Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 28-01-2019
Auteur: Marc Gerlings

Vertrouwenspersoon aanstellen tegen geweld en intimidatie op de werkvloer

Vertrouwenspersoon aanstellen tegen geweld en intimidatie op de werkvloer

Veel werknemers krijgen te maken met geweld en intimidatie op de werkvloer. Met name werknemers in zorg- en welzijnsberoepen krijgen hier veel mee te maken, zo blijkt uit cijfers van het CBS. 52 procent van hen ervaarden ongewenst gedrag door klanten of patiënten.


FNV vicevoorzitter Kitty Jong: ‘We weten dat het gebeurt, maar toch blijven het cijfers om van te schrikken. Geweld en intimidatie zijn nóóit ‘part of the job’. Werkgevers moeten zich blijven inzetten om de veiligheid van hun werknemers te garanderen.’


1 op de 5 werknemers krijgt te maken met intimidatie op de werkvloer door klanten of patiënten. Maar sommige groepen werknemers krijgen hier buitensporig veel mee te maken, met name maatschappelijk werkers (54%) en zorgpersoneel (51%. Politie en brandweer (47%) ervaren het meeste fysieke geweld door derden. Jong: ’Iedereen moet veilig zijn werk kunnen doen. Ook mensen die zich inzetten voor de publieke zaak. Dat ongeveer de helft van deze groep werknemers geweld of intimidatie meemaakt is onacceptabel.’


Vertrouwenspersoon

Pesten en (seksuele) intimidatie door collega’s of leidinggevenden komt ook voor. Uit FNV onderzoek van een jaar geleden bleek, dat een op de vijf werknemers het beleid van hun organisatie niet kent als ze met seksuele intimidatie worden geconfronteerd. FNV pleit voor een onafhankelijke vertrouwenspersoon voor iedereen. Jong: ‘Zeker vrouwen in kwetsbare posities moeten hun verhaal kwijt kunnen. Zij vinden dat lastig, al helemaal als zij een onzeker flexcontract hebben. Zij zijn bang hun baan te verliezen als zij klagen, maar hebben ook recht op bescherming.’

Topics:Beleid
Trefwoorden: arbeid, geweld, intimidatie

CELTH




||| Nieuws |||

13/08/25
Exclusief voor leden
Bezoekers ARTIS mogen eetbare planten proeven
ARTIS kennen de meesten als een dierentuin maar het biedt ook een tuin voor eetbare planten. Meer dan 22.000 planten, afkomstig van 220 verschillende eetbare soorten staan in de botanische tuin. Niet alleen de planteneters in het park eten ervan, ook bezoekers mogen proeven.
13/08/25
Exclusief voor leden
Met voeten in hert zand wordt de skivakantie geboekt
Sinds half juli ligt het aantal last minute zonbestemmingen bij touroperator Sunweb bijna 15% hoger ...
13/08/25
IVN pleit voor versterken samenwerking in Nationale Parken
Het schrappen van de bezuinigingen op de Nationale Parken twee maanden geleden leidt tot verdere versterking van de samenwerking in de parken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Zijn vrijetijdsvoorzieningen voor Nederlanders beter bereikbaar geworden?
Het CBS komt vandaag met interessante cijfers over de nabijheid van vrijetijdsvoorzieningen. De algehele conclusie is dat Nederlanders niet ver hoeven te reizen naar locaties met vrijetijdsaanbod. Hoe de nabijheid van deze voorzieningen zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld, hebben we ook bekeken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Vakantie geen luxe maar cruciaal voor welzijn en geluk
Vakantie is meer dan alleen ontspanning: het speelt een essentiële rol in persoonlijke ontwikkeling, welzijn en relaties. Dat blijkt uit inzichten van drie wetenschappers van de Radboud Universiteit.
11/08/25
Financiële druk op poppodia ondanks stijgende inkomsten in 2024
Het gaat niet goed met de Nederlandse poppodia. De inkomsten stijgen flink maar de kosten nog veel harder. Dat heeft tot gevolg dat een kleine zestig procent van de poppodia in de verliezen zit.
11/08/25
Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen
Reisorganisatie Better Places maakt een grote stap in het verduurzamen van reizen door artificiële intelligentie (AI) in te zetten voor het meten van de impact van haar reizen.
06/08/25
Citymarketing als structureel instrument voor toekomstbestendig Alkmaar
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen roept Stichting Hart van Noord-Holland beleidsmakers op om structureel te investeren in citymarketing. De organisatie, verantwoordelijk voor de citymarketing van Alkmaar, presenteert een integrale visie waarin bezoekers, bewoners, bedrijven en talenten centraal staan. Het doel: een aantrekkelijke, leefbare en economisch vitale gemeente.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
03/09/25 t/m 07-09-25
03/09/25 t/m 07-09-25: Hiswa te Water 2025
In 2025 viert de Hiswa te Water haar 40ste editie in de sfeervolle Batavia Haven in Lelystad. Na een...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...