject met acht deelnemende landen snel uitbreiding vindt. Personen die al een erkenning hebben voor hun handicap bij het Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap (VAPH) of bij de Federale Overheidsdienst Sociale Zaken, kunnen gratis een EDC-kaart aanvragen.

 

Zo krijgen de houders van een EDC-kaart een fikse korting in de betalende domeinen van de provincie Antwerpen. Hun begeleider mag gratis binnen. Dat zijn De Nekker in Mechelen, Zilvermeer in Mol en Arboretum Kalmthout. Maar ook alle andere parken en domeinen zullen hun toegankelijk aanbod toevoegen aan het overzicht van de voordelen van de European Disability Card. Zo zijn er in de domeinen van de provincie Antwerpen al rolstoeltoegankelijke speeltuinen en tuigen, is er het doelgroepenbad in De Nekker, en beschikken de provinciale domeinen over rolwagenliften, verharde paden, aangepaste zandrolstoelen, enz.

  

EDC-kaart aanvragen?

Alle personen die erkend zijn als persoon met een handicap, komen in aanmerking voor een EDC-kaart. De kaart is gratis en kan je aanvragen bij één van de twee instellingen die een integratiebeleid voeren voor personen met een handicap in Vlaanderen: de federale overheidsdienst Sociale Zekerheid en het Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap. Om te kunnen genieten van de voordelen die aan de kaart verbonden zijn, moet je de kaart wel op zak hebben.

 

Toerisme voor Autisme

Provincie Antwerpen liet voor Provinciaal Groendomein De Averegten een stappenplan ontwikkelen zodat mensen met autisme het domein op een voor hen aangename manier kunnen bezoeken. Een visueel stappenplan loodst hen door De Averegten en biedt ook een houvast tijdens de reisweg van en naar het domein. Dit initiatief verbetert de toegankelijkheid voor mensen met een autismespectrumstoornis.

Trefwoorden: European Disabilitie Card, begeleider gratis, rolstoeltoegankelijk

CELTH



||| Nieuws |||

03/07/25
Zomervakantie start met bijna 8% meer nieuwe caravans en campers
Aan de vooravond van de zomervakantie is de kampeerbranche in Nederland flink gegroeid. In de eerste helft van 2025 zijn er 6.256 nieuwe caravans en campers afgeleverd, een stijging van 7,7% ten opzichte van dezelfde periode in 2024.
03/07/25
Exclusief voor leden
Minder spanning op arbeidsmarkt gastvrijheidssector
De Landelijke Data Alliantie heeft de nieuwste kwartaalupdate van de Arbeidsmarktmonitor Gastvrijheidssector online gezet. Zien we daar de eerste tekenen van een trendbreuk naar een minder overspannen arbeidsmarkt in de gastvrijheidssector?
03/07/25
Steeds meer reizigers kiezen voor budgetmaatschappijen
Het aantal passagiers dat via Nederlandse luchthavens met een budgetmaatschappij vliegt, is in twintig jaar tijd verdrievoudigd. In 2024 maakten 27,8 miljoen reizigers gebruik van een prijsvechter, tegenover 9,3 miljoen in 2004.
02/07/25
Exclusief voor leden
Starbucks met 180 zitplaatsen opent op Schiphol
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
02/07/25
Minder Nederlanders deze zomer op vakantie
Volgens de meest recente ANWB Vakantiemonitor kiest een kleiner percentage van de Nederlanders – 57% vergeleken met 73% vorig jaar – ervoor om in juli en augustus op vakantie te gaan. Deze verschuiving kenmerkt zich door een duidelijke voorkeur voor dichterbij huis. Vakanties binnen Europa en in eigen land winnen terrein, wat resulteert in de auto als meest gekozen vervoermiddel.
02/07/25
Exclusief voor leden
Forse impact van btw-verhoging op logiessector
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.
02/07/25
Exclusief voor leden
Versnelling gebruik AI
Van chatbots en sociale media campagnes tot en met werkprocessen in de horeca, AI is niet meer weg te denken uit de sector leisure. Het gebruik van AI maakt een versnelling mee in onze maatschappij.
30/06/25
Metropolitane fietsroute Delft - Naaldwijk in ontwikkeling
De bestaande fietsroute vanuit Westland naar het centrum van Delft wordt ontwikkeld tot metropolitane fietsroute Delft - Naaldwijk.