Vakbond wil aanpak taximarkt
In een brief aan minister Van Nieuwenhuizen van Infrastructuur eist vakbond FNV Taxi dat zij op korte termijn maatregelen neemt om de problemen op de straattaxi-markt aan te pakken. Minke Jansma van FNV Taxi: ‘Steeds meer chauffeurs melden zich bij ons. Bij velen staat het water aan de lippen, de markt is verzadigd, met name in de grote steden. Er is sprake van oneerlijke concurrentie en schijnconstructies. De politiek moet ingrijpen en zorgen voor een eerlijke arbeidsmarkt en daarom voor regulering van de platformeconomie.’
Platformeconomie zorgt voor tweedeling Jansma: ‘Er moet een limiet komen op het maximale aantal taxi’s. De taart moet nu verdeeld worden over zoveel chauffeurs dat er voor niemand iets overblijft.’Er gelden ongelijke regels binnen de app-markt en de reguliere opstapmarkt, waardoor sprake is van een oneerlijk speelveld. Jansma: ‘De strengere regels voor TTO-chauffeurs (Toegelaten Taxi Organisaties), bedoeld om de markt te reguleren, moeten ook gaan gelden voor Uber- en andere platformchauffeurs in de steden.’Is de app één werkgever?Jansma: ‘Ook deze platformchauffeurs die werken voor een app zoals Uber zijn feitelijk werknemers, want er is in de praktijk sprake van een gezagsverhouding. De chauffeurs kunnen niet onderhandelen over de prijzen waarvoor ze rijden en ze kunnen zich niet laten vervangen. Ze rijden vaak voor slechts één opdrachtgever, namelijk de app, en zijn afhankelijk van de rating die zij ontvangen van het platform. De chauffeurs in zo’n schijnconstructie zijn met handen en voeten gebonden; stoppen is geen optie vanwege de leaseverplichtingen en pachtconstructies waar men aan vastzit. Noodgedwongen werken ze vele uren om maar uit de kosten te komen. Maar er blijft nauwelijks iets over om van te leven. Deze prikkel om lange dagen te maken zorgt voor onveilige situaties voor de chauffeur en de medeweggebruikers.'
Trefwoorden: taxi, vervoer
|
|
23/05/25
Brabant Partners heeft drie jaar lang intensief campagne gevoerd in Nederland en de grensstreken van België en Duitsland, inspelend op de korte reisafstand: ‘Noord-Brabant. Dichterbij jou’. Wat heeft dat opgeleverd?
|
23/05/25
Wandelnet heeft samen met Movares voor heel Nederland per wijk in beeld gebracht wat de looptijd (in minuten) is tot groen, blauw en wandelroutes. De zogenaamde Nabijheidsanalysetool.
|
23/05/25
Europese toerisme- en reissector verwelkomt de inspanningen van het Europees Parlement om de Richtlijn Pakketreizen (PTD) te herzien maar maakt zich wel zorgen over uitwerking daarvan.
|
23/05/25
De gemeenteraad van Zaanstad heeft ingestemd met het voorstel van het college van B&W om vanaf toeristenseizoen 2026 een verplichte entree in te voeren voor toeristen die de Zaanse Schans bezoeken. De maatregel is bedoeld om broodnodige investeringen in het erfgoed, de veiligheid en de leefbaarheid van het gebied mogelijk te maken.
|
23/05/25
De reis- en toerismesector van Nederland bevindt zich op een opmerkelijk groeipad en zal dit jaar naar verwachting volledig herstellen van de pandemie. Dat voorspelt de World Travel & Tourism Council (WTTC). Positief is dat veel inkomsten vanuit binnenlands toerisme komen en de sector veel banen creëert. Negatief is de hoge uitstoot en het gebruik van veel fossiele brandstoffen. Ook draagt de sector veel bij aan de overheidsfinanciën.
|
23/05/25
Brabant heeft het grootste kloosterroutenetwerk van de Benelux gelanceerd. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kloostertuin Hof van Lof in Megen werd het kloosterfietsboekje gepresenteerd, met 25 nieuwe fietsroutes langs vijftig kloosters. De routes beslaan ruim 700 kilometer en vormen een uitbreiding op het bestaande Brabants Kloosterpad voor wandelaars.
|
22/05/25
Luchtvaartmaatschappij easyJet verwacht een winstgroei voor het volledige boekjaar 2025. Dit is mede te danken aan een lichte verbetering van de resultaten in de winter en een toenemende vraag naar vluchten en vakanties in de komende zomer. easyJet Holidays gaat naar verwachting sterk groeien.
|
22/05/25
Geerte Udo is per 1 augustus benoemd tot onafhankelijk voorzitter van de Landelijke Raad voor Recreatie en Toerisme (LRRT). Udo brengt ruime ervaring mee uit het publiek-private domein, onder meer als voormalig directeur-bestuurder van amsterdam&partners.
|
|
26/05/25
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
|
27/05/25
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
|
05/06/25
Hoe draagt city- en regiomarketing bij aan brede welvaart, leefbaarheid en de binding met inwoners? ...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
25/06/25
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
|
|