Geplaatst op: 07-02-2019
Auteur: Marc Gerlings

Vakantieparken zien januari als echte vroegboekmaand

Vakantieparken zien januari als echte vroegboekmaand
Foto: Vakantieparken

Er zijn dit jaar opvallend veel vroegboekingen voor vakantieparken in Nederland blijkt uit onderzoek van boekingssite Parkvakanties . Het aantal vroegboekingen in de eerste maand van dit jaar is gemiddeld 11% gestegen ten opzichte van dezelfde maand in 2018.


Nederlandse vakantiegangers boeken hun zomervakantie steeds vroeger, maar door de goede zomer van 2018 (de warmste in ruim drie eeuwen) zijn de vakantieparken in eigen land dit jaar extra populair.


"Er wordt volop gezocht en geboekt. Bij gezinnen met kinderen zien wij de grootste stijging. Die zijn gebonden aan de schoolvakanties en willen zeker zijn van een goed plekje. Bovendien zijn er momenteel veel vroegboekacties, waardoor een gezin veel geld kan besparen op een verblijf in een vakantiepark,” aldus Laurens Taekema van Parkvakanties.


Landal, TopParken en Roompot zien groei in januari

Landal GreenParks, aanbieder van 54 vakantieparken in Nederland, bevestigt dit beeld. "Wij noteren dit jaar tot nu toe een groei van 13% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Veruit de meeste aanvragen (31%) zijn voor de zomervakantie, maar ook de meivakantie doet het goed omdat de paasdagen erbij in zitten. Daarvoor is de vraag eigenlijk al hoger dan het aanbod”, zegt Lizzy Keizer, Director Marketing & Sales bij Landal.


Chadli Hachani van vakantiepark-keten TopParken, ziet een vergelijkbaar beeld: "De maand januari was een paar jaar wat minder druk, maar dit jaar is deze maand wel weer een echte vroegboekmaand.”


Ook Roompot Vakanties geeft aan dat de vroegboekperiode aanzienlijk beter loopt dan vorig jaar. "De mooie zomer van afgelopen jaar draagt hier zeker aan bij”, zegt de woordvoerster van Roompot.


Het is volgens Taekema verstandig om op tijd een plek te reserveren: "Wie te lang wacht met boeken komt terecht op minder gewilde parken of slaapt in vervallen bungalows of chalets.”


Vakantieparken in Gelderland en Drenthe meest populair

De meest populaire provincies voor een verblijf op een vakantiepark in eigen land zijn Gelderland en Drenthe, maar ook de parken aan de kust zitten in de zomer nagenoeg altijd vol. Keizer: "Het aantal Duitse gasten groeit enorm bij Landal. Ook nu zien wij alweer dat Zeeland enorm populair is onder de Duitse vakantiegangers.”


In de zomer van 2018 zagen vakantieparken het aantal gasten al met 4 procent stijgen. Dit jaar zet die stijgende lijn zich dus zo goed als zeker voort. Taekema: "De voortekenen zijn goed, maar er is ook altijd nog een grote groep mensen die het weer in Nederland liever afwacht en vervolgens een last minute probeert te boeken.”
Trefwoorden: vakantiepark, accommodatie, bungalow, vakantiehuis, chalet, vroegboekkorting, vakantie, weekendje weg

CELTH



||| Nieuws |||

04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.
04/05/26
Onderzoeksraad: instappen bij ballon moet veiliger
De Onderzoeksraad roept de ballonvaartsector op om op korte termijn maatregelen te nemen om de veiligheid bij instappen te verbeteren.
04/05/26
Eerste UNESCO Leerstoel voor Rijksuniversiteit Groningen richt zich op landschap en burgerwetenschap
Hoe kunnen miljoenen mensen die fan zijn van een natuurgebied, bijdragen aan het beheer ervan? En hoe kunnen we dat, binnen Nederland én samen met partners in bijna 800 natuurgebieden in 140 landen, beter vormgeven? Daarover gaat onder meer de nieuwe UNESCO Leerstoel Sustainable Landscape Governance, Education and Citizen Science.
04/05/26
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
04/05/26
Kleine Wolf en Goolderheide winnaars ACSI Awards
Campingspecialist ACSI heeft de winnaars van de ACSI Awards 2026 bekendgemaakt. Kampeerders kozen Camping De Kleine Wolf uit het Overijsselse Stegeren tot beste camping van Nederland. In België werd Camping Goolderheide als winnaar gekozen. In totaal werden er in 24 Europese landen ACSI Awards uitgereikt.
22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...