Geplaatst op: 28-09-2018
Auteur: Marc Gerlings

Oprichter Vacanceselect naar Raad van Advies

Oprichter Vacanceselect naar Raad van Advies
De Airlodge van Vacanceselect. Foto: Vacanceselect.

Philip Timmermans treedt toe tot de directie van de Vacalians Group als COO Noord-Europa, waarbij hij verantwoordelijk is voor de merken Vacanceselect, Selectcamp en Canvas. Alessandro van de Loo treedt toe als Deputy COO. Loek van de Loo, oprichter van Vacanceselect en Selectcamp, wordt lid van de Raad van Advies.

Deze drie benoemingen zijn de stappen, nadat de Vacalians Group en Vacanceselect/Selectcamp afgelopen april een bundeling van krachten aankondigden. Vacalians Group biedt een portfolio van ruim 27.000 campingaccommodaties, meer dan 1.400 bestemmingen verspreid in 19 landen, en heeft een bestand van 28 miljoen online bezoekers.

Als COO voor Noord-Europa is Philip Timmermans verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de verkoop op alle Noord-Europese markten, de synergie tussen de merken, de ondersteuning van de relaties met alle partnercampings en de integratie van Vacanceselect/Selectcamp in de organisatie. Binnen deze taakstelling zal hij worden bijgestaan door Alessandro van de Loo, die benoemd is tot Deputy COO. Loek van de Loo zal toetreden tot de Raad van Advies en zal zich onder meer richten op continueringen van ondernemingswaarden en verdere ontwikkeling van het productportfolio.


Van touroperator naar campingaccommodaties

Philip Timmermans is Belg, 48 jaar oud, en heeft twintig jaar bestuurlijke ervaring in de algemene directie en het management van grote bedrijven zoals Skiworld, Thomas Cook en Sunweb. Hij behaalde een master in de toegepaste economie aan de Universiteit Antwerpen en volgde de MBA-opleiding aan de Gent Business School.

Loek zet voorliefde voor ontwikkelen concepten door

Loek van de Loo richtte 35 jaar geleden Vacanceselect op. Onder zijn leiding groeide de organisatie uit tot een van de toonaangevende bedrijven in de camping- en glampingbranche. Van de Loo wordt door veel campingeigenaren gezien als dé inspirator en innovator van de branche. Van de Loo wordt dan ook vaak geconsulteerd voor de opzet en inrichting van zogenaamde glampingvillages op campings. Alessandro van de Loo, zoon van Loek van de Loo, zal Philip Timmermans bijstaan in de verdere ontwikkeling van de nieuwe ontstane organisatie in Noord-Europa.


Marktleiderschap

Christophe Alaux, CEO van de Vacalians Group: "Ik ben erg blij dat Philip deel zal uitmaken van het directieteam van Vacalians Group op een belangrijk moment in de ontwikkeling in Noord-Europa. De ervaring van Philip op gebied van reizen, ICT en tour-operating is essentieel om het marktleiderschap van Vacalians in Europa te versterken. Ik ben ook zeer verheugd dat Loek van de Loo lid wordt van onze Raad van Advies en mij zal bijstaan in de verdere ontwikkeling van Vacanselect/Selectcamp in Europa.”


De Vacalians Group bestaat uit een Europees team van meer dan 2000 professionals. In Alkmaar zetelt een van de twee hoofdvestigingen van de Frans-Nederlandse alliantie. Van hieruit wordt de consumentbewerking voor Noord-Europa aangestuurd. Het andere hoofdkantoor is in Sète te Zuid-Frankrijk.
Trefwoorden: kamperen, recreatie, glamping, marktleider

CELTH



||| Nieuws |||

05/05/26
Algemeen bestuur en dagelijks bestuur Destinatie Nederland gepresenteerd
Tijdens de recente directiebijeenkomst is de samenstelling van het algemeen bestuur (AB) en het dagelijks bestuur (DB) van Destinatie Nederland gepresenteerd.
05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Ontwikkeling onbemande winkels voor Hofparken
Met de opening van een onbemande parkshop op vakantiepark Hofparken Wiltershaar in Kotten is de samenwerking tussen Hofparken en OMISE Shop officieel van start gegaan.
05/05/26
Koen Brakenhoff versterkt culturele kennis Leiden&Partners
Leiden&Partners meldt dat Koen Brakenhoff toetreedt tot haar Raad van Commissarissen. Met zijn brede ervaring in de cultuursector en museale wereld brengt hij waardevolle kennis en een relevant netwerk mee als toezichthouder bij de citymarketingorganisatie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Interrail en Trenitalia bieden digitale pas voor treinreizen in Europa
Het aanschaffen van een Interrail-pas bij Trenitalia is nu makkelijker gemaakt. Interrail B.V. en het Italiaanse treinbedrijf Trenitalia (FS Group) hebben een samenwerking aangekondigd met de integratie van de OSDM-standaard (Open Sales and Distribution Model).
05/05/26
Boshuis bijna energieneutraal
Op zaterdag 18 april heeft Stichting Paasheuvelgroep haar nieuwe groepsaccommodatie Het Boshuis in Vierhouten officieel geopend. Met deze nieuwbouw zet de organisatie een volgende stap in de ontwikkeling van haar locaties én haar maatschappelijke rol.
04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...